дівчина в окулярах за кермом

Згідно зі статистикою, кожна друга людина страждає підвищеною чутливістю очей. Всюдисущі відблиски, що відбиваються від снігу, машин і вікон будинків, завдають справжнього болю, викликають сльозотечу і різь. Особливо страждають автовласники і велосипедисти, які впродовж тривалого часу змушені дивитися на яскраве світло. Все це безпосередньо впливає на якість водіння і безпеку в дорозі.

Що ж робити, адже в більшості випадків водіння ніяк не уникнути? Допоможуть спеціальні сонцезахисні окуляри для автовласників.

Що слід знати про оправи

Для водія оправа окулярів має першорядне значення, так як саме від неї залежить кут огляду. Особливу увагу слід приділяти дужкам – вони повинні бути тонкої форми і кріпитися так, щоб не перекривати бічну ділянку зору. Щоб не обтяжувати скроні, слід обирати моделі з мінімальним світловим прорізом.

У цьому сенсі вдало підійдуть спортивні зразки окулярів витягнутої форми. В якості матеріалу рекомендовано віддавати перевагу легкому пластику, щоб не відчувати постійного тиску на перенісся. Дуже важливо, щоб оправа не бовталася і сиділа щільно. Знайти такі моделі можна в магазинах, які продають солнцезащитные очки оптом.

Бажано, щоб лінзи теж були виконані з пластику, так як в разі аварії скляні осколки можуть стати причиною серйозних каліцтв.

сонцезахисні окуляри

Поляризаційні окуляри

Окуляри для їзди на автомобілі повинні бути поляризаційними. Звичайні моделі не здатні захистити очі від відблисків на асфальті, інших машинах чи водній поверхні. А саме ці відблиски стають частою причиною дорожньо-транспортних пригод.

Чималої уваги заслуговує і колір лінз. Так, при яскравому освітленні рекомендується надягати окуляри з темними лінзами, а в похмуру погоду і вночі – з жовтими. В іншому випадку очі будуть відчувати постійну напругу і швидко втомляться.

Фотохромні окуляри

Поляризаційні окуляри мають тільки одну ступінь затемнення і не можуть пристосовуватися під різний рівень освітленості. Впоратися із цим завданням допоможуть фотохромні моделі, які змінюють свій колір залежно від погодних умов. На сонці вони приймають темне забарвлення, до вечора світлішають, а вночі й зовсім стають прозорими. Ще недавно фотохромні окуляри були неприйнятні для водіння машини, так як ультрафіолетові промені не потрапляли в салон. Але нові розробки допомогли виправити цей нюанс і «змусити» лінзи міняти ступінь затемнення під дією короткохвильових синіх променів.

Сучасні технології дозволяють максимально підвищити якість огляду при водінні авто, тому вибір залишається тільки за вами!