душевна гармонія

Дедлайни та стреси на роботі, негаразди вдома і непорозуміння з друзями, та й ще й цей нескінченний карантин… Все це вибиває нас із колії і відображається на фізичному стані здоров’я. Ми забули, що таке душевна гармонія, і від цього всі наші неприємності.

Щоб утримати психологічну рівновагу, потрібно хоча б іноді відкидати від себе щоденну метушню і зосереджуватися на важливих речах. Це непросто, і цьому треба вчитися. Але можливо!

Що таке душевна гармонія

Душевна гармонія – це внутрішній стан людини, при якому вона перебуває в злагоді сама із собою. Гармонійна особистість поважає навколишній світ, але спокійно реагує на зовнішні обставини, якими вони б не були. Вона не шкодує про минуле і про те, що було не зроблено або зроблено не так, як потрібно. Душевна гармонія допомагає примиритися з дійсністю і цінувати кожен момент свого життя.

Коли ми стаємо тихішими і спокійнішими всередині, ми менше реагуємо на зовнішні обставини, знаючи, що це насправді стосується їх, а не нас. Життя стане більш цілеспрямованим, збалансованим і щасливим. І є ще один приємний бонус: як тільки ви відчуєте ці внутрішні зміни, почнете помічати, що ваше життя налагоджується дивовижним чином!

пляж, галька

©unsplash.com

Як віднайти внутрішню рівновагу

Питання внутрішнього спокою було актуальним всюди і завжди. Тому не дивно, що в культурах різних країн вже давно сформувалися власні лайфхаки та перевірені методи зняття стресу.

Навчися бачити, де все темно,
і чути, де все тихо.
У темряві побачиш світло,
в тиші почуєш гармонію.

Чжуан-цзи, китайський філософ

Дуже цікавими є традиційні японські ритуали, які допомагають прислухатися до себе, уповільнити шалений ритм і насолодитися красою життя. Серед них, наприклад, ритуал «отонамакі», під час якого дорослу людину в прямому сенсі пеленають, як немовля. Або церемонія кодо – це мистецтво насолоди від пахощів смол рідкісних порід вічнозелених дерев. Навчитися розпізнавати численні відтінки аромату ладану не так просто. Кодо – одне з трьох традиційних видів мистецтва в Японії, нарівні з чайною церемонією та ікебаною.

В скандинавських країнах, де переважає сувора природа і короткий сонячний день, люди також вигадують власні способи боротися з депресією. Ви ж чули про датську філософію затишку «хюге» та шведську концепцію щастя під назвою «лагом»? Все це з’явилося не просто так, а з важливою метою – врівноважити душевний стан людини.

Читайте також: Лагом, козейгох, вабі-сабі – тренди філософії затишку з різних країн

Існує чимало способів віднайти душевну гармонію. Сучасні психотерапевти рекомендують йогу, творчість та медитацію, які допомагають відволіктися від важких думок та почути голос своєї душі. Головне – знайти метод, який подіє конкретно на вас.

медитація

©unsplash.com

7 законів для знаходження внутрішньої гармонії

В інтернеті вже давно «гуляє» текст, який можна зустріти на багатьох сайтах та в соцмережах. Автор невідомий, але велика популярність говорить про те, що його слова потрапляють просто в яблучко – люди зберігають цю інформацію і часто діляться нею. Можливо, ви вже читали цей текст, але він настільки актуальний, що не завадить перечитати його ще раз. Мова йде про 7 внутрішніх законів знаходження душевної рівноваги.

1. Думки матеріальні

Все, чим ми є — результат того, що ми думаємо. Якщо людина говорить або діє з поганими думками, її переслідує біль. Якщо ж людина говорить або діє з чистими намірами, за нею слідує щастя, яке, як тінь, ніколи її не залишить. Будда говорив: «Наша свідомість — це все. Ви стаєте тим, про що думаєте». Джеймс Аллен говорив: «Людина — мозок». Щоб правильно жити, ви повинні заповнити свій мозок правильними думками. Ваше мислення визначає дії; ваші дії визначають результат. Правильне мислення дасть все, що побажаєте; неправильне мислення – зло, яке, врешті-решт, зруйнує вас.

2. Починати з малого — це нормально

Глечик наповнюється поступово, крапля за краплею.

Ралф Уолдо Емерсон сказав: «Кожен майстер колись був любителем». Всі ми починаємо з малого, не нехтуйте цим. Якщо ви послідовні і терплячі, ви досягнете успіху! Ніхто не може досягти успіху всього за одну ніч: він приходить до тих, хто готовий почати з малого і старанно працювати, поки не заповниться глечик.

душевна гармонія

©unsplash.com

3. Пробачайте

Стримувати гнів у собі – все одно, що схопити гаряче вугілля з наміром кинути його в когось ще; згорите саме ви. Коли ви звільняєте тих, хто знаходився у в’язниці непрощення, ви звільняєте з цієї в’язниці самого себе. Ви нікого не зможете придушувати, не пригнічуючи і себе теж. Вчіться прощати. Вчіться прощати швидше.

4. Ваші вчинки мають значення

Скільки би заповідей ви не прочитали – що вони будуть важити, якщо ви не будете їх дотримуватися? Кажуть: «Слова нічого не варті», і це так. Щоб розвиватися, ви повинні діяти; щоб швидко розвиватися, діяти потрібно кожен день. Слава не впаде вам на голову! Слава для всіх, але пізнати її зможуть тільки ті, хто постійно діє.

5. Намагайтеся зрозуміти

Сперечаючись із сьогоденням, ми відчуваємо гнів. Ми перестали боротися за правду, ми почали боротися тільки за себе. Стефан Кові сказав: «Спершу спробуйте зрозуміти, і лише потім постарайтеся, щоб зрозуміли вас». Легко сказати, а важко зробити; ви повинні докласти всі свої сили, щоб зрозуміти точку зору іншої людини. Коли ви відчуваєте, що вас захоплює гнів, знищіть його.

Вислухайте інших, зрозумійте їхню точку зору, і ви знайдете спокій. Більше зосередьтеся на тому, щоб бути щасливим, ніж бути правим.

небо, море, птахи, гармонія

©unsplash.com

6. Переможіть себе

Краще перемогти себе, ніж виграти тисячі боїв. Тоді перемога ваша, її у вас не зможуть відібрати ні ангели, ні демони; ні рай і ні пекло. Той, хто переможе розум, сильніший від будь-кого. Щоб перемогти себе, потрібно перемогти свій розум.

Ви повинні контролювати свої думки. Вони не повинні бушувати, як морські хвилі. Ви можете подумати: «Я не можу контролювати свої думки. Думка приходить, коли їй заманеться». Ви не можете заборонити птахові пролітати над вами, але, без сумніву, ви можете перешкодити йому звити гніздо у вас на голові. Проженіть думки, що не відповідають життєвим принципам, за якими ви хочете жити. Будда сказав: «Не ворог чи недоброзичливець, а саме свідомість людини заманює її на криву доріжку». Але переможіть себе не катуваннями, а любов’ю.

7. Живіть у гармонії

Гармонія приходить зсередини. Не шукайте її зовні. Не шукайте зовні те, що може бути тільки у вашому серці. Часто ми можемо шукати зовні, тільки щоб відвернути себе від правдивої реальності. Правда в тому, що гармонію можна знайти лише всередині себе. Гармонія — це не нова робота, не нова машина або новий шлюб. Гармонія — це нові можливості, і вони починаються з вас.

Душевна гармонія необхідна всім нам, інакше ми не зможемо насолоджуватися життям. Бажаємо вам зуміти віднайти і обов’язково втримати психологічну рівновагу!

Читайте також: Як знайти баланс в житті: просте рішення, доступне кожній жінці