Як обрати телевізор

Не знаєте, як обрати телевізор для домашнього користування? Скористайтеся нашими підказками, щоб зробити найкращу покупку відповідно до ваших очікувань та бюджету!

Купівля телевізора – справа непроста, адже ринок насичений величезною кількістю техніки різної вартості та якості. Ви можете обрати як найновіші моделі LG TV з великою кількістю опцій та технологій відображення, так і більш бюджетні варіанти з мінімальним набором функцій. Ми допоможемо розібратися у відмінностях між роздільною здатністю 8K та 4K, основних функціях розумного телебачення та інших тонкощах!

1. Розмір екрану (чим більший, тим краще)

Незалежно від того, який телевізор ви шукаєте, базовий чи високопродуктивний, найвагомішим фактором буде розмір його екрану. Подумайте, скільки членів вашої сім’ї зазвичай одночасно дивляться телевізор і заздалегідь сплануйте, куди ви його поставите. А потім оберіть найбільший розмір, який зручно впишеться і в цей простір, і у ваш бюджет. Оптимальним варіантом на сьогодні можна назвати розмір екрану від 55 до 65 дюймів.

Як обрати телевізор

2. Як обрати телевізор з хорошою роздільною здатністю екрану: 8K, 4K або HD?

Роздільна здатність – це кількість пікселів, з яких складається зображення на дисплеї. Більше пікселів означає чіткіше зображення та більш тонкі деталі, тому чим вища роздільна здатність, тим краще. Стандартною і найбільш поширеною вважається роздільна здатність 1920 x 1080 пікселів, яка також називається Full HD. Однак виробники телевізорів швидко переходять на комплекти Ultra HD (також звані 4K). Ці моделі мають у чотири рази більшу кількість пікселів, ніж поточні екрани HDTV. Мова йде про 2160 горизонтальних ліній або 3840 x 2160 пікселів. Найбільша перевага телевізорів 4K полягає в тому, що невеликі об’єкти і текст на екрані виглядають більш чітко, а зображення є багатшими і більш реалістичними.

Також на ринку вже доступні телевізори 8K, які в чотири рази збільшують роздільну здатність дисплеїв 4K. Це гігантський стрибок уперед у якості зображення, але є одне «але»: кількість телевізійного контенту, записаного в такій якості, поки що дуже обмежений. Тому ми рекомендуємо обирати золоту середину – роздільну здатність Ultra HD, або 4K.

3. Хочете більше кольорів? Обирайте HDR

HDR («high dynamic rang») – це нова функція телевізорів 4K Ultra HD. Вона полягає в більш високому динамічному діапазоні та здатності передавати більше кольорів, посилювати рівень контрастності та яскравості. Базовий стандарт з високим динамічним діапазоном називається HDR10, тому виробники телевізорів все частіше маркують свою продукцію позначками «HDR10» або «Ultra HD Premium». Більш поглиблена версія HDR, яка включає зменшення шуму та об’ємний звук, називається Dolby Vision – її сьогодні можна знайти на преміальних моделях більшості брендів. Хочете знати, як обрати телевізор з найкращою якістю зображення та звуку? Зупиніться на моделі HDR, сумісній з Dolby Vision, оскільки цей формат набирає все більше обертів.

4. Частота оновлення

Частота оновлення виражається в герцах (Гц) і описує, скільки разів за секунду зображення оновлюється на екрані. Стандартна частота оновлення – 60 разів на секунду або 60 Гц. Однак у сценах з об’єктами, які швидко рухаються, частота оновлення 60 Гц може спричинити розмитість або тремтіння, особливо екранах високої чіткості. Тому для створення більш цілісного зображення виробники подвоїли частоту оновлення до 120 Гц (а в деяких випадках і до 240 Гц). Оптимальне рішення, як завжди, знаходиться десь посередині, тому ми рекомендуємо обирати телевізор із частотою оновлення 120 Гц.

5. HDMI та можливості підключення

Це може здатися несуттєвим, але зверніть увагу на кількість входів HDMI у телевізорі. Виробники, які прагнуть зменшити витрати, можуть запропонувати три і менше роз’ємів HDMI на задній панелі, але ці роз’єми заповнюються дуже швидко. Якщо ви вирішили придбати телевізор 4K Ultra HD, переконайтеся, що його порти підтримують HDMI 2.0 для розміщення майбутніх джерел Ultra HD. А взагалі рекомендуємо шукати моделі із принаймні чотирма портами HDMI і, по можливості, обирати новий формат HDMI 2.1.

6. Як обрати телевізор: розбираємося в LED та OLED

У переважній більшості випадків ви будете купувати телевізор зі світлодіодною технологією (LED) або технологією OLED, що означає «органічний світлодіод». Головна різниця між ними полягає в тому, що світлодіодні телевізори мають підсвічування, тобто світло проходить крізь панель кристалів для створення зображення. Телевізори OLED підсвічування не мають, натомість кожен окремий піксель в OLED-телевізорі 4K вмикається та вимикається і налаштовується самостійно. Результат – набагато краще та реалістичніше зображення. Тут все залежить від вашого бюджету, тому що OLED-телевізори коштують дорожче.

7. Функція Smart TV

Смарт-телевізори стають все популярнішими, і це добре. Бо якщо ви ще не передаєте контент у потоковому режимі, то зробите це незабаром, адже технології крокують саме в цьому напрямку. Розумне телебачення дозволяє:

  • насолоджуватися свободою та контролем бездротового зв’язку, адже розумні телевізори дають змогу позбутися кабельного або супутникового обслуговування завдяки власним додаткам (Netflix, Prime, Hulu, YouTube, Amazon Prime Video).
  • переглядати практично будь-який вміст на телевізорі, включаючи всі домашні відео, фотографії та музику з телефона чи комп’ютера.

Можливості Smart TV вже стали стандартом для телевізорів, тому вони все менше впливають на ваше рішення щодо покупки. Якщо ж ви оберете телевізор без цієї функції, то все одно зможете передавати потокові дані через такі пристрої як Xbox, Roku, програвач Blu-ray та Apple TV. Але моделі із вже вбудованим Wi-Fi для підключення до інтернет-сервісів є, все ж, зручнішими.

Ну що ж, тепер вам відомо, як обрати телевізор вашої мрії! Ще раз уважно придивіться до всіх вищеназваних пунктів і виберіть ту модель, яка задовольнить всі ваші побажання. Вдалих покупок!