Якщо захворів на коронавірус, Павло Сільковський

З приходом осені ситуація навколо епідемії розгулялася не на жарт. Що ж робити, якщо захворів на коронавірус? Перш за все, припинити паніку і дотримуватися простих рекомендацій!

Ось що розповідає відомий лікар із Рівного Павло Сільковський, який нещодавно сам перехворів на ковід.

Якщо у вас кілька днів тримається температура, з’явився кашель, немає смаку та нюху, є відчуття безсилля, можливо діарея – не обманюйте себе, що вас протягнуло від кондиціонера чи щось подібне. Навіть і без тесту можна майже точно сказати, що це. Але не панікуйте! Майже всі, хто захворів, благополучно одужують.Кілька порад Павла Сільковського, яких варто дотримуватися у випадку захворювання:

1. Залишайтеся вдома стільки, скільки можете

По можливості не пересувайтеся містом і не ходіть на роботу. Так ви не будете поширювати хворобу на інших і вбережете від ускладнень себе. Не панікуйте, якщо ваш лікар не їде до вас особисто, а консультує по телефону. В більшості випадків телефоном можна лікувати так само ефективно. Якщо є будь-які запитання, дзвоніть до свого лікаря і консультуйтеся.

2. Багато пийте

За день потрібно випивати приблизно 3 літри рідини. Не важливо, що саме пити, важливо – скільки. Тому пийте багато рідини, навіть якщо не хочеться. Доки тримається температура, доти пийте. Їсти себе примушувати не потрібно, а от пити потрібно через «не хочу».

3. Не приймайте жарознижувальні препарати просто так, щоб стало легше

Збивайте температуру тільки тоді, коли вона піднімається вище 38,5 градусів (найкраще вживати парацетамол). Ні в якому разі не намагайтеся пити стільки ліків, щоб збити температуру до 36,6 градусів і на довший час – зробите тільки гірше.

Читайте також: Як зміцнити легені для боротьби з коронавірусом: вправи та рекомендації

Якщо є хвороба – повинна бути температура. Це не страшно, просто вона повинна триматися в межах 37,5 – 38,5 градусів. Якщо п’єте парацетамол, то вашим завданням є увійти у цей безпечний температурний коридор і в ньому триматися, а не збити температуру тіла до норми.

4. Інших ліків не потрібно

Противірусні не потрібні. Ліки від кашлю – не потрібні. Антибіотики інколи потрібні, але не завжди. З приводу антибіотиків варто обов’язково радитися з лікарями.

5. Викашлюйте

Якщо хочеться кашляти, по можливості виходьте на вулицю, на свіже повітря, ставайте подалі від людей і викашлюйте все в повітря. Не потрібно пити ліків від кашлю! Там зовсім інший механізм. Потрібно просто викашлювати все і побільше дихати свіжим повітрям.

Коронавірус – це марафон, а не спринтерський забіг. Зазвичай температура тримається близько двох тижнів, а потім йде на спад. Може триматися довше, якщо вживаєте багато ліків. Не панікуйте, наберіться терпіння і чекайте.

Зверніть увагу! Якщо захворів на коронавірус, потрібно слідкувати за своїм диханням. Дихати повинно бути легко, без задишки. Навіть якщо болить спина, під лопаткою, в ділянці нирок, ще десь – не страшно. Головне, щоб вам було нормально дихати. Якщо ж з’являється задишка, тоді необхідно терміново викликати допомогу.

За словами лікаря, наш організм часто сам знає, що йому робити, щоб вилікуватися. Тому ще раз перечитайте ці рекомендації і робіть прості речі, які допоможуть пройти хворобу без ускладнень. І нехай всім допоможе Бог!

Джерело

Матеріал приводиться для ознайомлення. У випадку захворювання обов’язково проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем.