Значення імені Марія

Марія – одне з найстаровинніших та найпопулярніших жіночих імен. У ньому поєднані найкращі жіночі риси: краса та ніжність, доброта й порядність, саме тому ним дуже часто називають новонароджених дівчаток. Яке ж насправді значення імені Марія та його характеристика? Про це читайте у нашому матеріалі!

Значення імені Марія та його походження

Значення та історія імені Марія – одні з найцікавіших з усіх жіночих імен. Майже всі фахівці переконані, що ім’я Марія бере свій початок з давньоєврейської мови та є похідним від Міріам, що в різних перекладах має різні значення: «пані», «кохана», «сумна», «вперта», «самостійна». Вперше згадку про це ім’я знаходять в біблійських текстах, адже Марією звали Богородицю, матір Ісуса Христа. Також у Святому Письмі йдеться і про інших Марій – Марію Магдалину та Марію Клеопову. Це й визначало широке поширення імені в країнах, у яких сповідували християнство.

Ім'я Марія має чимало зменшувально-пестливих форм, найвідоміші серед яких: Марійка, Маруся, Марічка, Маша.

Багато варіантів цього імені й в інших мовах: Марі, Міріам, Маріель, Мерилін тощо.

Коли святкують іменини Марії?

День Ангела Марії відзначають багато разів на рік:

 • в січні: 8; 12, 31;
 • в лютому: 8, 19, 25, 28;
 • в березні: 2, 20;
 • в квітні: 2, 14, 17, 25;
 • в травні: 10, 17;
 • в червні: 5, 11, 15, 17, 20, 24;
 • в липні: 2, 17, 25;
 • в серпні: 4, 18, 22, 24, 28;
 • в вересні: 8, 21, 28;
 • в жовтні: 2, 11, 21;
 • в листопаді: 11;
 • в грудні: 4, 15.

вітання з іменинами Марії

Характеристика імені Марія

Марія наділена величезним запасом тепла та любові! Вона милосердна, порядна та надійна, вміє співчувати й ніколи не покине близьку їй людину напризволяще. Власниця цього імені має високі моральні якості: вона чесна та порядна, завжди відстоює власну думку та свої принципи.

Марійка в дитинстві

Дівчинка, яку назвали Марією, росте досить спокійною та врівноваженою дитиною. Її емоційність глибоко прихована від оточуючих. У Марійки є особливий дар переживати всю гаму емоцій у собі, що наділяє її винятковим, не притаманним більшості людей, чутливим характером. Вона є доброю, ніжною та спокійною дівчинкою, але дещо впертою і трохи норовливою. В дитячому садочку Марійка товаришує з усіма дітками, любить рухливі ігри. А найулюбленіше заняття для неї у цьому віці – поняньчити малечу, до якої вона ставиться з особливою увагою! Тому дорослі не бояться довіряти їй своїх маленьких діток.

Варто також зазначити, що дівчинка, яка носить це ім’я, дуже вразлива, важко переживає навіть незначні зауваження на свій рахунок, і ображається на будь-яку критику в свій бік. Але разом з тим вона може чудово за себе постояти! Її аж ніяк не можна назвати слабкою особистістю. Марія дуже відповідальна і добре навчається в школі. Для неї не зробити домашнє завдання – ледь не «кінець світу». Маленька власниця цього імені завжди намагається бути об’єктивною, та страшенно не терпить несправедливого відношення до себе.

Характер дорослої Марії

Доросла Марія часом може здаватись оточуючим справжньою «сніговою королевою». Проте це враження – помилкове. Насправді ж під цією маскою ховається тендітна та любляча жінка, яка в усьому любить справедливість та конкретність. Вона чуйна, щира і, що не менш важливо, наділена прекрасною інтуїцією, до якої дуже часто прислуховується. Марія обожнює спорт, полюбляє подорожувати та постійно відкривати для себе щось новеньке.

Власниця цього імені – лідер за вдачею, що дозволяє їй будувати чудову кар’єру. Вона досить творча натура, але при цьому здатна домогтись усього, чого забажає. Цікавиться лише тією галуззю, в якій потрібно працювати з людьми та допомагати їм. Тому найбільш підходящою для неї є професія лікаря, соціального працівника, педагога, підприємця. Також Марія здатна проявити й організаторські здібності та стати прекрасним керівником.

©Pixabay

Доля Марії в коханні

Сім’я для жінки з іменем Марія – це найважливіше, що може бути у житті. Вона завжди прагне будувати гармонійні, рівноправні стосунки зі своїм обранцем, та попри все намагатиметься уникати конфліктів чи непорозумінь. Можна сміливо сказати, що Марія є справжнім подарунком для будь-якого чоловіка, кращої дружини годі й шукати! У шлюбі вона вірна та чуттєва, готова слідувати за своїм коханим світ за очі й ніколи не дасть йому жодного приводу дорікнути їй будь-чим. Звісно ж, у стосунках не все буває добре, проте вірність – це те, через що володарка цього імені в жодному разі не переступить.

Гармонійні стосунки Марія може побудувати з чоловіками на ім’я Віктор, Олександр, Андрій, Данило, Іван, Євген. А от уникати шлюбу слід з Сергієм, Кирилом, Василем, В’ячеславом.

До речі, деревом-талісманом для Марії є витончена берізка. А квіткою – волошка, яка подарує їй ніжність та жіночність, а також збереже молодість та допоможе залишитися вродливою навіть у зрілому віці.

Видатні жінки в історії на ім’я Марія:

• мати Ісуса Христа – Діва Марія;

• учениця Спасителя – Марія Магдалина;

• королева Шотландії – Марія Стюарт;

• королева Франції – Марія Медічі;

• французький фізик – Марія Склодовська-Кюрі;

• українська піаністка, педагог – Марія Крушельницька;

• українська художниця – Марія Приймаченко;

• авторка українських пісень – Маруся Чурай.

Сподіваємось, наша стаття вам сподобалась, і тепер вам трохи більше відомо про значення імені Марія. Поділіться зі своїми друзями, їм також буде цікаво!

Текст: Вечера Тетяна

Читайте також: Значення імені Ірина: характер та доля дівчини в дитинстві та дорослому віці