Звички успішних людей

Дивуючись успіху деяких людей, ми часто задаємося питанням: який же такий секрет вони застосовують в житті? Чому, маючи таку ж кількість годин у добі й ті ж самі руки-ноги-голову, одні досягають неймовірних висот, а інші так і топчуться десь позаду? Насправді все просто, і ви також можете домогтися будь-якої з поставлених цілей. А допоможуть вам корисні звички успішних людей, які збережуть вашу мотивацію до самого кінця.

У своїй книзі «Звички на все життя» доктор психологічних наук Шон Янг пропонує чітку теорію, як досягти успіху в будь-якому починанні. Поради автора, засновані на безлічі досліджень, універсальні: їх можна застосовувати у всіх сферах життя. Ось кілька ідей з цієї книги.1. Складайте «дорожні карти»

жінка, дівчина, червона спідниця, місто

©goodfon.ru

Наявність конкретного плану дій допомагає досягти мети. Наприклад, візьмемо бізнес: уявіть, що ви вигадали цікавий стартап і повні натхнення. На жаль, змусити його працювати дуже непросто. Багато засновників компаній відчувають розпач і розгубленість, тому здаються на півдорозі. Але ті, у кого є чітка «дорожня карта», набагато частіше доходять до кінця.

Якщо ви заздалегідь продумаєте всі кроки, які приведуть вас до бажаного результату, то з більшою ймовірністю не зійдете з обраного курсу.

Ясна стратегія полегшує які завгодно дії. Люди, які обирають нову кар’єрну стежку або, скажімо, починають займатися фітнесом, швидше за все, не відступлять від свого рішення, якщо знають, що і як вони будуть робити далі.

2. Концентруйтеся на маленьких кроках

дівчина в червоному

©goodfon.ru

Люди люблять читати книги і слухати лекції з обіцянками скинути 45 кг або заробити мільйон доларів. Це захоплює і відіграє свою роль в мотивації до дії, але, якщо зосередитися виключно на великій далекій мрії, ефект може виявитися протилежним. Ми розчаровуємося, не бачачи швидкого результату, і кидаємо справу, так і не довівши її до кінця.

Щоб не розгубити ентузіазм, необхідно зосередитися на короткострокових цілях і маленьких кроках. Мрієте про гарну фігуру, успіх і популярність? Вкладіть всю енергію в те, щоб піти ввечері на тренування, залучити п’ять нових клієнтів або написати одну сторінку книги.

Концентруйтеся на кожній крихітній сходинці вперед і не забувайте хвалити себе за невеликі досягнення. Це призведе до виділення потужної хімічного речовини – дофаміну, яка викличе приємні відчуття і бажання повторити дію.

3. Оточуйте себе правильними людьми

пара, чоловік і жінка, хлопець і дівчина на фоні міста

©goodfon.ru

Спільноти підштовхують нас робити як корисні речі, наприклад регулярно займатися фізкультурою, так і шкідливі, наприклад курити. Подумайте, чи допомагає ваше оточення домагатися поставлених цілей чи, навпаки, тягне вас назад.

Намагайтеся менше контактувати з людьми, які заважають вам слідувати плану, і більше – з тими, хто мотивує і надихає.

Не біда, якщо серед родичів, колег і друзів немає нікого, хто поділяв би ваші цілі. На щастя, ми ніколи не буваємо самотні. Якщо ви хочете щось змінити, але невдачі і труднощі вибивають вас із колії, завжди можна знайти спільноту, де у людей будуть ті ж інтереси, що у вас. Однодумці підтримають, допоможуть порадою і не дадуть вам кинути розпочате.

Наприклад, ви можете вступити в онлайн-спільноту психологічної підтримки, приєднатися до фітнес-об’єднання, записатися в групу йоги і медитації або почати ходити на колективні навчальні курси. Важливо не тільки знайти однодумців, а й активно підтримувати з ними контакт.

4. Керуйте своїм середовищем

спортивна дічина, місто, дівчина на даху, спортсменка

©goodfon.ru

Піти в спортзал чи провести вечір перед телевізором з келихом вина? Продовжити роботу над важливим проектом чи відповісти на повідомлення в месенджері? Спокуси постійно тягнуть і штовхають нас, і чим простіше нам щось зробити, тим імовірніше, що ми виберемо саме цей варіант.

Змінивши середовище так, щоб воно підштовхувало вас в потрібному напрямку, ви можете серйозно скоригувати свою поведінку. Чим менше навколо спокус і чим більше стимулів, які змушують слідувати плану, тим краще.

Дослідження показують, що зміна середовища, яке постійно спрощує ситуацію, дійсно допомагає досягти бажаного. Наприклад, найефективніший спосіб кинути курити – прибрати з дому всі тютюнові вироби. Те ж відноситься до дієт: вам буде набагато легше утримуватися від шкідливих продуктів, якщо ви викинете з холодильника всю нездорову їжу й почнете обходити стороною фастфуди, де її продають (заради цього можна навіть змінити звичний маршрут прогулянок).

Ну а якщо ви схильні до прокрастинації, необхідно усунути всі відволікаючі фактори (розчистити стіл від зайвих паперів, перевести телефон у авіарежім, відключити звукові повідомлення) і оточити себе тригерами, які налаштовують на продуктивну роботу (наприклад, повісити над столом список завдань на день).

5. Перетворюйте бажану поведінку в рутину

дівчина на даху

©goodfon.ru

Якщо періодично робити щось корисне – наприклад, їсти здорову їжу, дотримуватися техніки безпеки, чи не літати в хмарах, – це засвоюється мозком.

Регулярно здійснюючи якусь дію в тому ж місці і в той же час, ви перетворюєте свою поведінку в автоматичну. Спочатку вам будуть потрібні зосередженість і зусилля, але потім дотримуватися встановленого порядку стане набагато легше.

Мозок постійно шукає способи спростити завдання і перетворює повторювану поведінку в звички, яким легко слідувати без зайвих роздумів. Тому спробуйте перетворити корисні справи в рутину. Заплануйте час, коли зможете ними займатися, наприклад щодня о 8 годині вечора або щосуботи та неділі після ранкової чашки кави. Чим довше ви будете дотримуватися режиму, тим сильніше бажана поведінка в’їсться в мозок.

6. Надихайтеся образом майбутнього

дівчина в червоній сукні на даху

©goodfon.ru

Мета повинна бути по-справжньому важливою для вас, інакше не вистачить мотивації дійти до кінця. Хоч ми й говорили, що потрібно концентруватися на маленьких кроках, іноді вам доведеться нагадувати собі, навіщо ви все це затіяли.

На думку вчених, найсильніші мотиватори – це гроші, соціальні зв’язки і здоров’я. Звичайно, у кожної людини свої пріоритети, тому орієнтуйтеся на те, що надихає саме вас.

У багатьох бувають дні, коли хочеться все кинути. В такі моменти дуже допомагає проста вправа: потрібно лише уявити себе в майбутньому, де ви вже досягли значних для вас цілей. Образ свого майбутнього «я» (стрункого, успішного, популярного) може змусити вас відкласти печиво і піти на пробіжку, відмовитися від перегляду серіалу і зосередитися на роботі або встати з дивану й піти на громадський захід.

7. Дійте!

дівчина в пальто

©goodfon.ru

Майже в будь-якій книзі по саморозвитку і психології бізнесу стверджується: якщо ви хочете побороти страхи, навчитися краще продавати або стати щасливішим, треба змінити спосіб мислення. Це дуже поширена помилка.

Самонавіювання майже ніколи не спрацьовує. Насправді всі позитивні зміни починаються з дії.

Хочете перебороти сором’язливість? Запишіться на уроки імпровізації.

Мрієте позбутися прокрастинації? Заведіть блог про те, як шкідливо відкладати справи на потім. Грайте роль експерта, поки в неї не вживетеся.

Не знаєте, як підняти собі настрій? Просто посміхніться.

Намагаєтеся перебороти страх? Зануртеся в нього з головою! Почніть робити те, що вас лякає, – і відчуєте себе іншою людиною.

Вважаєте, що вам не вистачає чуйності? Займіться волонтерською роботою.

Подібні хитрощі дозволяють змінити свідомість. Розум переналаштовується, аналізуючи вашу поведінку, і ви отримуєте нову ідентичність.

Сформуйте в себе ці звички успішних людей, і досягати мети буде набагато простіше. Успіху!

За матеріалами: biz.mann-ivanov-ferber.ru

Читайте також: Успіх жінки: 7 порад від психологів, як його досягнути