притчі про щастя

Кожний хотів би бути щасливим, але далеко не всі вміють піймати це відчуття. Ділимося п’ятіркою найкращих притч про щастя, які допоможуть зрозуміти головне!

1. «Спечи пиріг»

Колись до мудреця за порадою прийшов засмучений молодий чоловік.

– Розкажи, в чому твій секрет? Тебе поважають, до тебе йдуть люди. А я так багато вчуся, читаю книги, і все рівно не знаю, як знайти щастя.

У відповідь мудрець посміхнувся і покликав свою дружину. В кімнату зайшла привітна жінка, її очі сяяли. Мудрець попросив її:

– Кохана, у нас сьогодні гість. Спечи пиріг!

Жінка без жодного слова пішла на кухню і незабаром приміщення заполонили ароматні пахощі домашньої випічки. Пиріг вийшов чудовим, але раптом мудрець сказав:

– Я знаю, що ти дуже старалася і використала для цього пирога найкращі продукти. Але піди і віддай його бідним.

І знову жінка без жодного слова непокори виконала прохання свого чоловіка. Все це дуже здивувало юнака, і він вигукнув:

– Але цей пиріг такий смачний, шкода віддавати його бідним!

На що мудрець сказав:

– Ти питав, як стати мудрим? Попроси свою дружину спекти пиріг.

Молодий чоловік летів додому, як на крилах, але там на нього чекало розчарування. Його дружина нічого не робила, лише розмовляла з подругами. Коли чоловік попросив її спекти пиріг, вона спочатку невдоволено відмовилася, але потім, все ж, провела подруг і пішла на кухню. Незабаром жінка повернулася і сказала, що передумала пекти пиріг, натомість приготувала найпростіше печиво.

І тоді, набравши в груди більше повітря, чоловік випалив:

– Кохана, я ціную твою працю, але чи не могла б ти віднести це печиво і роздати бідним?

– Ще чого! – вигукнула дружина. – Знайшовся турботливий! Тільки би продукти переводити!

Після цього вона ще довго згадувала чоловікові про цей випадок, і вони часто сварилися.

Розгублений чоловік знову побіг до мудреця за порадою. Адже він діяв так, як той сказав, чому ж стало тільки гірше? Мудрець всадовив гостя за стіл і сказав:

– Ти питав мене, як я став таким мудрим і успішним. Тепер ти бачиш, що моє джерело щастя – кохана дружина. Ти більше часу витрачаєш на лайку і боротьбу з коханою жінкою, ніж на навчання. Є тут мудрість?

– То мені варто залишити дружину і знайти іншу? – запитав юнак.

– Ти шукаєш легкий спосіб, а це не вірно. Тобі й твоїй дружині потрібно вчитися поважати і любити один одного. Іди додому і зроби свою дружину щасливою.

Засмучений і розчарований, молодий чоловік пішов додому. По дорозі йому зустрівся торговець виноградом. Чоловіка осяяло: саме такий виноград він носив дружині, коли вони познайомилися, і вона його дуже любила! А він не пам’ятав, коли востаннє пригощав її. Чоловік купив трохи винограду, але так і не зміг порадувати дружину: вона спала, коли він повернувся, а на її обличчі були сліди сліз. Чоловік вирішив не будити її, просто поставив на столик чашу з виноградом.

Прокинувся він від ніжних поцілунків. Дружина обіймала його! Відтоді вони почали вчитися бути уважними один до одного. Чоловік почав приділяти більше часу дружині, та й вона стала більш ласкавою і припинила засиджуватися у подруг.

Через деякий час в двері їхнього будинку хтось постукав. Господар відчинив двері. Перед ним стояв засмучений хлопець, під пахвою він тримав книги.

– Допоможи мені, мудрий чоловіче! – попросив він, – один мудрець направив мене до тебе. Він сказав, ти знаєш, як бути щасливим. Я вивчаю праці великих вчених та мислителів, але так і не знаходжу відповіді, в чому ж полягає щастя. Моє життя не змінюється на краще, а дружина стає все злішою.

Вислухавши хлопця, господар будинку посміхнувся:

– Проходь, бажаний госте! Моя дружина якраз зібралася готувати вечерю.

притчі про щастя

©goodfon.ru

2. Про мудреця і нещасного чоловіка

Одного дня мудрець йшов дорогою, милувався красою світу і радів життю. Невдовзі він помітив нещасного чоловіка, який зігнувся під важкою ношею.

– Навіщо ти тут стоїш і страждаєш? – запитав подорожній.

– Я терплю муки заради щастя своїх дітей та внуків. Так само колись страждали мій прадід, дід, батько – все заради щастя своїх нащадків, – відповів чоловік. – Я теж готовий страждати все своє життя, тільки б мої діти були щасливими!

– Але чи був хтось у твоїй родині насправді щасливим? – запитав мудрець.

– Ні, але мої діти і внуки точно будуть!

– Неписьменний не навчить грамоті, а кріт точно не виховає орла, – відказав на це мудрець. – Щоб зрозуміти, як зробити щасливими своїх дітей, ти повинен бути щасливим сам.

притчі про щастя

©goodfon.ru

3. Про щасливу комашку

Посеред чудового, повного насичених кольорів лісу жила собі маленька сіра комашка. Вона багато працювала, старанно очищала листочки дерев від попелиці, але ніхто не цінував її зусиль і не помічав її. Комашка дуже страждала від самотності і постійно думала: «Як же так! Бог такий мудрий і щедрий, чому ж він не дав трохи яскравих фарб і мені?»

Одного дня комашка прокинулася від ласкавого дотику сонячного промінчика. Їй здалося, що хтось ніби погладив її, примовляючи, що все буде добре! Від цього в комашки з’явилося завзяття до роботи, і вона подумала: «Не час хвилюватися про свою зовнішність, потрібно швидше очистити листя дерев від попелиці, щоб воно засяяло свіжою зеленню!»

Листочок за листочком, маленька сіра комашка змогла очистити всі дерева навколо. Коли вона озирнулася, щоб помилуватися своєю роботою, то побачила чудовий чистий ліс, кожне дерево в якому щиро дякувало їй. Кожний листочок шелестів комашці: «Дякую, що врятувала мене!», і це настільки вразило її, що вона раптом почервоніла!

Вдячність від оточуючих та нові яскраві кольори зробили комашку дуже щасливою, а люди з тих пір почали називати її Божою корівкою, або Сонечком. Адже кожен може стати щасливим, для цього потрібно лише почати робити добро іншим!

притчі про щастя

©goodfon.ru

4. Про розумного кота

Одного разу зустрілися старий розумний кіт і молоде кошеня. Малюк бігав по колу, намагаючись спіймати свій хвіст, падаючи і крутячись на місці.

– Навіщо ти ганяєшся за своїм хвостом? – запитав мудрий кіт.

– Бо мені сказали, що у моєму хвості – моє щастя! Ось я і намагаюся його зловити, – відповіло кошеня.

Старий кіт посміхнувся так, як посміхаються тільки старі розумні коти, і сказав малюку:

– Колись я теж був молодим, і мені теж казали, що моє щастя в хвості. Багато днів я намагався схопити його, падаючи без сил, але мені не вдавалося. Одного дня, коли я був у відчаї, то вирішив припинити ганятися за хвостом і пішов світ за очі.

– І що сталося? – запитало здивоване кошеня.

– А сталося те, що куди б я не йшов, мій хвіст всюди йшов за мною, – відповів розумний кіт.

притчі про щастя

©goodfon.ru

5. Про селянина і його сина

Один китайський селянин все життя працював, багатства не здобув, зате віднайшов мудрість. Одного дня він обробляв землю разом зі своїм дорослим сином, і той повідомив новину:

– Батьку, у нас нещастя, наш кінь пішов від нас.

– Але чому ти називаєш це нещастям? – відказав селянин, – Поглянемо, що покаже час.

Минуло кілька днів, і їхній кінь повернувся, та ще й привів за собою іншого коня.

– Батьку, яке щастя! Наш кінь повернувся не сам! – зрадів син.

– Не поспішай називати це щастям. Подивимося, що покаже час, – відповів мудрий батько.

Через кілька днів юнак спробував осідлати нового коня, але він виявився норовливим, скинув із себе хлопця і той зламав ногу.

– Батьку, яке нещастя! Я зламав ногу через нового коня!

– Не поспішай називати це нещастям, – відповів селянин. – Подивимося, що покаже час.

Незабаром у селище приїхали посланці імператора і всіх дієздатних юнаків забрали на службу у військо. Коли вони зайшли до селянина і побачили, що його син лежить зі зламаною ногою, то залишили його вдома.

Лише тоді хлопець зрозумів, що ніколи не можна знати напевне, що є щастям, а що – ні. Тільки час може показати нам, що для нас добре, а що – погано. Часто те, що здавалося поганим, перетворюється на добро, і навпаки, тому не варто поспішати з висновками. Але завжди слід пам’ятати про те, що будь-які зміни несуть позитивний початок для нашого життєвого досвіду.

притчі про щастя

©goodfon.ru

Сподіваємося, вам сподобалися ці притчі про щастя. Винесіть з них правильні уроки і будьте щасливими!

Читайте також: Інструкція до життя, яку вам мали б видати при народженні