окуляри антифари

Під час водіння автомобіля доводиться концентруватися на багатьох речах, але найважливіша з них – огляд дороги й рухомих транспортних засобів. На якість зору впливають сонячні відблиски, фари зустрічних автомобілів, погодні умови.

Покращити маневреність автомобіля, вчасно зреагувати на ситуацію й уникнути аварії допоможуть окуляри для водіїв. Вони пропускають більше світла, але при цьому не шкодять очам – спеціальна оптика зменшує навантаження на очні м’язи. Звичайні сонцезахисні окуляри не мають такого ефекту.

Види окулярів для водіїв

Ситуації на дорозі бувають різні, і для кожної з них можна підібрати свій вид окулярів. Моделі з затемненим склом не забезпечать безпечну їзду вночі, так само як і окуляри зі світлими лінзами не захистять від сонячних променів.

У кожного виду водійських окулярів є свої особливості, на які варто звернути увагу при виборі:

1. Протитуманні окуляри. За допомогою цих окулярів водій може бачити контури об’єктів набагато яскравіше навіть при поганій видимості дороги. Купувати такі окуляри краще в професійних магазинах.

2. Окуляри з поляризаційними лінзами. Захищають очі водія в темну пору доби від відблисків, яскравих фар зустрічного транспорту і ліхтарів.

3. Антиблікові окуляри. Цей вид окулярів зменшує навантаження на очі і буде корисний не тільки автомобілістам, але й тим, хто довго сидить за комп’ютером. Антиблікові окуляри знімають навантаження з очей під час руху по мокрому асфальту.

4. Окуляри-антифари. Призначені для водіїв, у яких швидко втомлюються очі і розвивається сонливість. Антифари – це окуляри з жовтими лінзами, які покращують сприйняття кольору, покращують контраст і мінімізують вплив від фар зустрічних автомобілів.

Будь-яка модель водійських окулярів повинна бути зроблена з пластику, щоб уникнути травм під час серйозних аварій. Широкі завушники і хороший огляд – теж важлива деталь для водійської оптики. Це основні вимоги, що пред’являються до таких спеціалізованих окулярів.

окуляри антифари

Окуляри-антифари: користь і принцип дії

Найпопулярнішим видом окулярів для водіїв є окуляри-антифари – це окуляри з жовтими лінзами, які покращують видимість на дорозі в будь-який час доби. Якщо автомобіліст користується ними, то яскраве зустрічне світло стає тьмяним, а при поганому освітленні предмети отримують чіткий контур.

В окулярів-антифар є ще безліч інших корисних функцій:

  • перешкоджають потраплянню ультрафіолетових променів;
  • зменшують яскравість відблисків і зустрічних фар;
  • покращують видимість в негоду і темний час доби;
  • не дають очам перенапружуватися.

Моделі водійських окулярів-антифар виробляють з жовтими лінзами, іноді у верхній частині лінзи можна побачити дзеркальне напилення, яке блокує зайвий потік світла. Окуляри залишають тільки нешкідливе жовте світло, зменшуючи дискомфорт для очей і покращуючи видимість.

Як правильно вибрати окуляри-антифари

Правильно підібрані окуляри для водіїв допоможуть покращити умови водіння і знизити навантаження на очі. Якісні моделі найкраще купувати в спеціалізованих магазинах. Підробки не захищають від проникнення ультрафіолетових променів і лише спотворюють зображення. Хороші окуляри повинні бути виготовлені з пластику, при цьому матеріал не повинен бути токсичним. Замість скляних лінз повинні бути пластмасові, так як скло може завдати шкоди при аварії.

Окуляри-антифари стануть в нагоді не тільки автомобілістам, ними можна користуватися в різних професійних сферах. Окуляри з жовтими лінзами корисні і для постійного носіння, адже вони ніяк не впливають на зір. У погану погоду або темний час доби такі окуляри будуть просто незамінними!