В сучасному суспільстві, схибленому на вічній молодості, дуже важко помітити тих, хто старіє красиво та витончено. Але деякі зміни вікових стереотипів, все ж, настають! До прикладу, сезон «Весна-2018» став «найдорослішим» за всю історію фешн-індустрії: до модних показів у Нью-Йорку, Мілані, Лондоні та Парижі було залучено 27 топ-моделей віком від 50 років!Топ-моделі зрілого віку: в чому фішка?       

Одна із найвідоміших моделей старшого віку – Мейє Маск, матір американського винахідника Ілона Маска. Тільки уявіть: жінці 69 років, і якраз в цей час вона знаходиться на піку своєї модельної кар’єри! Мейє знялася для обкладинок журналів New York Magazine та Elle Canada, стала обличчям косметики Clinique, а також уклала контракт з одним з провідних модельних агентств світу – IMG Models.

топ-моделі

Мейє Маск

Однією із своїх переваг Мейє Маск вважає сиве волосся, яке вона в один момент просто перестала фарбувати. Жінка активно публікує свої фото на сторінці в Інстаграм, де у неї вже більше 90 тисяч підписників – результат, вартий захоплення!

Мейє Маск

Мейє пишається тим, що подає хороший приклад ефектного старіння, а також зайвий раз доводить, що красивою та активною можна бути в будь-якому віці. Цікаво, що її улюблений хештег #justgettingstarted українською перекладається «я тільки починаю».

Мейє Маск на обкладинках глянцю

Ще одна ефектна топ-модель зрілого віку – 64-літня американка Лін Слайтер, професор Нью-Йоркського Університету та автор блогу Accidental Icon. Популярність Лін в Інстаграм ще більша, ніж у Мейє Маск – кількість послідовників її сторінки нараховує 290 тисяч! Жінка регулярно публікує фото власних модних луків, які збирають тисячі лайків та коментарів.

Читайте також: Прихована сторона красивих фотосесій від фотографа Гілмара Сільви

Моделі-пенсіонери

Змінити сприйняття людей пенсійного віку вирішили і в Росії – там існує модельне агенство Oldushka, де працюють виключно зрілі топ-моделі віком від 46 до 82 років. Заснував проект фотограф з Омська Ігор Гавар, який таким чином намагається відмінити асоціювання краси виключно з молодістю. Незвичайні моделі агентства Oldushka знімаються для сторінок каталогів та модних журналів, беруть участь в Тижнях моди і навіть рекламують нижню білизну. І треба віддати належне – виглядають вони справді чудово!

Дехто зі скептиків вважає, що тренд на «постарших», як кажуть у нас, топ-моделей, має прихований зиск. Ріст зацікавленості такими моделями пов’язують зі старінням населення, яке в забезпечених країнах має найвищу купівельну спроможність. Маркетологи пояснюють: люди хочуть бачити в рекламі самих себе, а не юний ідеал, досягнути якого їм все рівно не вдасться. Що ж, для мешканців Швейцарії чи Британії, де середня тривалість життя складає відповідно 83 роки та 81 рік, це твердження може бути цілком актуальним. Що стосується України – на жаль, ситуація зовсім інша. Але моделі солідного віку є і у нас! Найстаршою з них вважається 70-річна Галина Герасимова – звичайна пенсіонерка, яка раптово для себе й усіх інших стала лицем журналу L`OFFICIEL.

Галина Герасимова

В якій би країні ви не жили, важко не погодитися – старіти можна і треба красиво! Тому не варто боятися вікових змін – втратити власну індивідуальність набагато страшніше. Залишайтеся собою!