Українські серіали

Пропонуємо вашій увазі найкращі українські серіали, у яких розповідається про людські долі на тлі відомих історичних подій. Різним героям цих телестрічок довелося пережити війни, голодомор, Чорнобильську трагедію та інші потрясіння, і правду про ці події повинен знати кожен українець.

1. Сага (2020)

Серіал розповідає історію родини Козаків, яка починається понад сотню років тому.

Заможне подружжя Іллі та Варвари оженило єдиного сина Микиту, але з приходом радянської влади сім’я втрачає все: батька родини вбили більшовики, мати помирає від голоду, а Микита пішов у підпілля. Його молода дружина Христина з трьома дітьми на руках вимушена тікати і важко працювати, а згодом опиняється в Києві.

Впродовж важких років нащадкам Козаків доведеться пережити і сильне кохання, і смерті рідних, і війни, і революції.

2. І будуть люди (2020)

Серіал знятий за мотивами однойменного роману Анатолія Дімарова.

Кожна із 12 серій розповідає історію окремого персонажа, але всі вони тісно пов’язані між собою. Тут є і молодий лікар Олег, який заради порятунку видає себе за іншого, і його кохана Таня, яку видали заміж за нелюба, і сільський голова Василь зі своєю складною долею.

Події відображують Першу світову війну, прихід в Україну радянської влади, голод та інші визначальні віхи 20 століття.

3. Спіймати Кайдаша (2020)

Основою серіалу стала повість Івана Нечуй-Левицького «Кайдашева сім’я», але з деякими змінами. На відміну від книги, в якій події відбувалися у 1860-х роках, в серіалі ті ж персонажі перенесені в часи незалежної України.

В центрі сюжету залишається все той же вічний конфлікт поколінь. Згодом до нього приєднується різне сприйняття членами родини подій на Майдані 2014 року.

Зокрема, один із синів Кайдаша, Лаврін, йде воювати проти російської агресії, а інший, Карпо, проявляє свої проросійські погляди.

4. Кава з кардамоном (2021)

Якщо говорити про сучасні українські серіали, неможливо не згадати і про цей. Події у ньому розгортаються навколо забороненого кохання українки Анни до заможного польського шляхтича Адама.

Історія відбувається у 19 сторіччі, повному буремних подій. Тож закоханим доведеться пройти чимало випробувань, пов’язаних із випробуваннями того часу.

5. Кріпосна (2019)

Яскрава костюмована драма, один із найбільш довготривалих українських серіалів, який отримав визнання за кордоном.

У центрі сюжету – історія бідної сироти Катерини, яку бере під опіку заможна пані (хрещена мати дівчини). Пані дає Катерині гарну освіту, вчить її манерам та етикету, тож дівчина з часом перетворюється на вишукану панянку.

Але, на жаль, вона так і залишається кріпосною, без права на особисте життя і самостійні рішення.

6. Чорна квітка (2017)

Головня героїня, молода перспективна вчителька Лєра, планує жити і працювати у місті Прип’ять. Тут вона знайомиться з інженером Вітасом. Між ними зав’язується роман і закохані починають планувати майбутнє сімейне життя разом. Але всі їхні мрії перекреслює Чорнобильська трагедія 1986 року.

Чи залишаться закохані разом і через що їм доведеться пройти заради свого щастя?

7. Століття Якова (2016)

Історичний міні-серіал на 4 серії, знятий за мотивами однойменної книги Володимира Лиса.

Сюжет побудований навколо життєвої історії звичайного селянина Якова Меха. За свої 100 років він пережив і війни, і голод. А ще кохав відразу двох жінок – сусідку Уляну та польську шляхтянку Зосю.

Ці захоплюючі українські серіали обов’язково сподобаються вам, а ще примусять по-новому поглянути на нашу історію і наш незламний народ. Переглядайте із задоволенням!

Читайте також: Фільми про Україну: 15 стрічок, які повинен побачити кожний