Саме час показати своїм рідним, як ви їх цінуєте! 10 квітня світ відзначає неофіційний День братів і сестер: привітання, листівки та історія свята – у нашому матеріалі.

Братики й сестрички

Наші брати і сестри – це наша найближча родина, яка є величезною частиною нашого життя. Вони заохочують бути кращими, іноді бентежать і можуть бути нашими найбільшими мотиваторами та конкурентами. Саме з ними пов’язані наші найперші дитячі спогади: від боротьби за мамину увагу до ділення шоколадної цукерки під лінійку!

Це особливі люди в нашому житті, які завжди заслуговували на власне свято, схоже на День матері чи День батька. І таке свято, що підтримує сімейні цінності, запровадили в США.

день братів і сестер привітання, діти

©Goodfon

Як з’явився день братів і сестер

Національний День Братів і сестер (National Siblings Day) відзначають, починаючи з 1995 року. Свято має сумну історію: воно було запроваджене мешканкою Нью-Йорка Клаудією Еварт, яка втратила своїх брата й сестру в дуже ранньому віці. Жінка зрозуміла, яку важливу роль відіграють брати і сестри в нашому житті, тому й подала ідею свята, яке б вшановувало їхню пам’ять. Дата 10 квітня також обрана невипадково, адже саме в цього дня народилася покійна сестра Клаудії Лізетт.

На сьогодні це свято неофіційно відзначають у 48 із 50 штатів США, але Клаудія Еварт заснувала Фонд «Дня братів і сестер», який працює над його офіційним визнанням та затвердженням. В інших країнах, зокрема, в Австралії, Індії та Іспанії, також відзначають цей день. В Європі День братів і сестер відзначається 31 травня, а в Португалії його навіть визнали державним святом.

В Україні свято ще не дуже поширене, але сама ідея шанування родинних зв’язків є чудовою, тому воно набуває все більшої популярності.

Читайте також: День сестер: історія свята та красиві привітання до нього

День братів і сестер: привітання українською

Якщо вам пощастило мати брата або сестру, не втрачайте нагоди зайвий раз нагадати їм про ваші теплі родинні почуття! Скористайтеся нашою добіркою вітань та яскравих листівок, які ми підготували спеціально до цього дня.

***
Пам’ятаєш, в дитинстві ми бились?
І сварились, бувало, не раз…
Ну а потім так щиро мирились –
Не могли розлучити вже нас!

Ті часи проминули миттєво,
Вже дорослі ми стали давно…
Але брат і сестра – це суттєво,
І найближчі вони все одно!

день братів і сестер привітання
***
Сьогодні в нас з тобою справжнє свято,
Нагода нам зустрітися ще раз!
Тебе вітаю, мій хороший брате,
Нехай у тебе буде все гаразд!

В житті буває солодко й не дуже,
Та все здолати можна, пам’ятай!
Для мене ти назавжди небайдужий,
Тож я – твоя підтримка, так і знай!

день братів і сестер привітання
***
Сестричко люба, найрідніша,
Мені найближча ти в житті!
Давай згадаєм наймиліші
Ті дні дитинства золоті!

Були і радощі, і сльози,
І конкуренція, і сміх…
Та знай: ніякі бурі й грози
Не змінять почуттів моїх!

Тебе вітаю я зі святом,
І кажу впевнено ще раз:
Людей навколо є багато,
Та з них немає ближчих нас!

Обов’язково відсвяткуйте День братів і сестер! Привітання та красиві листівки допоможуть нагадати найріднішим людям, які вони важливі для вас!

Текст і вірші: Вікторія Чорній