як визначити на що алергія

Вчені вважають, що статистика захворюваності на алергію за останні кілька десятиліть досягла критичної позначки і, за прогнозами, далі буде тільки зростати. Якими є основні симптоми і як визначити, на що алергія? Розповідаємо далі.

Про що говорить статистика

В Україні відсоток захворюваності на алергію в середньому становить 20-30 %, а його значення змінюється залежно від екологічної ситуації, кліматичних умов і концентрації промислових підприємств у відповідному регіоні. В країнах Західної Європи у 35 % населення спостерігаються алергічні реакції на різні подразники, а в США кожен третій страждає на поліноз – сезонне захворювання, причиною якого є алергічна реакція на пилок рослин.

Вважається, що такий швидкий ріст цього захворювання пов’язаний із західним способом життя. Це можна пояснити забрудненням повітря, неправильним харчуванням і тим, що жителів великих міст оточує менше мікробів. Все це впливає на роботу нашої імунної системи.

Як визначити, на що алергія, і навіщо це потрібно

Перед початком лікування важливо точно визначити, на який саме алерген реагує ваш організм. На щастя, сьогодні це не проблема. Відразу велику кількість алергенів можна виявити завдяки новому інноваційному методу ImmunoCAP ISAC, який визначає наявність чутливості до 112 алергокомпонентів із 51 джерела. Діагностику пропонує пройти німецька «Лабораторія Др. Рьодгер», з послугами якої ви можете ознайомитися, перейшовши за посиланням https://redgerlab.kiev.ua/ru/home/.

Молекулярна діагностика алергії необхідна для:

  • початкового діагностування алергій;
  • скринінгу для виявлення чутливості до великого спектру алергенів;
  • діагностування між істинною і перехресною чутливостями;
  • прогнозу ефективності лікування пацієнтів аллергенспецифічною імунотерапією.

Дане дослідження призначається для підбору пошуку алергену; при відсутності відповіді на проведену терапію; неможливості виявити алерген; для аналізу первинної або перехресної реактивності.

Симптоми різних видів алергій

Алергія може бути викликана наступними причинами: видом алергену, шляхом його потрапляння в організм, підвищеною чутливістю до подразників. Ознаки можуть бути як місцевими, так і загальними, від сверблячки до шоку.

Ось кілька найпоширеніших різновидів алергії:

  1. Висип у вигляді сверблячих пухирів – найчастіший прояв так званої «кропивниці». Вона характеризується пухирцями різного розміру, тілесного або червоного кольору, овальної або круглої форми.
  2. Набряк Квінке – стан, аналогічний кропивниці, але він зачіпає вже більш глибокі шари шкіри. Для нього характерна набряклість обличчя або його частини, іноді кінцівок. В ураженій ділянці спостерігаються жар або больові відчуття. У важких випадках може розвинутися задуха.
  3. Сінна лихоманка (поліноз) викликана алергічною реакцією на пилок рослин і проявляється у вигляді чхання, свербіння в носі та очах, рідких виділень із носа або його закладеності, кон’юнктивіту.
  4. Алергія може виникати і на укуси павукоподібних, багатоніжок, медуз. Проявляється вона у вигляді набряклості шкіри біля укусу; свербіння або кропивниці по всьому тілу; кашлю, важкості в грудях, задишки та навіть анафілаксії – стану, який може загрожувати життю.

Це захворювання потрібно обов’язково лікувати, так як воно не лише суттєво погіршує життя, а й може привести до ускладнень. Ви повинні знати, як визначити, від чого алергія; проконсультуватися у лікаря і почати діяти. Ваше здоров’я – у ваших руках!

Головне зображення: medisana.de

Читайте також: «Як українці можуть жити на 10 років довше»: допис львів’янина набирає популярності в мережі