як відрегулювати місячні

Середня тривалість менструального циклу становить 28 днів, але вона може відрізнятися в різних жінок та в різні місяці. Якщо ж проміжок часу між місячними змінюється постійно, вони вважаються нерегулярними. Допомогти відрегулювати менструальний цикл допоможуть якісні ліки, наприклад німецький рослинний препарат Циклодинон. Також існують способи, які ви можете спробувати вдома. Читайте далі, щоб дізнатися про них більше!

1. Займайтеся йогою

Йога може бути ефективним засобом лікування менструальних проблем. Дослідження Trusted Source 2017 року за участю 64 жінок вивчало ефект від занять йогою протягом 12 тижнів. Було виявлено покращення фізичної функції, зменшення болю в тілі, набряків, чутливості грудей і зменшення судом.

Більш раннє дослідження 2013 року Trusted Source із 126 учасницями також виявило, що 35-40 хвилин йоги 5 днів на тиждень протягом 6 місяців знижують рівень гормонів, пов’язаних з нерегулярними менструаціями.

Було також показано, що йога зменшує менструальний біль і емоційні симптоми, пов’язані з менструацією, такі як депресія та тривога. Також вона покращує якість життя у жінок з первинною дисменореєю (болючими місячними).

йога

2. Підтримуйте здорову вагу

Зміни вашої ваги можуть вплинути на менструацію. Якщо ви маєте крупну статуру, схуднення може відрегулювати ваші місячні. Якщо ж ваша вага недостатня, це також може спричинити нерегулярні менструації. Ось чому так важливо підтримувати помірну вагу.

Жінки, які страждають ожирінням, частіше мають нерегулярні менструації і відчувають сильнішу кровотечу та біль. Це пов’язано з впливом жирових клітин на гормони та інсулін.

3. Регулярно займайтеся спортом

Фізичні вправи мають багато переваг для здоров’я, які можуть полегшити менструацію. Вони допоможуть підтримувати помірну вагу та зазвичай рекомендуються для лікування синдрому полікістозних яєчників (який може викликати порушення менструального циклу).

Фізичні вправи можуть також ефективно лікувати первинну дисменорею, зменшуючи інтенсивність і тривалість болю, пов’язаного з менструальним циклом.

4. Введіть в раціон імбир

Імбир може використовуватися як домашній засіб для лікування нерегулярних менструацій, хоча наукових доказів цього і немає. Вважається, що він полегшує біль – для цього в перші 3-4 дні місячних можна приймати від 750 до 2000 мг імбирного порошку.

імбир

Клінічне дослідження 2014 року за участю 92 жінок із сильною менструальною кровотечею показало, що щоденні добавки з імбиром можуть допомогти зменшити кількість крові, втраченої під час менструації. А прийом імбиру протягом 7 днів перед менструацією покращує настрій і полегшує симптоми передменструального синдрому (ПМС).

5. Додайте трохи кориці

Кориця допомагає регулювати менструальний цикл, значно зменшує менструальний біль і кровотечу, а також полегшує нудоту та блювання, пов’язані з первинною дисменореєю.

Ця спеція вважається безпечним і ефективним природним засобом для лікування молодих жінок з первинною дисменореєю.

6. Отримуйте щоденну дозу вітамінів

Дослідження Trusted Source, опубліковане в 2015 році, пов’язує низький рівень вітаміну D з нерегулярними менструаціями. Вітамін D часто додають до деяких продуктів, включаючи молоко та інші молочні продукти та каші. Ви також можете отримати вітамін D під час перебування на сонці або приймаючи добавки.

Вітамін B також може знизити ризик передменструальних симптомів. Дослідження 2011 року показало, що учасниці, які споживали джерела вітаміну B, мали значно нижчий ризик ПМС.

вітаміни

7. Їжте ананаси

Ананас – популярний домашній засіб від менструальних проблем. Він містить бромелайн – фермент, який пом’якшує слизову оболонку матки та регулює ваші менструації.

Бромелайн може мати протизапальні та болезаспокійливі властивості, хоча наукових доказів його ефективності для полегшення менструальних спазмів немає.

Домашні способи відрегулювати менструальний цикл можуть бути корисними, але ви все одно повинні відвідувати свого гінеколога для регулярного огляду. Ваш лікар порекомендує ліки або інший тип лікування залежно від причини нерегулярних менструацій.