Аніта Грабська

У час інтернету та соцмереж висловити свою думку про ту чи іншу книгу може практично кожен. Та далеко не кожного буде цікаво читати! Якщо ви бачите різницю між конструктивним відгуком та пустим набором узагальнених висловів, то обирати улюблений книжковий блог будете прискіпливо – і правильно зробите.

Книжковий блог з незвичайною назвою

Віднайти в Інстаграмі цікавий профіль, де про книги розповідається чесно, легко і з гумором, було не так вже й просто, але ми це зробили! Тож сьогодні знайомимо вас із авторкою саме такого книжкового блогу – Анітою Грабською, більше відомою як @dehustatorka_liter.

Аніта, розкажи трішки про себе: звідки ти, де живеш, скільки тобі років, чим займаєшся, крім блогерства?

Мені 28 років, родом із Чернівців. Їх ще називають «маленький Відень» і «маленький Париж». Прибріхують!

Навчалася в Києві, а потім переїхала до Німеччини, де зараз живу і працюю журналісткою. Захистила дисертацію, тож мене ще можна називати «кандидатка наук у сфері соціальних комунікацій» або «фрау доктор Грабська» ))

Що тебе спонукало завести власний книжковий блог, та ще й із такою цікавою назвою – «Дегустаторка літер»?

Я «дегустую» літери з 4-х років – дитиною навіть на кухню йшла обідати з книжкою і підставкою для книжки! Сідала, їла борщ і не припиняла читати. А образ «дегустаторки літер» спав на думку, коли була студенткою. Це звучить краще, ніж «пожирачка книжок»!

Як давно ведеш свій блог? Чим керуєшся, обираючи книжки?

Блогу вже п’ять місяців. А книжки обираю, виходячи із основної заповіді працюючих людей: «Вільний час – це розкіш»! Я беру книжку, засікаю 15-20 хвилин на будильнику й переглядаю текст. Як правило, п’ятнадцяти хвилин достатньо, аби зрозуміти, чи потрібно це читати. Так я заощаджую час і гроші посеред моря книжок, кожна з яких верещить: «Купи мене!»

Цікавий підхід! А скільки книжок читаєш в місяць?

Дві-три. Бо, крім читання, є ще робота, особисте життя, хатні обов’язки, спорт і таке інше.

Ти можеш назвати себе справжнім професійним «книгоблогером», чи це в тебе більше як хобі? Що взагалі можеш сказати про таку новітню професію як книжковий блогер?

В Україні це не професія. Чи ви знаєте людей, які живуть на гроші від блогерства? Мій блог – це творчість, виклик, хобі та знайомства з файними людьми, які теж люблять книжки!

Існує думка, що майже всі книгоблогери мріють стати письменниками. Як вважаєш, це справді так? Чи маєш ти такі плани, якісь напрацювання?

Блогерство – це не література, а спілкування та створення іміджу. Якщо блогер чи блогерка напише книжку – скоріш за все, вийде графоманія у блискучій обгортці. Її можна більш-менш вигідно продати і… розчарувати публіку, яка думала, що прочитає роман, а не розширені пости з інстаграму.

Блогерами можуть бути або вважатися всі. А письменство – це талант і велика праця. Я не вмію вигадувати історії, тому стала журналісткою.

Читайте також: Що прочитати, щоб посміхнутися? Цікаві книги для жінок із почуттям гумору

Тоді розкажи, чому людям варто підписатися саме на твій книжковий блог?

Я пишу про книжки, які спонукають думати. Пишу чесно, бо мій блог – не джерело заробітку. Приєднуйтеся, подискутуємо! І заходьте на #цитатник2018 – добірки для настрою та емоцій.

Твоя улюблена книга або цитата?

«Жодного дня без рядка», «Творячи, я творю себе» – це афоризми зі збірки висловів латиною. Найсвіжіша улюблена книга: «Людина в пошуках сенсу» Віктора Франкла.

І на завершення – твоя порада тим, хто хоче розпочати вести власний книжковий блог.

Їх буде навіть три:

  1. Пишіть про головне: люди не мають часу на пости-«простирадла».
  2. Не випрошуйте лайки: якщо читачам сподобається, вони й без того відреагують.
  3. Не робіть дописи щодня: іноді варто взяти вихідний від Інстаграму.

Спілкувалася: Вікторія Чорній 

Фото: @kryzhvera_photo