час летить швидше

Мабуть, кожному з нас знайоме відчуття, що чим старшими ми стаємо, тим швидше летить час. І справді: якщо в дитинстві літні канікули здавалися безкінечними і повними подій, то в дорослому віці – це всього лише три коротких місяці, за які й відпочити не встигаєш! Вчені давно намагаються пояснити це явище. Поцікавимось?

Виявляється, існує навіть не одне, а декілька різних пояснень того, чому ж з роками час летить значно швидше. Якому з них вірити – обирайте самі!Теорія 1. Вікові зміни метаболізму

В людей старшого віку обмін речовин дещо сповільнюється, знижуючи також частоту дихання, пульсу та інших біологічних маркерів. Тому й виходить, що дорослий за той же період часу переживає менше тілесних відчуттів, ніж дитина, а це призводить до ілюзії, що пройшло менше часу.

Що робити? Правильно харчуватися і займатися фізичною активністю – все це пришвидшує ваш метаболізм!

час летить швидше

Читайте також: Ефектні ТОП-моделі зрілого віку: старіти можна красиво!

Теорія 2. Засвоєння нової інформації

І знову порівняємо себе з дітьми: малюки, які тільки пізнають світ, за короткий проміжок часу отримують надзвичайно багато нових вражень. А якщо за якийсь період в мозок надходить велика кількість невідомої раніше інформації, то починає здаватися, що це зайняло більше часу. Ну а дорослі люди – чим їх здивуєш? Вони вже давно все знають і бачили, тому кількість нового досвіду для їхнього сприйняття значно скорочується. Відповідно, скорочується і сприйняття часового проміжку.

Що робити? Додати більше нових вражень! Книги, подорожі, цікаві заходи, спілкування з друзями, нові знайомства – все це допоможе наповнитися емоціями і сповільнити час!

Теорія 3. Життя «на автопілоті»

Кожного дня одне і те ж – звук будильника, дорога в офіс, обід, повернення додому через один і той же продуктовий магазин… Ми живемо, автоматично виконуючи одні і ті ж щоденні дії та не фіксуючи в пам’яті ніяких подробиць. А тепер задумайтесь: якщо всі ваші дні схожі один на одного, а яскравих подій, про які можна згадати, немає, то що робитиме ваш мозок? Правильно, він просто викреслюватиме одноманітну рутину зі спогадів, тим самим викреслюючи із вашої пам’яті цілі часові проміжки.

Що робити? Взяти за правило кожного дня робити щось нетипове для себе. Змініть звичний розпорядок дня і зайдіть, врешті-решт, в інший магазин!

Читайте також: 7 поганих психологічних навичок, які крадуть у нас відчуття щастя

Теорія 4. В усьому винні гормони!

А саме дофамін, який відповідає за сприйняття людиною часу: чим більше його в організмі, тим повільніше тягнуться секунди. Недарма ж під впливом наркотичних речовин, які провокують великий викид дофаміну, людині здається, що хвилини розтягуються на години. Виявляється, що вже з двадцятирічного віку рівень цього гормону в організмі людини падає, тому й здається, що час летить швидше.

Що робити? Тут краще порадити, чого не слід робити. Звичайно ж, не варто експериментувати з наркотиками, адже це небезпечно для здоров’я. Краще займіться приємними справами, які відразу піднімуть рівень дофаміну в організмі. Наприклад, коханням! Смачна їжа, хороший сон та інші маленькі задоволення теж підійдуть.

Теорія 5. Неправильний підхід до вимірювання часу

Ми звикли говорити про часові проміжки, як про однакові за довжиною періоди, але насправді такий підхід є не зовсім коректним. Ну подумайте самі: хіба можна прирівняти перший рік життя дитини, коли вона розвивається і пізнає світ шаленими темпами, зі, скажімо, 50-м роком життя вже сформованої дорослої людини? Так-так, тієї самої, яка вже все бачила, знає, і живе на автопілоті! Значущих подій, за які можна «зачепитися», в дорослому віці стається все менше, тому нам і здається, що рік пролетів, а згадати нічого…

Що робити? І знову ж таки, все у ваших руках. Наповнюйте своє життя новими враженнями та емоціями!

час летить швидше

Живіть повноцінно, будьте активними і здоровими, відкривайте світ щоразу по-новому і не зважайте на вік. І тоді у вас просто не буде часу думати про швидкоплинність років!