як попередити появу зморшок

Молодість і краса – це наслідок нашого способу життя і певної роботи над собою (зовсім не обов’язково титанічної). Як попередити появу зморшок? Ви можете домагатися відмінних результатів при системному догляді за собою в домашніх умовах!

Від чого з’являються зморшки

Щоб розуміти, як потрібно боротися зі зморшками, спочатку потрібно знати, звідки вони беруться. На сьогодні науково визнано кілька головних причин косметичного старіння шкіри:

• з віком сповільнюється процес ділення клітин – шкіра припиняє оновлюватися з тією швидкістю, з якою це відбувається в 20 років, і зморшки закріплюються;

• вільні радикали руйнують молекули колагену і еластину (білків, що відповідають за еластичність шкіри);

• з часом погіршується мікроциркуляція крові, клітини перестають отримувати потрібне живлення і починають гірше ділитися, сповільнюється процес відлущування верхнього шару шкіри, шкіра стає більш грубою, з’являється сіруватий відтінок;

• з віком погіршується лімфоток, шкіра обличчя набрякає («розпливається» ніс, провисає підборіддя). Набрякла шкіра під власною вагою тягне жирові подушки вниз, що призводить до зміни овалу обличчя;

• відбуваються вікові зміни в м’язах обличчя – постійне мімічне навантаження призводить до того, що якісь м’язи починають зсихатися (від постійного надмірного напруження), а якісь, навпаки, розтягуються. Цей процес так само тягне за собою зміни в геометрії вашого лиця.

Існує стереотип, що швидкість старіння обумовлена генетикою – мовляв, є ті, хто генетично довше зберігає молодість (спадковість хороша), і ті, хто старіє швидше. Безумовно, спадкове здоров’я і властивості шкіри важливі, АЛЕ: в даний час наукове співтовариство вважає, що тільки 2 % генів не піддаються модифікації (так звані «фіксовані гени», наприклад ті, що відповідають за колір очей).

На 98 % того, що дісталося вам у спадок, можна впливати, в тому числі й на те, як буде старіти ваша шкіра!
молодість і старість

©Pixabay

Як попередити появу зморшок

Що б вам не обіцяли косметологи в клініках і виробники косметики, жодна процедура і жоден крем не зможе дати такого ефекту, який дає спосіб життя. Шкіра і волосся – це такі ж органи, як печінка або селезінка, і їхній стан залежить від загального здоров’я організму. Тому в будь-якому антивіковому догляді головну роль грає зовсім не косметика або процедури, а ваш спосіб життя.

Ось 8 основних засад, які допоможуть попередити появу зморшок:

1. Регулярне споживання питної води

Згідно норми ВООЗ – 6 склянок на день. Не чаю, не соків, не кави чи інших напоїв, а чистої негазованої питної води. Проведіть експеримент: стежте протягом тижня за тим, щоб пити достатньо води, і подивіться на результат в кінці тижня. Ви здивуєтеся омолоджуючому ефекту, який дає ця проста звичка – пити воду!

склянка води

©Pixabay

2. Достатній сон

Ще один дуже ефективний домашній засіб від зморшок. По-перше, під час сну відбуваються відновлювальні процеси. По-друге, розслабляються м’язи обличчя, знімається спазм і до клітин йде приплив крові (розгладжуються мімічні зморшки). Жоден крем або процедура не допоможуть вам зберегти молодість, якщо ви регулярно недосипаєте.

3. Спорт

Будь-яке фізичне навантаження, навіть помірне, покращує циркуляцію крові, в тому числі і в шкірі. Клітини отримують живлення і починають активніше ділитися, тобто процес природного старіння сповільнюється. Якщо спортом ви не займаєтеся, то намагайтеся більше гуляти, обирайте сходи замість ліфта, коли це можливо – танцюйте. Взагалі, рухайтеся при будь-якій зручній можливості.

дівчина танцює біля моря

©Pixabay

4. Вітаміни та мікроелементи

Після 30 років найпоширенішою проблемою є брак заліза і жирних кислот Омега 3,6 (нестача останніх призводить до сухості й крихкості шкіри та ламкості волосся). Регулярно здавайте кров на аналіз і приймайте ті вітаміни, які потрібні саме вам. Тому що здоров’я шкіри і волосся складається з мікроелементів, які неможливо дати з косметикою.

5. Захист від сонця

Сонячна радіація запускає появу вільних радикалів у глибоких шарах шкіри. Після 25 років рекомендується використовувати денні креми з SPF-фільтрами і не нехтувати захистом від сонця на пляжі (а найкращим засобом від старіння шкіри є крислатий капелюх).

6. Відмова від куріння

Куріння також запускає реакцію окислення (вільні радикали), а ще призводить до серйозного зневоднення шкіри, роблячи її більш крихкою. Якщо в 20-25 років організм здатний компенсувати шкоду від куріння, то в більш старшому віці сигарета просто в рази підсилює природні процеси старіння. Жоден крем і жодна косметична процедура не можуть компенсувати шкоду від сигарети, так як вона руйнує клітини на такому рівні, куди крему і апаратній косметології просто не дістатися.

сигарети, куріння, попільничка

©Pixabay

7. Зниження вживання цукру і швидких вуглеводів

Цукор в організмі взаємодіє з колагеном, ця взаємодія призводить до утворення перехресних зв’язків, що, в свою чергу виражається в зниженні еластичності шкіри і появі пігментних плям. Чим ви старші, тим менше цукру повинно бути у вашому раціоні.

8. Вживання якомога більшої кількості продуктів, багатих антиоксидантами

Антиоксиданти – це речовини, які «відловлюють» бандитські молекули кисню (вільні радикали), приєднують їх до себе і виводять з нашого організму. Додавайте в свій раціон свіжу зелень, авокадо, горіхи, шпинат, всі ягоди, капусту, помідори, зелений чай. Особливо важливо вживати такі продукти в періоди активного сонця (наприклад, під час пляжного відпочинку).

кавун, ягоди, вітаміни, як попередити появу зморшок

©Pixabay

Тепер вам відомо, як попередити появу зморшок: просто перетворіть ці нескладні правила на звичку і насолоджуйтеся красивою та молодою шкірою!

За матеріалами

Читайте також: Як зберегти красу і молодість: 15 ефективних порад для жінок