повернення до школи під час карантину

Вересень 2020 року став непростим випробуванням як для школярів, так і для їхніх батьків. Повернення до школи під час карантину – справа доволі заплутана, то як дати цьому лад?

Розклад занять у школі не визначений, навчання частково дистанційне, з дня на день все може кардинально змінитися, а у когось із ваших знайомих весь клас вже закрили на карантин… Все це викликає підвищену тривожність та роздратування, які можуть привести до справжньої психологічної кризи у батьків. Щоб не передавати такий стан дітям, дорослі повинні навчитися ефективно долати його. Ось що радять психологи.1. Дотримуйтеся визначеного розкладу щодня

Зараз у світі не так багато структури та порядку, але спосіб отримати відчуття контролю над своїм життям існує: створіть режим дня і дотримуйтеся його. Складіть графік і розмістіть його на найбільш помітному місці. Розділіть день на передбачувані сегменти: включіть час для відпочинку, розваг та фізичних вправ. Заплануйте час, щоб усім разом насолодитися обідом чи вечерею. Таким чином ви і члени вашої сім’ї зможете уникнути відчуття, що ваше життя невпорядковане і невдале. Очевидно, що вам потрібно буде проявляти гнучкість, але з чітким розкладом дня ви більш імовірно досягнете як внутрішньої, так і сімейної гармонії.

2. Знаходьте час на себе

Ми знаємо, що мамам постійно не вистачає часу або грошей на регулярні масажі, розслаблюючі ванни та тривалі процедури з догляду за шкірою. Але формулювання «час на себе» насправді означає лише основні заходи, які необхідні для вашого психічного та фізичного благополуччя. А вони можуть бути зовсім незначними: прийміть душ, прочитайте улюблену книжку або домовтеся про консультацію з лікарем і покажіть йому родимку на плечі, яка вас турбує. Про такий же основний догляд за собою ви також можете (і повинні) поговорити з дітьми.

медитація

©Goodfon

3. Припиніть порівнювати свою сім’ю з іншими сім’ями

Петренки навчаються виключно вдома. Прокопенки найняли для сина приватного репетитора, який вчить його малювати по текстилю. Голопупенки не дотримуються жодних правил і відвідують всі можливі мітинги проти дистанційного навчання. Знаєте що? Це не має значення! Цього року всі прийматимуть різні рішення – і все, що ми можемо зробити, це прийняти найкращі рішення для власних сімей.

Порівняння себе з іншими ніколи не зробить вас кращими батьками, але точно посилить ваше занепокоєння і змусить почуватися неадекватними та неповноцінними. Тому натомість дійте так, як вважаєте за краще саме ви (а не так, як думає ваша сусідка, мати шістьох дітей). Ви унікальні, ваші діти унікальні, і ваша сім’я унікальна. Тому ваші рішення щодо навчання повинні бути відповідними!

4. Спробуйте метод «5-4-3-2-1»

Ви потрапити в спіраль тривоги і відчуваєте, що от-от можете вибухнути? Спробуйте заспокоїтися за допомогою перевіреної техніки «5-4-3-2-1». Вона полягає в тому, щоб назвати відповідно:

  • п’ять речей, які ви можете бачити навколо себе;
  • чотири звуки, які ви можете чути;
  • три речі, які ви можете відчувати на дотик;
  • два запахи з вашого оточення;
  • одну річ, яку ви можете скуштувати.

Зверніть на ці речі увагу і назвіть їх усі – це змусить вас зробити паузу, відійти від своїх турбот і заспокоїтися.

релакс

©Goodfon

5. Визначте і прийміть свої почуття

Наше життя в цей непростий час дуже напружене, тому це нормально, що ви почуваєтеся збентежено. Емоції, які ви відчуваєте, необхідні для того, щоб пережити важкі часи. Їх потрібно просто прийняти, пам’ятаючи, що вони не будуть тривати вічно. Як це може виглядати? Розкажіть чоловікові, що ви засмучені таким навчальним процесом (замість того, щоб заїсти стрес додатковою булочкою). Заведіть щоденник і запишіть там перелік речей, які вас напружують, а також речі, за які ви вдячні. Поговоріть із друзями про цей неможливий для розуміння графік навчання. Будьте чесними щодо своїх почуттів зі своїми дітьми: «Так, я серджуся, що цього року неможливо відвідувати спортивну секцію. Я знаю, що це правильне рішення, але все одно це мене засмучує».

6. Обійміть себе (у прямому та переносному значенні)

Ми всі можемо використати дозу співчуття просто зараз, і хоча найчастіше це стосується інших, надзвичайно важливо співчувати самому собі. Психологи пропонують написати собі листа нібито від хорошого друга. Що він сказав би вам, щоб підняти настрій? Як би він відізвався про ваш вибір? Ви також можете обійняти себе обома руками і тримати себе так якомога міцніше – це допомагає зменшити стрес. Крім того, це гарне нагадування про те, що навіть у період соціальної дистанції ваше тіло справжнє – і заслуговує на обійми.

Повернення до школи під час карантину – справа вкрай непроста. Тому ми, як батьки, повинні зберігати спокій і допомагати дітям впоратися з цим випробуванням. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам у цей нелегкий час!

За матеріалами

Читайте також: Що робити, якщо захворів на коронавірус? Рекомендації лікаря, який сам переніс ковід