як лікувати геморой

Така проблема як геморой знайома, на жаль, більш ніж половині населення планети. Найбільше від нього страждають мешканці цивілізованих країн, спосіб життя котрих провокує розвиток цієї хвороби. Якими є найпоширеніші симптоми захворювання, як лікувати геморой та чи можна попередити його появу?

Що таке геморой

Авторитетне медичне видання Healthline.com (США) опублікувало великий матеріал, в якому дає вичерпну інформацію про геморой, його симптоми та причини виникнення. Згідно цієї статті геморой – це набряк вен, розташованих навколо заднього проходу або в нижній частині прямої кишки. Близько 50 % дорослих відчувають симптоми геморою у віці до 50 років.

Геморой може бути як внутрішнім, так і зовнішнім. Внутрішній геморой розвивається в ділянці заднього проходу або прямої кишки. Зовнішній геморой розвивається поза анусом, і цей різновид захворювання є найбільш поширеним і більш неприємним. Геморой викликає біль, сильний свербіж і труднощі при сидінні. Але на щастя, все це піддається лікуванню.

Що призводить до розвитку геморою

Геморой виникає у випадках, коли тиск на вени навколо заднього проходу суттєво посилюється (наприклад, при хронічних закрепах). Він також може виникнути у людини, в котрої:

  • є серйозні захворювання органів малого тазу;
  • є захворювання, котрі пов’язані з хронічним кашлем;
  • багато зайвих кілограмів;
  • робота пов’язана з багатогодинним сидінням;
  • малорухливий спосіб життя.

Нерідко геморой виникає у вагітних жінок або у жінок, котрі нещодавно народили. Але у чоловіків ця хвороба виникає в 3-5 разів частіше. Це пов’язано з тим, що у чоловіків слабші судини, і вони більш схильні до поганих звичок, таких як куріння, зловживання алкоголем та читання на унітазі, які є провокуючими факторами розвитку цієї патології.

Як проявляється геморой та стадії розвитку хвороби

стадії геморою

Геморой у гострій формі дає про себе знати дуже сильним болем, котрий посилюється під час дефекації. При цьому з вен прямої кишки може витікати кров, котру людина може побачити на поверхні калових мас та на білизні. Гострий геморой також викликає свербіж навкруги анального отвору.

На першій стадії розвитку цієї хвороби гемороїдальний вузол перебуває у порожнині кишечнику. На другій стадії вузол випадає з прямої кишки, коли людина натужується, а потім самостійно вправляється. На третій стадії вправляти вузол, який випав, повинна людина. На четвертій стадії вузол постійно знаходиться зовні, тому що вправити його неможливо.

Як лікувати геморой

Хоча геморой доволі болісний, він не загрожує життю і часто проходить самостійно без лікування. Проте, якщо у вас коли-небудь виникали кровотечі під час випорожнення кишківника, слід обов’язково звернутися до лікаря. Кровотеча може бути спричинена чимось іншим, крім геморою, і проблему необхідно кваліфіковано оцінити.

Щоб не допустити розвитку хронічного геморою та ускладнень, які провокує це захворювання, найкраще звернутися до лікаря-проктолога. Спеціаліст повинен підтвердити, що в пацієнта саме геморой, а не рак прямої кишки, котрий має схожі симптоми. В залежності від форми та стадії хвороби можуть використовуватися ліки від геморою або малоінвазивне оперативне втручання.

Які ліки допомагають від геморою

ліки від геморою

Щоб вилікуватися від геморою, недостатньо одних тільки ліків. Потрібно нормалізувати стан організму людини дієтою, або почати лікувати захворювання, котре спровокувало розвиток геморою (у чоловіків геморой нерідко супроводжується патологіями передміхурової залози).

Лікарські засоби від геморою, з якими можна ознайомитися на https://apteka-ds.com.ua/catalog/preparaty-dlya-travnoyi-systemy/preparaty-vid-hemoroyu, відрізняються в залежності від стадії геморою та його місцезнаходження.

Щоб вилікувати цю хворобу, зменшити запалення або підготуватися до операції, призначаються:

  • мазі, котрі допомагають при гострій формі хвороби;
  • таблетки, котрі вживають при гострій формі в якості додаткової терапії;
  • свічки, котрі застосовуються при хронічному геморої;
  • розчини та порошки, котрі допомагають покращити стан хворого як з гострою, так і з хронічною формою геморою.

Починати лікувати геморой потрібно під контролем лікаря, на ранніх стадіях і за допомогою сучасних препаратів – це гарантує швидке вирішення проблеми. Але задля того, щоб вона не виникала знову, варто переглянути свій режим харчування та спосіб життя, відмовитися від деяких поганих звичок та приділяти більше часу фізичній активності.

При підготовці статті були використані матеріали з сайту Healthline.com