Всі матері сумують за колишньою свободою і незалежністю, навіть якщо нікому про це не розповідають. Це нормально і зовсім не соромно.

Якщо ви – та сама втомлена молода мама, яка мучиться докорами совісті, обов’язково прочитайте цього листа. Його написала журналістка і мама Колін Темпл.

«Останнім часом я часто думаю про материнство.

Іноді діти прокидаються о 5:45, і ви не впевнені, що зможете пережити цей день. Ви в курсі, що хоча дні тягнуться повільно, роки летять непомітно, але все одно жахливо втомлюєтеся.

Часом діти сплять до 8:30, і у вас є час насолодитися кавою в тиші, відповісти на повідомлення та спокійно прийняти душ. Ви готові на подвиги, налаштовані позитивно і впевнені, що ви найкраща мама на світі. Ви допиваєте третю чашку кави і не знаєте, чим себе зайняти.

©Getty Images

Материнство – це постійні коливання, злети і падіння. Ви відчуваєте себе то винною, то переможницею, втомлюєтеся, але знаходите енергію, щоб посміхатися й рухатися далі.

І це нормально, що ви сумуєте за свободою, яка була в вас до того, як ви стали мамою. Природно мріяти, що ви могли би прийняти душ в тиші замість того, щоб тягнути в ванну іграшки та їжу, намагаючись розважити малюка. Або переживати, що залишили ножиці на видному місці, і ваша трирічна дитина може накоїти справ, поки ви голите ноги, але їх теж іноді треба голити!

Вам потрібно робити те, що ви повинні, а дітям необхідно навчитися займати себе самостійно.

Нормально, хоча трохи напружує, коли вам вчувається дитячий плач, поки ви перебуваєте у душі, коли дитина спить або за нею доглядає хтось інший, а не ви. Що ви хочете лягти ввечері і прокинутися вранці, але схоплюєтеся посеред ночі, бо дитина заплакала.

Нормально, що ви даєте собі обіцянку не брати більше дитини в ліжко вночі, а потім здаєтеся, тому що так простіше і ви не впевнені, що взагалі здатні це припинити.

Нормально, що вам хочеться користуватися косметикою і красиво одягатися – наприклад, носити сукню, а не спортивні штани. Але також нормально носити, не знімаючи, ці спортивні штани, так ніби ви займаєтеся спортом.

втомлена молода мама

©goodfon.ru

Нормально давати дітям на вечерю курячі нагетси, якщо ви відчуваєте себе спустошеною, і мріяти хоч якось протягнути до вечора, щоб подивитися серіал перед сном.

Нормально мріяти про те, щоби плач припинився, і розуміти, що одного разу ви будете сумувати за цим відчуттям власної потрібності. Нормально закривати очі, виходячи з дому, аби не бачити весь цей безлад – бо якщо почнете прибирати, ви вже нікуди не підете.

Нормально мити посуд, наводити порядок і пилососити, поки діти граються. Вам потрібно робити те, що ви повинні, а їм потрібно навчитися розважатися самостійно. До того ж чистий будинок допомагає прояснити думки, коли ви починаєте сумувати за своїм колишнім спокійним життям.

втомлена молода мама

©goodfon.ru

Нормально одночасно хотіти бути поряд з дітьми і уявляти себе безтурботною десь на пляжі, потягуючи «Маргариту» і засмагаючи на піску.

Нормально мріяти втекти далеко-далеко, коли приходить час укладати дітей, і одночасно згадувати всі ці казки і поцілунки на ніч. Сумувати за тією, якою ви були до материнства, за незалежностю, яку ви приймали як належне, і при цьому вже не уявляти, ким би ви були і що би робили без дітей. Хіба змогли б ви так багато дивитися діснеївські мультфільми, якби у вас не було малюка?

Нормально бути особистістю, жінкою і матір’ю. Нормально, що у вас є мрії та цілі, які пов’язані з сім’єю і дітьми, а є мрії та цілі тільки для себе. Нормально втомлюватися і відчувати себе виснаженою і спустошеною. Все стає на свої місця, коли ваша дитина бере вас за руку і каже: «Мамо, ти така класна!»

втомлена молода мама

©goodfon.ru

Просто дозвольте собі переживати ці суперечливі почуття, і все буде добре!»

За матеріалами: psychologies.ru

Читайте також: Що мама в декреті робить кожного дня (пояснення для чоловіків)