роль батька у вихованні дитини

Батьківство – це велика відповідальність, а роль батька у вихованні дитини важлива не менше, ніж роль матері.
Щасливе дитинство і гармонійний розвиток наших дітей можливі лише за активної участі обох батьків, причому спосіб виховання хлопчика і дівчинки має певні відмінності, які теж потрібно враховувати.

Ми підготували невеличку «шпаргалку» для татусів, яка допоможе їм правильно розставити акценти у вихованні сина та доньки. Якщо ви люблячий і турботливий батько, який хоче допомогти своїм дітям зрости розумними, виваженими та щасливими, то ці поради – для вас.

Роль батька у вихованні дитини: 7 речей, яких потребує від тата син

роль батька у вихованні дитини

©PicsWe

Немає нічого схожого на стосунки батька та сина. Коли хлопчик виросте, буде багато людей, які впливатимуть на нього і його доросле життя. Але зараз, поки він ще маленький, його найважливішим зразком для наслідування повинен бути батько. Ось 7 важливих речей, яких кожний син потребує від свого батька:

1. Син повинен бачити, що його тато любить маму

Якщо мужчина любить матір свого сина, то показує йому, як потрібно відноситися до жінок в цілому. Це створить основу для відносин, які хлопчик матиме згодом у своєму житті. Навіть якщо батьки дитини розлучені і стосунки між ними складні, батько повинен зробити все можливе, щоб відноситися до матері свого сина з повагою.

2. Син повинен бачити батька не лише в успіхах, а й у невдачах

Найкращим життєвим вчителем є невдача. Коли син бачить, що його батько теж може зазнати невдачі, але вміє з нею справитися, то зрозуміє, що помилки можуть бути великими вчителями. Хлопчик, який не боїться робити помилки, згодом перетвориться на людину, здатну приймати великі виклики.

3. Син потребує батькового лідерства

Мужчина може бути або не бути начальником на роботі чи у громаді. Але він завжди повинен бути лідером у своїй родині. Син повинен бачити лідерство батька в сім’ї, адже так він краще зрозуміє суть лідерства і зможе більш ефективно вибудовувати власні стосунки з однолітками. Зростаючи, він краще керуватиме своєю сім’єю, очолюватиме колег по роботі й зможе бути більш активним членом суспільства.

4. Син потребує присутності батька

Кожний хлопчик потребує присутності свого батька в його освіті, суспільному житті, спорті та всіх інших сферах. Присутність батька надасть сину впевненості та необхідної підтримки.

5. Син потребує підтримки батька в будь-якому випадку

Можливо, хлопчик не виправдає надій свого батька і не стане великим спортсменом. Або замість наукових досягнень зацікавиться творчістю. Але незалежно від того, який шлях у житті обере син, він все одно потребує батьківської любові, навіть якщо його вибір буде кардинально відрізнятися від вибору батька. Навіть тоді, коли цей вибір буде відверто неправильним. Любов і мудре керівництво батька відкриють двері для довіри і прийняття, які є основою родинних стосунків.

6. Син потребує похвали від батька

Кожному хлопчику надзвичайно важливо чути від тата слова, що він пишається ним. Навіть якщо він зробив щось неправильно, батько повинен сказати: «Я знаю, що ти виправишся і повернешся на правильний шлях». Сину потрібно чути ці слова, які запевняють його в батьківській любові.

7. Сину потрібно, щоб батько виховував його у любові

Коли батько виховує свого сина, то встановлює певні межі й очікування. Він повинен розуміти, що хлопчик може і буде робити помилки, так само як і він робив їх в дитинстві та юності. Але сину потрібно пояснити, що кожна його дія матиме наслідки. Виховання у любові навчить його розглядати наслідки цих дій. Це підготує його до мислення та оцінки вибору, який він робить, як зараз, так і в майбутньому.

Батько – це перший приклад для сина, зразок того, яким повинен бути мужчина. Саме від тата хлопчик отримує уявлення, як повинен себе вести справжній чоловік. Ось чому кожний свідомий батько повинен дуже відповідально поставитися до виховання свого сина.

7 речей, яких потребує від батька дочка

роль батька у вихованні дитини

© Creative Market

Стосунки батька і доньки відіграють життєво важливу роль у становленні особистості майбутньої жінки. Контакт із татом – це перший досвід спілкування дівчинки із протилежною статтю, ось чому так часто дівчата обирають чоловіків, схожих на батька. Якщо батько турбується про те, щоб його донька з часом перетворилася на гармонійну та щасливу жінку, він повинен обов’язково дати їй наступні 7 речей:

1. Дочці потрібно, щоб її батько був активно зацікавлений її життям

Бути «активно зацікавленим» не означає просто запитати доньку ввечері, як пройшов її день. Батько повинен брати участь у різноманітних заходах, що відбуваються в житті його дочки, проявляючи інтерес. Наприклад, якщо вона колекціонує рідкісні фігурки, батько може допомогти їй шукати їх. Якщо вона захоплюється спортом, він повинен стати її найпершим відданим шанувальником! Донька повинна знати, що батько щиро цікавиться її життям і хоче бути його частиною.

2. Батько повинен продемонструвати дочці, що таке щасливий шлюб

Першим сімейним досвідом, який переживає дівчинка, є стосунки між її батьками. Якщо батько не поважає матір і навіть дозволяє собі фізичне або емоційне насильство, дочка може прийти до думки, що такими повинні бути і її очікувані відносини з чоловіком. Проте батько, який виявляє прихильність, повагу і любов до своєї дружини, дає неймовірний приклад того, що його дочка захоче віддзеркалити у своєму житті.

3. Донька потребує підтримки свого батька

Хоча батько не завжди може погоджуватися зі своєю дочкою, вона повинна знати, що він в будь-якому випадку підтримає її. Коли батько повністю і щиро підтримує свою дочку, вона розвиватиме сильну самооцінку і вибудує позитивний образ самої себе. Люблячий тато повинен показати доньці, що, навіть не погоджуючись з її вибором, він завжди буде вірити в неї та її здібності.

4. Донька повинна знати, що може довіряти своєму батькові

Коли дочка приходить до батька, щоб обговорити свої особисті проблеми, вона повинна знати, що він поставиться до цього з повагою і довірою. Ці проблеми не повинні ставати темою розмови за обідом з іншими членами сім’ї.

5. Дочка потребує безумовної любові батька

Безумовна любов означає, що батько любитиме свою дитину незалежно від того, наскільки сильно вона зіб’ється з правильного шляху. Він не буде висміювати і принижувати її, але завжди буде прощати.

6. Дочці потрібен сильний духовний лідер

Саме батько повинен бути духовним лідером власної сім’ї і брати на себе відповідальність за релігійну освіту своїх дітей. Він повинен молитися разом з дочкою, говорити з нею на важливі духовні теми і навчати.

7. Батько повинен стати для доньки позитивним зразком для наслідування

На жаль, багато дочок сьогодні не мають позитивної чоловічої рольової моделі у своєму житті. Батько є першою людиною в житті дівчини, яку вона буде знати найглибше. Саме він встановлює стандарт для всіх інших мужчин у її житті, і позитивний зразок для наслідування допоможе їй вибрати хорошого чоловіка в майбутньому. Тому кожний батько, у якого є донька, повинен проаналізувати свою поведінку. Чи є у нього якісь погані звички, які потрібно зламати? Чи існують в його житті сфери, які потрібно виправити? Коли дочка бачить, що батько готовий змінюватися на краще, то отримує чудовий приклад чоловічої поведінки.

Загалом, чоловіки в більшості вважають, що до сина потрібно ставитися більш суворо, а от доньку, навпаки, можна балувати. Насправді це не так. Ніжності й любові потребують як донька, так і син, і не потрібно боятися, що через пестощі хлопчик перетвориться на «дівчисько». А от вседозволеність і потакання примхам доньки – це неправильна стратегія виховання, тому що може призвести до зміщення ролей в сім’ї. До доньки, як і до сина, батько повинен ставитися м’яко, але наполегливо, а от «романтичну» модель поведінки із задаровуванням подарунками краще перенести на маму.

Ось такою вагомою є роль батька у вихованні дитини. Виховуйте своїх малюків правильно і будьте для них хорошим прикладом!

За матеріалами: allprodad.com, allprodad.com.

Читайте також: Що не можна дозволяти дітям: 5 шаблонів поведінки, які потрібно зламати відразу