
Дивуючись успіху деяких людей, ми часто задаємося питанням: який же такий секрет вони застосовують в житті? Чому, маючи таку ж кількість годин у добі й ті ж самі руки-ноги-голову, одні досягають неймовірних висот, а інші так і топчуться десь позаду? Насправді все просто, і ви також можете домогтися будь-якої з поставлених цілей. А допоможуть вам корисні звички успішних людей, які збережуть вашу мотивацію до самого кінця.
У своїй книзі «Звички на все життя» доктор психологічних наук Шон Янг пропонує чітку теорію, як досягти успіху в будь-якому починанні. Поради автора, засновані на безлічі досліджень, універсальні: їх можна застосовувати у всіх сферах життя. Ось кілька ідей з цієї книги.
Зміст:
1. Складайте «дорожні карти»

©goodfon.ru
Наявність конкретного плану дій допомагає досягти мети. Наприклад, візьмемо бізнес: уявіть, що ви вигадали цікавий стартап і повні натхнення. На жаль, змусити його працювати дуже непросто. Багато засновників компаній відчувають розпач і розгубленість, тому здаються на півдорозі. Але ті, у кого є чітка «дорожня карта», набагато частіше доходять до кінця.
Ясна стратегія полегшує які завгодно дії. Люди, які обирають нову кар’єрну стежку або, скажімо, починають займатися фітнесом, швидше за все, не відступлять від свого рішення, якщо знають, що і як вони будуть робити далі.
2. Концентруйтеся на маленьких кроках

©goodfon.ru
Люди люблять читати книги і слухати лекції з обіцянками скинути 45 кг або заробити мільйон доларів. Це захоплює і відіграє свою роль в мотивації до дії, але, якщо зосередитися виключно на великій далекій мрії, ефект може виявитися протилежним. Ми розчаровуємося, не бачачи швидкого результату, і кидаємо справу, так і не довівши її до кінця.
Щоб не розгубити ентузіазм, необхідно зосередитися на короткострокових цілях і маленьких кроках. Мрієте про гарну фігуру, успіх і популярність? Вкладіть всю енергію в те, щоб піти ввечері на тренування, залучити п’ять нових клієнтів або написати одну сторінку книги.
Концентруйтеся на кожній крихітній сходинці вперед і не забувайте хвалити себе за невеликі досягнення. Це призведе до виділення потужної хімічного речовини – дофаміну, яка викличе приємні відчуття і бажання повторити дію.
3. Оточуйте себе правильними людьми

©goodfon.ru
Спільноти підштовхують нас робити як корисні речі, наприклад регулярно займатися фізкультурою, так і шкідливі, наприклад курити. Подумайте, чи допомагає ваше оточення домагатися поставлених цілей чи, навпаки, тягне вас назад.
Не біда, якщо серед родичів, колег і друзів немає нікого, хто поділяв би ваші цілі. На щастя, ми ніколи не буваємо самотні. Якщо ви хочете щось змінити, але невдачі і труднощі вибивають вас із колії, завжди можна знайти спільноту, де у людей будуть ті ж інтереси, що у вас. Однодумці підтримають, допоможуть порадою і не дадуть вам кинути розпочате.
Наприклад, ви можете вступити в онлайн-спільноту психологічної підтримки, приєднатися до фітнес-об’єднання, записатися в групу йоги і медитації або почати ходити на колективні навчальні курси. Важливо не тільки знайти однодумців, а й активно підтримувати з ними контакт.
4. Керуйте своїм середовищем

©goodfon.ru
Піти в спортзал чи провести вечір перед телевізором з келихом вина? Продовжити роботу над важливим проектом чи відповісти на повідомлення в месенджері? Спокуси постійно тягнуть і штовхають нас, і чим простіше нам щось зробити, тим імовірніше, що ми виберемо саме цей варіант.
Дослідження показують, що зміна середовища, яке постійно спрощує ситуацію, дійсно допомагає досягти бажаного. Наприклад, найефективніший спосіб кинути курити – прибрати з дому всі тютюнові вироби. Те ж відноситься до дієт: вам буде набагато легше утримуватися від шкідливих продуктів, якщо ви викинете з холодильника всю нездорову їжу й почнете обходити стороною фастфуди, де її продають (заради цього можна навіть змінити звичний маршрут прогулянок).
Ну а якщо ви схильні до прокрастинації, необхідно усунути всі відволікаючі фактори (розчистити стіл від зайвих паперів, перевести телефон у авіарежім, відключити звукові повідомлення) і оточити себе тригерами, які налаштовують на продуктивну роботу (наприклад, повісити над столом список завдань на день).
5. Перетворюйте бажану поведінку в рутину

©goodfon.ru
Якщо періодично робити щось корисне – наприклад, їсти здорову їжу, дотримуватися техніки безпеки, чи не літати в хмарах, – це засвоюється мозком.
Регулярно здійснюючи якусь дію в тому ж місці і в той же час, ви перетворюєте свою поведінку в автоматичну. Спочатку вам будуть потрібні зосередженість і зусилля, але потім дотримуватися встановленого порядку стане набагато легше.
Мозок постійно шукає способи спростити завдання і перетворює повторювану поведінку в звички, яким легко слідувати без зайвих роздумів. Тому спробуйте перетворити корисні справи в рутину. Заплануйте час, коли зможете ними займатися, наприклад щодня о 8 годині вечора або щосуботи та неділі після ранкової чашки кави. Чим довше ви будете дотримуватися режиму, тим сильніше бажана поведінка в’їсться в мозок.
6. Надихайтеся образом майбутнього

©goodfon.ru
Мета повинна бути по-справжньому важливою для вас, інакше не вистачить мотивації дійти до кінця. Хоч ми й говорили, що потрібно концентруватися на маленьких кроках, іноді вам доведеться нагадувати собі, навіщо ви все це затіяли.
На думку вчених, найсильніші мотиватори – це гроші, соціальні зв’язки і здоров’я. Звичайно, у кожної людини свої пріоритети, тому орієнтуйтеся на те, що надихає саме вас.
У багатьох бувають дні, коли хочеться все кинути. В такі моменти дуже допомагає проста вправа: потрібно лише уявити себе в майбутньому, де ви вже досягли значних для вас цілей. Образ свого майбутнього «я» (стрункого, успішного, популярного) може змусити вас відкласти печиво і піти на пробіжку, відмовитися від перегляду серіалу і зосередитися на роботі або встати з дивану й піти на громадський захід.
7. Дійте!

©goodfon.ru
Майже в будь-якій книзі по саморозвитку і психології бізнесу стверджується: якщо ви хочете побороти страхи, навчитися краще продавати або стати щасливішим, треба змінити спосіб мислення. Це дуже поширена помилка.
Хочете перебороти сором’язливість? Запишіться на уроки імпровізації.
Мрієте позбутися прокрастинації? Заведіть блог про те, як шкідливо відкладати справи на потім. Грайте роль експерта, поки в неї не вживетеся.
Не знаєте, як підняти собі настрій? Просто посміхніться.
Намагаєтеся перебороти страх? Зануртеся в нього з головою! Почніть робити те, що вас лякає, – і відчуєте себе іншою людиною.
Вважаєте, що вам не вистачає чуйності? Займіться волонтерською роботою.
Подібні хитрощі дозволяють змінити свідомість. Розум переналаштовується, аналізуючи вашу поведінку, і ви отримуєте нову ідентичність.
Сформуйте в себе ці звички успішних людей, і досягати мети буде набагато простіше. Успіху!
За матеріалами: biz.mann-ivanov-ferber.ru
Читайте також: Успіх жінки: 7 порад від психологів, як його досягнути
Залишити коментар