Азовсталь фото

Завод «Азовсталь», фото якого сьогодні миттєво облітають увесь світ, від початку війни став символом незламності українського духу. А побачити ці важкі кадри ми можемо завдяки українському військовому на псевдо «Орест», який від початку фіксував будні азовців на фотокамеру і показував ситуацію зсередини.

17 травня 2022 року «Ореста» разом з іншими бійцями полку «Азов» вивезли на окуповану росіянами територію. Перебуваючи в полоні, фотограф поділився раніше неопублікованими кадрами, які він встиг зробити на «Азовсталі».

Азовсталь фото

«Азовсталь»: фото як вони є

Дмитро Козацький («Орест») – 26-річний український військовий, родом із Житомирщини. У віці 18 років брав активну участь в подіях на Майдані, згодом вступив до Нацгвардії та приєднався до полку «Азов».

Дмитро Козацький

Дмитро Козацький: «Це фото ідеально підійшло б для «останнього фото», щоб всі пам‘ятали мене таким»

У Твіттері під ніком @Kozatsky_D хлопець публікує фото та відео із захопленого росіянами металургійного комбінату в Маріуполі. Там же він розповідав, як ще в дитинстві уявляв себе військовим кореспондентом і не міг уявити, що колись і справді буде робити світлини під обстрілами.

Азовсталь фото

«Поки я буду в полоні, залишу вам фото в найкращій якості, відправляйте їх на всі журналістські премії і фотоконкурси. Якщо щось виграю, після виходу буде дуже приємно. Дякую всім за підтримку. До зустрічі», – написав Дмитро у своєму Твіттері. Більше фото можна переглянути тут.

«Ну от і все. Дякую за прихисток Азовсталь – місце моєї смерті і мого життя»

Азовсталь фото

«Моя країна – це сталь, яку мої співгромадяни постійно гартують. І навіть найсильніша людина не зможе зігнути чи зламати цей сталевий прут, бо наша сила в єдності. Пишаюся вами – українці»

Азовсталь фото

Правда про війну

Внесок «Ореста» в інформаційну складову цієї війни переоцінити неможливо: саме його відео та фоторепортажі потрапляють у провідні медіа і відкривають світові правду. Фотографа називають «очима Азовсталі», адже завдяки йому ми можемо бачити і героїчний подвиг наших військових, і злочини росіян в Україні.

Оточений Маріуполь, завод «Азовсталь», фото, які ми побачили завдяки цьому українському військовому, – все це не може пройти повз нашу увагу і повинно залишитися в пам’яті кожного українця. Військові злочини росії будуть покарані, а подвиг кожного нашого Захисника завжди буде в наших серцях!