Раніше вважалося, що двуниткову матерію зазвичай використовують тільки для виготовлення мішків, меблевої обшивки та комплектів спецодягу. Сьогоднішні ж виробничі потужності й технології пошиття текстильної продукції змінили звичне призначення цієї тканини. Тепер матеріал підходить для пошиття верхнього одягу для дітей та дорослих. Останнє актуальне саме завдяки значним перевагам цієї матерії. Знаючи їх, можна зрозуміти, чому купити тканину двунитку – вигідне рішення. Розповідаємо про головні переваги та особливості цієї матерії.

Особливості тканини двунитки

В’язане трикотажне полотно – це і є двунитка. Впізнати її нескладно: на виворітній стороні поверхня у вигляді петельок, на лицьовій – гладка. Такий оригінальний вигляд досягається в процесі виробництва, а все завдяки використанню спеціального в’язального верстата. Устаткування дозволяє додавати футерні нитки високої щільності тільки з одного боку – виворітного. Така технологічна особливість безпосередньо вплинула на появу другої назви двунитки – футер. Остання на сьогодні стала більш поширеною і зустрічається частіше.

Склад тканини

Крім зовнішньої привабливості, футерна тканина також цінується за її натуральний склад. В основі матерії – 100 % бавовна. Завдяки цьому тканина не викликає алергії, м’яка на дотик, дихаюча, але при цьому міцна й добре тримає форму.

В останні роки зустрічаються також екземпляри з додаванням еластану та поліестеру – такий склад вважається напівнатуральним. Але цінується він не менше натурального, так як тканина виходить більш зносостійкою, еластичною та не мнеться. Даний підвид в рази практичніший, він не кошлатиться, на ньому не з’являються затягування.

Важливо! Структуру трикотажу руйнує висока температура і прямі сонячні промені. Слід уникати таких впливів на поверхню футера.

Наявність на ринку

Виробники випускають двониткові полотна практично в будь-якій кольоровій гамі, як з принтом, так і однотонні. Популярні набивні принти в рослинній, геометричній тематиці. Різновиди дозволяють з легкістю підібрати потрібний вам відтінок і декор. Але найбільш поширеними є, все ж таки, класичні тканини без орнаменту. До таких належить футер в червоному, чорному, світло-сірому, синьому, темно-синьому, жовтому, бежевому, білому кольорах.

Крім відтінків і нанесених принтів, увагу до матерії привертає і фактурна різноманітність. Йдеться про тканини з начосом і без. Різновид з начосом м’якший і тепліший на дотик, він найчастіше використовується для пошиття дитячих комплектів одягу.

Догляд за двуниткою

Прати вироби з двунитки краще в режимі «Бавовна», при 30 градусах. Відтискання рекомендоване тільки для ручного або делікатного прання. Вся справа в здатності трикотажу вбирати велику кількість води. З цієї причини футерні виробі відтискають на низьких оборотах, а потім ще просушують до повного висихання в горизонтальному положенні.

Натуральні тканини обов’язково треба прасувати. А змішані (з доповненням еластану і поліестеру) не вимагають прасування, так як не мнуться.

Що шиють із двунитки

Футерний матеріал ідеально підходить для пошиття:

  • м’яких іграшок;
  • домашніх і спортивних костюмів;
  • суконь, тунік;
  • комбінезонів;
  • світшотів, пуловерів, толстовок;
  • штанів, шортів;
  • кардиганів;
  • шапок.

Вироби шиють по дорослих і дитячих лекалах, причому одяг виходить стильним, комфортним, приємним на дотик. А завдяки низькій сипучості витрати матеріалу будуть гарантовано економними.

Де придбати якісну двунитку

У широкому асортименті таке полотно представлене в спеціалізованих інтернет-магазинах. У великих тканинних маркетах можна придбати будь-який метраж і вид полотна, достатньо лише обрати те, що вам потрібно. Ось чому купувати двунитку найвигідніше в інтернеті.