Оксана Польова

«Добре, я піду з тобою на побачення, – сказала, поправляючи сорочку на грудях, – я люблю біле сухе вино та півонії кольору ванільного пломбіру…» Оксана Польова, #НА_ВИСОКИХ_ПІДБОРАХ

Цікаво? Це лише маленька цитата з нової книги категорії 16+, яка щойно з’явилася в українському літературному просторі. А написала її дипломована юристка з правом займатися адвокатською діяльністю! Як так вийшло і чому книга варта уваги читачів – в ексклюзивному інтерв’ю для сайту «Твій Світ» розповіла сама авторка.

Досьє: Оксана Польова – починаюча письменниця і паралельно юристка. Народилася на Івано-Франківщині, потім переїхала в Дніпро, згодом – у Київ. Написала і власними силами видала свою дебютну книгу #НА_ВИСОКИХ_ПІДБОРАХ, в основу якої частково лягла її власна непроста історія. Продаж книги успішно розпочато в книгарні видавництва «Час Змін Інформ» та на особистій Інстаграм-сторінці письменниці @o.poliova.

Хто така Оксана Польова

Оксано, ти вже кілька років живеш у столиці, працюєш в солідній компанії і складаєш враження успішної сучасної жінки, яка зробила себе сама. Але я знаю, що ти маєш власну складну історію, яка згодом вилилася у творчість. Розкажи детальніше!

Справді, починалося все зовсім по-іншому. Писати твори та відгуки на прочитані книжки я любила ще зі шкільних років, і вже тоді зрозуміла, що хочу ділитися своїми думками з оточуючими. Але переломним моментом, який повністю змінив життя, стала передчасна смерть мого батька. Він помер від раку, коли мені було всього 15 років, тож ми з мамою раптово залишилися самі. Ніколи не забуду того жахливого відчуття, яке охопило нас, адже ми не змогли допомогти рідній людині! Для мене, підлітка, це стало колосальним потрясінням. У той час я закрилася в собі і не могла писати, зосередилася лише на випускних іспитах.

Закінчивши школу і отримавши золоту медаль, я обрала фах юриста і поїхала вчитися в Дніпро. Завжди любила юриспруденцію і займалася нею з задоволенням. Час минав, паралельно в моєму житті почала з’являтися й творчість, хоча на той час це були лише перші спроби. Зрозумівши, що в Дніпрі мене нічого не тримає, я вирішила піти ва-банк і переїхати в Київ, про що жодного разу не пожалкувала. 

Оксана Польова, #НА_ВИСОКИХ_ПІДБОРАХ

Написати книгу допоміг… карантин

А як ти зрозуміла, що повинна написати книгу? Адже юриспруденція аж ніяк не перетинається з літературою!

Життя у великому місті та улюблена робота – все це добре, але всередині мене все одно було дещо невимовлене. Я давно хотіла щось написати, створити якусь цікаву історію, яка викликала б у людей живі емоції. Процес створення асоціюється в моїй уяві зі свободою. Тут я сама вирішую, що і коли робити, і це однозначно приваблює!

У березні 2020 року, коли всі ми були ізольовані від світу через пандемію, я вирішила, що час настав. Зрозуміла, що не можу більше відтягувати і заколисувати свої мрії, тому почала писати! Головну героїню, Поліну, я придумала давно. В основу книги лягла історія хвороби мого тата і той шалений відчай, який охопив усіх нас в той період. В цій книжці мені хотілося показати також справжнє кохання, яке провокує боротися до останнього подиху. 

Польова

#НА_ВИСОКИХ_ПІДБОРАХ: про що книга

Розкажи детальніше про сюжет твоєї книги. Як гадаєш, кому вона сподобається найбільше?

Роман #НА_ВИСОКИХ_ПІДБОРАХ – це романтично-драматична історія, події якої відбуваються наприкінці 2019 року в Києві та частково у Варшаві. У центрі сюжету – Поліна Тобольська, ефектна самодостатня жінка тридцяти років. Вона незаміжня, працює в детективній агенції та з головою поринає у роботу, а у вільний від роботи час веде власний блог, який користується популярністю серед читачів. Попереду в Тобольської великі зміни, але вона цього ще не підозрює.

На тлі осінніх декорацій розгортається любовна лінія між Поліною та Максом Осадчуком, амбітним 35-річним власником тієї самої детективної агенції, де працює Поліна. Їхня історія складна, дещо закручена, але викликає неймовірну цікавість. 

«У ранковій імлі несамовитий вітер до сліз цілував осінній Київ. Знадвору було чути, як дощ, мов дотиком до клавіш, писав ледь призабутий сумний мотив. Блискавка розсікала небо, земля здригалася від звуку грому. У кам’яних лабіринтах непорушно стояли роздягнені догола дерева, здавалося, що вони немов тягнуться одне до одного, щоби хоч трішки зігрітися...»
Оксана Польова, #НА_ВИСОКИХ_ПІДБОРАХ

Наприкінці книги Поліна переживає тотальну психологічну трансформацію. Вона вже не та наївна й грайливо-легковажна жінка, якою була колись, тож ця історія – свого роду жіночий маніфест, заклик до того, щоб ніколи не здаватися. Девізом мого роману є вислів: «У кожному з нас є потаємна внутрішня сила, про існування якої інколи краще й не знати». А найбільше він сподобається читачам, які люблять копирсатися у внутрішньому світі персонажів.

Оксана Польова, #НА_ВИСОКИХ_ПІДБОРАХ

Оксана Польова про те, що надихає

Дуже цікаво! Сюжет непростий, тож робота над книгою, мабуть, потребувала багато творчої енергії. Як ти відновлювала ресурс? Можливо, надихалася книгами інших письменників?

Якщо говорити масштабно, то нічого нового, мабуть, не скажу – мене надихають люди. Музика теж надихає. Або коли йду вулицею і банально бачу якусь стару красиву будівлю, то в цей момент я також надихаюсь. Вважаю, що натхнення можна відшукати будь-де, навіть там, де, на перший погляд, немає нічого! А серед авторів, які сильно на мене вплинули, назву Надійку Гербіш. Її «Теплі історії до кави» – це короткі, але дуже глибокі та місткі історії про кохання, подорожі, листи, смачний фруктовий чай і таке інше. Коли я вперше прочитала цю книгу, то подумала: «Вау, а так можна писати?» Легко й невимушено, я дуже люблю такі затишні й «теплі» книги!

Торік я прочитала «Острів Каміно» Джона Грішема – це така собі книга про книги. Історія розказана доволі кінематографічно, тож тепер я палка прихильниця цього автора. Якщо ж роман не зацікавлює з перших сторінок – відкладаю його вбік. До речі, головний герой «Острова Каміно», Брюс Кейбл, сказав так: «Є надто багато хороших книг, які я хочу прочитати, аби витрачати час на погані». З ним складно не погодитися! Щиро сподіваюся, що написана мною історія варта того, щоб витратити на неї ваш час.

Польова

Про досвід самостійного видання книги

Оксано, ти не лише написала, а й самотужки видала свою книгу. Як ти до цього прийшла і наскільки складно це зробити в наш час?

Маловідомому автору-початківцю доволі важко видати книгу коштом видавництва, тому я прийняла рішення друкуватися самостійно. Це був так званий «стрибок без парашута», тож тепер я знаю про самвидав майже все! А виглядало все так: я промоніторила ринок, підібрала видавництво, віддала туди вже відредагований рукопис, готову палітурку та ілюстрації, а через два тижні забрала наклад. Тут важливо спочатку ретельно спланувати процес, а потім уважно контролювали його. Зізнаюся відверто, видання книги стало для мене просто цікавою грою, моїм особистим тестом на творчість і профпридатність. Чи склала я цей тест? Не знаю, потрібно зачекати на відгуки читачів!

Якщо говорити про труднощі самостійного видання, то найскладнішим для мене було подолання шаленого страху несхвалення й «синдрому самозванця». Але мені, все ж таки, вдалося порозумітися зі своїм его, і зараз ми дружимо!

Моїм найціннішим інсайтом в процесі видання книги виявилася внутрішня робота над собою: запекле протистояння усім моїм внутрішнім демонам, а у мене їх чимало. Не можу сказати, що я їх подолала – радше домовилася з ними. Або, як я ще люблю говорити, уклала меморандум!

Про майбутні творчі плани

Які плани на майбутнє має Оксана Польова, є вже нові ідеї? Чого очікувати читачам?

На даному етапі хочу зосередитися на описі взаємин між людьми, їхніх почуттів, складності вибору, з яким часто приходиться стикатися. Можливо, це будуть короткі історії для душі. Але я не хочу забігати надто далеко наперед. Що станеться в майбутньому? Не знаю, побачимо. Я вірю тільки в хороше. Нещодавно почула вислів: «Будь щасливою, а не ідеальною». Тож слідую цьому кредо в усіх сферах життя!

Фото з особистого архіву Оксани Польової
Спілкувалася Вікторія Чорній, спеціально для сайту «Твій Світ»

Бажаєте, щоб ми розповіли світові і вашу історію? Пишіть нам на пошту: tviysvit2017@gmail.com!