Чим шкідливий фаст фуд

Всі знають про те, що гамбургери і нагетси їсти не бажано, але мало хто задумується, чому. Розповідаємо, чим шкідливий фаст-фуд і як він впливає на ваш організм.

Періодично всі ми грішимо тим, що споживаємо їжу швидкого приготування. Часом перед нею просто неможливо встояти, і навіть прихильники здорового способу життя іноді зриваються. Вчені пояснюють таку залежність від шкідливої їжі її особливою текстурою, інгредієнтами і привабливим запахом. На жаль, всі ці гастрономічні задоволення можуть обернутися серйозними проблемами зі здоров’ям.Наступного разу, коли будете тримати в руках соковитий гамбургер, згадайте про його приховані небезпеки. Ось що ви отримуєте, коли їсте фаст-фуд:

1. Низька поживна цінність

Більшість страв швидкого приготування містять в собі прості вуглеводи, жири і натрій. А ось поживних речовин, які насичують організм, в них є вкрай мало.

Чим шкідливий фаст фуд, швидка їжа, картопля фрі, хот дог

©goodfon.ru

2. Проблеми з диханням

Звичка їсти фаст-фуд може привести до ускладненого дихання і розвитку хвороб дихальних шляхів. До такого невтішного висновку вчені прийшли після того, як виявили, що діти, які харчуються фаст-фудом тричі на тиждень, схильні хворіти астмою, ринокон’юктивітом і важкою формою екземи.

3. Ожиріння

Їжа швидкого приготування висококалорійна і від неї швидко розвивається залежність. В результаті надлишок калорій відкладається в жир і призводить до набору зайвої ваги. В свою чергу ожиріння тягне за собою інші проблеми зі здоров’ям, наприклад, задишку і труднощі з диханням.

4. Удар по травній і серцево-судинній системі

Фаст-фуд просто переповнений цукром, який в поєднанні з простими вуглеводами змушує організм виробляти інсулін, щоб впоратися зі стрибком глюкози в крові. Часте поїдання шкідливої їжі загрожує розвитком діабету другого типу.

Чим шкідливий фаст фуд, кока кола

©goodfon.ru

5. Відчуття голоду

Через специфічну консистенцію фаст-фуду люди витрачають менше часу на пережовування і з’їдають його швидше, ніж передбачалося. Мозок просто не встигає виробити лептин – гормон, який сигналізує про насичення організму. Іншими словами, людина продовжує відчувати себе голодною, хоча з’їла вже досить.

6. Втрати для психічного здоров’я

Вживання в їжу шкідливих страв позначається не тільки на фізичному, але і на психічному здоров’ї. Вчені довели, що звичка харчуватися фаст-фудом збільшує ризик розвитку депресії.

7. Погіршення пам’яті

Їжа швидкого приготування викликає почуття втоми, а її низька поживна цінність призводить до того, що стає важко сконцентруватися на роботі чи навчанні. В кінцевому рахунку когнітивні функції організму пригнічуються, а пам’ять стає гіршою.

Чим шкідливий фаст фуд, дівчина їсть гамбургер

©Foodiesfeed

8. Млявість і повільність

Високий вміст жирів і вуглеводів – ідеальне поєднання для того, щоб увігнати людину в сонливий стан замість того, щоб змусити її рухатися і провести день продуктивно. А ось на дітей фаст-фуд впливає протилежно: яскравий штучний колір їжі робить їх надто активними.

9. Запалення

Їжу швидкого приготування часто сервірують у пластику, який містить фталати. Потрапляючи в організм, ці шкідливі хімічні сполуки здатні викликати запалення, а воно вже призводить до інших серйозних проблем зі здоров’ям.

10. Здуття живота

До складу фаст-фуду часто входить натрій – важливий мінерал, який надає їжі смаку. Біда в тому, що його кількість в гамбургерах занадто велика і може викликати здуття живота. Крім того, в організмі відбувається затримка рідини, через що піднімається артеріальний тиск і пригнічується діяльність серцево-судинної системи. Велика кількість натрію сприяє також розвитку хвороб нирок і утворенню в них каміння.

Чим шкідливий фаст фуд, Макдональдс

©goodfon.ru

11. Загроза запорів

В їжі швидкого приготування дуже мало дієтичних харчових волокон. Це означає, що травна система буде працювати гірше і справа закінчиться складнощами з випорожненням шлунка.

12. Ризик розвитку раку

М’ясо для фаст-фуду обсмажується при високих температурах, через що в ньому утворюються гетероциклічні аміни. Це канцерогенні речовини, які, згідно з висновками вчених, можуть викликати онкологічні захворювання. Карамельне забарвлення кока-коли, до речі, теж пов’язують з ризиком розвитку раку. Так що мова йде не тільки про їжу, але й про шкідливі напої.

13. Погані зуби

Їжа швидкого приготування має кислотну природу, оскільки в ній великий вміст соди і натрію. Вони, в свою чергу, руйнують зубну емаль і провокують виникнення карієсу.

Чим шкідливий фаст фуд, картопля фрі

©goodfon.ru

14. Слабкі кістки

Вчені довели, що регулярне вживання в їжу фаст-фуду призводить до зниження щільності кісток. У всьому, знову ж таки, винувата велика кількість натрію.

15. Проблеми зі шкірою

Цукор, що міститься в їжі швидкого приготування, викликає запальні реакції на шкірі, включаючи прищі і екзему.

16. Високий рівень холестерину

Фаст-фуд – джерело штучних транс-жирів. Потрапляючи в організм, вони зменшують кількість хорошого холестерину, збільшуючи рівень поганого. А це вже призводить до розвитку серцево-судинних захворювань і діабету другого типу.

Чим шкідливий фаст фуд, гамбургер

©Foodiesfeed

17. Проблеми із зачаттям

Фталати впливають на вироблення організмом гормонів, в тому числі і статевих. Відповідно, шкідлива їжа потенційно може привести до безпліддя!

Тепер вам відомо, чим шкідливий фаст-фуд. На жаль, це не просто припущення, а вже реальність, тому намагайтеся вживати таку їжу якомога рідше. Особливо бережіть від неї дітей, так як вони піддаються негативному впливу «швидкої їжі» найшвидше.

За матеріалами: e-w-e.ru

Читайте також: Веселка у тарілці: чому кольорова їжа корисна для вашого здоров’я