досягнення мети

Чому не варто звинувачувати в своїх невдачах когось іншого, і чого робити не можна, якщо ви хочете стати успішною людиною.

Ви коли-небудь замислювалися про те, як у вашому житті співвідносяться досягнуті цілі й нереалізовані прагнення? Чи рахували, скільки ваших проектів «поставлені на паузу» або й зовсім забуті? Мрії є у кожного з нас, але хтось примудряється їх здійснити (навіть всупереч здоровому глузду), а для когось вони так і залишаються лише планами.

Чому так відбувається? Психолог із Бразилії Bel Pesce присвятила вивченню цієї теми багато років і навіть видала кілька книг, де спробувала відповісти на це запитання. Вона впевнена, що головні вбивці мрій – це ми самі. Не обставини, не інші люди, а ми самі робимо поширені помилки, які роблять неможливим досягнення мети. Читайте далі, щоб дізнатися, що це за помилки!

1. Ми віримо у формулу «І наступного ранку вона прокинулася знаменитою»

Париж, Ейфелева вежа, повітряні кульки

©goodfon.ru

Ми чомусь чекаємо, що наша мрія повинна здійснитися відразу. Читаємо історії чужого успіху – «зробила свій блог і розбагатіла», «запустив додаток і став мільйонером за два місяці», «домогосподарка написала книгу, яка стала бестселером» – і віримо в те, що і в нас все повинно вдаватися буквально з наступного дня.

Однак, якщо копнути глибше, то за кожним випадком чужого швидкого успіху стоїть велика праця – довгі роки навчання, важкий життєвий досвід і т. д. Ми бачимо верхівку айсберга, порівнюємо зі своїми результатами, розчаровуємося і кидаємо почате на півдорозі.

Якщо ви живете в реальному житті, а не в казці Андерсена, то повинні розуміти, що здійснити свою мрію відразу неможливо. Досягнення мети – довга дорога, але це не означає, що від мрії потрібно відмовлятися.

2. Ми думаємо, що десь існують готові рішення, які допоможуть нам здійснити мрію

дівчина на даху, хмарочоси

©goodfon.ru

Немає такого місця, де можна купити і завантажити пакет інструкцій «Реалізація моєї мрії». Кожне бажання індивідуальне, і на шляху до його виконання вам доведеться постійно приймати рішення. Ніхто, крім вас, не буде знати правильних відповідей! Рухаючись в напрямку досягнення мети, ми дорослішаємо і вчимося використовувати чужий досвід, але тільки як рекомендацію, а не як готове рішення.

Якщо ви будете кидатися з боку в бік в пошуках чужих відповідей на ваші запитання, то тільки заплутаєтеся ще більше. Енергія, яка прийшла до вас задля здійснення мрії, піде не на те, що потрібно, і в якусь мить у вас просто не залишиться сил рухатися далі. Це не означає, що не треба вчитися на чужих помилках. Але вам потрібно навчитися трансформувати чужий досвід і чуже знання стосовно вашої мрії і не чекати, що хтось дасть вам готове рішення. Просто усвідомте, що ніхто до кінця точно не знає «як правильно». Ніхто.

3. Ми зупиняємося на злеті

літак над хмарочосами, мегаполіс, місто

©goodfon.ru

Психолог Bel Pesce багато років пропрацювала в так званій Силіконовій долині, місці, де мрії здійснюються і руйнуються у величезних кількостях. У своїх книгах вона багато пише про феномен «settle down on your way up» – коли людина зупиняється, досягнувши перших результатів. Бізнес починає приносити гроші, справа розвивається, досягаються перші результати в спорті: це найнебезпечніший момент, так як мета начебто досягнута, але успіх ще дуже крихкий.

У цей момент потрібно працювати з подвійною силою, щоб зробити реальністю те, про що ви так довго мріяли.

4. Ми вважаємо, що якщо мрія не стає реальністю, то в цьому винен хтось інший

дівчина в червоній сукні на даху, хмарочоси, місто

©goodfon.ru

Недолугі інвестори не хочуть давати грошей на ваш геніальний проект. Недалекі колеги не розуміють всієї глибини ваших ідей. Ринок занадто складний, і кон’юнктура не на вашу користь. Ви б здійснили свою мрію, але… І це «але» – поза вашою юрисдикцією, тобто відповідальність за свою мрію ви перекладаєте на когось іншого.

Допомога і сторонні ресурси, безумовно, необхідні, але мрія – ваша, і відповідальність за її реалізацію – теж ваша. Ніхто, крім вас, не винен в тому, що ваша ідея не втілюється: якщо ви намагаєтеся рухатися вперед, а ніхто вас не розуміє і не підтримує, значить, проблема в вас.

5. Ми впевнені, що досягнення мети перенесе нас в чарівне місце

хмарочоси, мегаполіс

©goodfon.ru

Нам здається, що коли наша мрія здійсниться, то життя зміниться і ми опинимося в якомусь чарівному місці, з якого нам не захочеться йти. Насправді ж здійснення мрії може навіть розчарувати, так як в момент реалізації мети від нас йде потужний стимул, що змушував рухатися вперед.

Не ставайте рабом своєї мрії, використовуйте її за прямим призначенням – як вектор саморозвитку. Не варто робити реалізацію мети кульмінацією свого життя, особистого чи професійного. Насолоджуйтеся рухом, кожним кроком на шляху до мрії, спостерігайте, як вона стає все більш реальною. Пам’ятайте про те, що після досягнення мети ваше життя продовжиться, і у вас з’являться нові цілі й нові ідеї. Адже здійснення мрії – це мить, а життя – це подорож!

Просто зараз, читаючи цю статтю, подумайте про те, які свої мрії ви абсолютно закинули. Дайте їм другий шанс і зробіть все для досягнення мети – воно того варте!

За матеріалами: woman-delice.com

Читайте також: Філософія кайдзен: як маленькі кроки приводять до великих змін