Річниці весілля

Склали для вас усі річниці весілля по роках і розписали їхнє значення. Тепер ви не пропустите жодної святкової дати!

Весілля – особлива подія в житті кожної людини, тож щороку подружжя відзначає цей важливий день, насолоджуючись щасливими та яскравими спогадами. Кожна річниця дня одруження має свою виняткову назву, котра символізує стосунки сімейної пари на певному етапі їхнього подружнього життя. Як святкувати кожен рік після одруження? Читайте далі!

Річниці весілля: перші 10 років у шлюбі

Перші десять років – найемоційніший та найяскравіший період, коли кожен рік є цінним та вагомим. Тож давайте зупинимось на кожній із дат цього періоду та обговоримо, які існують назви річниць, що вони символізують та які подарунки обрати на свято.

Перша річниця: «Ситцеве весілля»

Молодята тільки починають пізнавати, звикати один до одного, шукати компроміси та налагоджувати побут. Це лише початок їхнього спільного шляху. За традицією у цей день чоловік та дружина дарують один одному хустинки і зав’язують на них вузлики, які є символом міцності їхніх стосунків. Після цього хустинка стає сімейною реліквією, її бережуть, адже вона оберігає почуття двох закоханих.

На свято обов’язково потрібно запросити свідків, найкращих друзів та батьків. Крім того, молодята у свою першу річницю повинні відкоркувати та випити пляшку шампанського, яку спеціально залишають із дня весілля. Гарним подарунком на ситцеве весілля буде домашній текстиль (постільна білизна, серветки, скатертини).

весілля, молодята

Друга річниця: «Паперове весілля»

Папір – символ крихкості шлюбу. На цьому етапі стосунки пари подібні до паперу, такі ж крихкі й нестабільні. Будь-що може стати причиною їхньої сварки! Проте другий рік шлюбу – це також і чистий аркуш паперу, і лише від самого подружжя залежатиме, що з часом буде на ньому зображено, і чи збереже він взагалі свою цілісність.

На паперові річниці весілля прийнято дарувати один одному написані власноруч листи. Кожен у своєму листі має написати про те, яким він бачить спільне майбутнє, а також за що він кохає свою другу половинку та які моменти зі спільного життя запам’ятались йому найбільше. Ці листи можна буде перечитувати через багато років – щоб згадати, якими були ваші стосунки на початку сімейного життя. Хороший подарунок на другу річницю шлюбу – книги. Також можна подарувати сімейний альбом, картину чи календар.

Третя річниця: «Шкіряне весілля»

Це перша вагома дата в житті молодої сім’ї. Шкіра є символом міцності та гнучкості. Три роки спільного життя – це достатній термін для того, аби назвати шлюб міцним. Усі труднощі «паперового» періоду вже й ніби позаду, чоловік та дружина добре ладнають, вони навчились підлаштовуватись один під одного. Але разом з тим подружжя має розуміти, що це лише початок їхнього спільного життя, і щоб воно було довгим і щасливим, їм треба ще добряче попрацювати. На шкіряне весілля зазвичай дарують різні шкіряні вироби: гаманці, сумки, годинники зі шкіряним ремінцем тощо.

Четверта річниця: «Лляне весілля»

Ця річниця символізує достаток, міцність та довговічність; знаменує початок самостійного життя сімейної пари. Якщо в перші роки подружжю ще допомагають батьки, то після чотирьох років одруження вони повинні бути самостійними.

Нерідко цю дату називають ще «восковим весіллям». Вважається, що характери чоловіка й дружини стають піддатливими. Віск символізує здатність партнерів підлаштовуватись один під одного, а також уміння йти на поступки.

В такі річниці весілля на святковий стіл ставлять свічки і застеляють його лляною скатертиною. А щоб перевірити стосунки подружжя на міцність, запалюють парну свічку, яка має горіти протягом дня. І скільки годин вона не згасатиме, стільки років чоловік і дружина будуть щасливі у шлюбі. У якості подарунку на четверту річницю шлюбу можна обрати декоративний текстиль (лляні скатертини, рушники, комплект постільної білизни).

Річниці весілля, обручки

П’ята річниця: «Дерев’яне весілля»

Це вже перший невеличкий ювілей! Родину із п’ятирічним стажем можна порівняти з дерев’яним будинком: він міцний та надійний, але все ще може постраждати від пожежі – сімейних сварок та непорозумінь. За традицією на дерев’яне весілля подружжя повинно посадити дерево. Це може бути дуб, який є символом міцних стосунків; береза, що символізує жіноче начало і плодючість або липа – символ кохання та взаєморозуміння. А ще краще висадити кілька саджанців, і тим самим забезпечити міцний фундамент для сімейного життя. Варіантів подарунків на дерев’яне весілля є чимало: картини, статуетки з дерева, посуд, горщик з квітами тощо.

Шоста річниця: «Чавунне весілля»

Саме ця дата вважається першою «металевою» в житті подружжя. Хоча чавун на вигляд і міцний метал, проте якщо з ним поводитись необережно, він легко вислизне з рук та розіб’ється вщент. Так і з подружніми відносинами: якщо чоловік та дружина будуть уважними, дбатимуть та поважатимуть один одного, їхні стосунки ніщо не зруйнує, вони лише зміцніють та стануть по-справжньому вагомими для сімейної пари. В цей день подружжю прийнято дарувати чавунні горщики, підсвічники, пательні, рамки для фотографій.

Сьома річниця: «Мідне весілля»

Мідь – цінний, міцний та водночас гнучкий метал, проте з благородними металами йому не зрівнятись. Тож мідна річниця являється своєрідним натяком на те, що в подружжя усе ще попереду.

Звісно ж, мідне весілля – це вже не паперове, не ситцеве і не дерев’яне. Адже мідь не можна розірвати як тканину чи розрубати як дерево, її можна лише розплавити й надати іншої форми, образу. Тому сімейна пара повинна «переплавити» свої стосунки в міцніші й стійкіші, аби з часом вони перетворились на дорогоцінні матеріали: срібло, золото, а потім і на коштовний камінь – діамант.

На це свято подружжю можна подарувати мідні підсвічники, посуд, вази для квітів, предмети інтер’єру.

весілля

Восьма річниця: «Бляшане» або «Жерстяне весілля»

Це особлива подія в житті подружжя. З роками їхні сімейні зв’язки лише міцніють, тому символом цієї дати є міцний, але гнучкий метал – жерсть. А це значить, що за вісім років шлюбу пара вже знає, що таке сімейна дипломатія. Подружжя засвоїло важливий урок: для того, аби у родині панував затишок та гармонія, іноді потрібно йти на компроміси.

Вважається, що чоловік та дружина, які прожили вісім років разом, стають ніби одним цілим, відображенням один одного. Тепер їхні почуття сяють, ніби блискуча жерсть. У цей день сімейній парі дарують різні побутові дрібниці: набір каструль, форми для випічки, а також солодощі у жерстяних коробках.

Дев’ята річниця: «Фаянсове весілля»

Символіка цієї дати має два різних тлумачення. З одного боку, назва цієї річниці символізує крихкість родинного щастя. Але з іншого – сімейні відносини стають міцними, як чорний чай у фаянсовій чашці!

Ще у народі фаянсову річницю називають «ромашковою». Саме ця квітка є символом кохання. Тож ромашкове весілля нагадує парі, що їхній шлюб перебуває у розквіті. Саме час розфарбовувати сірі будні життєрадісними фарбами!

За традицією, у фаянсові річниці весілля потрібно розбити старий посуд «на щастя» і замість нього купити новий. Кажуть, якщо у домі оновити посуд, стосунки подружжя також оновляться і стануть міцнішими й стабільнішими. Гарним подарунком у цей день стане чайний сервіз, набір тарілок чи будь-який посуд.

Десята річниця: «Олов’яне весілля»

Перша по-справжньому важлива дата для подружжя, адже десять років спільного життя є значним досягненням, яке під силу не кожній парі! Символами цієї річниці є олово й троянда.

Недарма одним із символів річниці обрали саме олово, адже цей метал досить гнучкий та легко набуває будь-якої форми. Це означає, що за десять років спільного життя подружжя навчилося йти на компроміси й маневрувати серед сімейних негараздів, підтримуючи один одного. Троянда ж символізує невгамовну пристрасть та палкі почуття у парі.

В цей день чоловік повинен подарувати дружині гарний букет з десяти яскраво-червоних троянд і однієї білої (десять червоних є символом кохання, а біла символізує надію на наступні десять років). На десяту річницю одруження парі дарують вироби з олова: статуетки, прикраси, сувеніри, а також троянди.

пара, кохання, річниці весілля

Річниці весілля: найважливіші дати після 10 років спільного життя

Погодьтеся, річниці весілля повинні залишатися важливим святом для подружжя і через 10, і через 20, і навіть через 30 років шлюбу! Тож пропонуємо дізнатись трохи більше про наступні ювілейні дати, щоб гідно відсвяткувати цей важливий для сімейної пари день.

15 років шлюбу: «Скляне» або «Кришталеве весілля»

Така назва пов’язана з тим, що саме у цей період подружнього життя стосунки між чоловіком та дружиною стають безхмарними, чистими й прозорими, наче кришталь. Проте, все ж таки, кришталь є досить тендітним матеріалом, тож подружжю слід бути обережними, аби не розбити його.

На річницю скляного весілля зазвичай дарують кришталеві фужери, склянки, скляні сувеніри тощо.

20 років шлюбу: «Порцелянове весілля»

Дата уособлює всю ту гармонію, якої досягло подружжя за роки спільного життя. Це серйозний ювілей, яким можуть похизуватись далеко не усі сімейні пари. За двадцять років подружжя пройшло перевірку на міцність, почуття стали спокійнішими, проте набагато міцнішими й глибшими. Разом з тим, родина як і раніше потребує, аби її ретельно оберігали. Бо хоча порцеляна – матеріал довговічний, але й дуже делікатний та витончений.

Дуже символічним у цей день стануть подарунки з порцеляни. Це можуть бути сервізи, чашки, тарілки чи різні сувеніри.

25 років шлюбу: «Срібне весілля»

Це вже солідний ювілей! Срібло – один з дорогоцінних та благородних металів, який символізує міцність та стабільність шлюбу. Почуття чоловіка та дружини уже загартовані роками. Проживши чверть століття у шлюбі, подружжя пережило чимало випробувань, проте вони не втратили кохання та взаємоповаги.

За традицією, на срібну річницю весілля пара повинна обмінятись срібними кільцями й носити їх разом з обручками весь ювілейний рік. Подарунок на 25-у річницю повинен бути зі срібла. Це може бути якась дрібничка, але срібна: підсвічник, статуетка чи столове приладдя.

старша пара

30 років шлюбу: «Перлинове весілля»

Це ще один значущий ювілей у житті подружжя. Перли символізують бездоганні сімейні стосунки, адже справжня перлина ніколи не потьмяніє, з кожним роком вона лише міцнішає й стає гарнішою. Так і хороший шлюб – рік за роком він лише вдосконалюється, стає міцним та більш надійним.

За традицією, на тридцяту річницю весілля пара повторює свої клятви вірності й кохання. Оновлення цих клятв символізуватиме оновлення їхніх стосунків.

Подарунки на перлинову річницю можуть бути найрізноманітніші, причому зовсім не обов’язково дарувати перли. Це можуть бути сувеніри, прикраси, фотоальбоми білого чи перламутрового кольору, скриньки або ж картини на морську тематику.

40 років шлюбу: «Рубінове весілля»

Дуже важливе свято в житті сімейної пари. Адже чоловік та дружина, які прожили у шлюбі стільки часу, змогли пронести свої світлі почуття через багато непростих ситуацій і побудувати міцну сім’ю! Не дарма сорок років спільного життя називають рубіновим весіллям – рубін ще з давніх-давен вважався каменем відданого кохання й щасливої родини. Він уособлює міцні відносини між подружжям, їхню взаємну відданість та прихильність, яка не згасає з роками.

Оскільки рубін вважається оберегом і талісманом, на цю річницю можна подарувати скриньки, вази, сувеніри, прикрашені цим каменем.

50 років шлюбу: «Золоте весілля»

Найзначніший ювілей для подружжя! П’ятдесята річниця весілля не випадково називається золотою, адже золото – дуже цінний та міцний метал, який важко дістати, а ще важче загартувати. Люди, які прожили у парі аж пів століття, довели своє кохання, взаємну повагу, довіру та відданість. Вони вже багато чого пережили, мають дітей та онуків, а можливо й правнуків. Традиційно в цей день подружжя має обмінятись новими золотими обручками, а старі віддати онукам, як родинну реліквію.

П’ятдесятилітній ювілей одруження, зазвичай, святкують у колі рідних та близьких. Існує прикмета: якщо на святі буде 50 гостей, то у всіх обов’язково буде щасливе подружнє життя – і в ювілярів, і в їхніх рідних, і в запрошених. В якості подарунку для подружжя можна влаштувати святковий феєрверк або організувати відпочинок.

старенькі на лавці, дідусь і бабуся

60 років шлюбу: «Діамантове весілля»

Великим щастям для подружжя є діамантова річниця весілля. Діамант вважається найтвердішим каменем, а це означає, що вже ніхто й ніщо не зможе вплинути на такий тривалий союз. Тому, якщо ваші батьки чи бабусі й дідусі невдовзі святкуватимуть шістдесяту річницю весілля, обов’язково розділіть з ними це свято! Найважливіший подарунок для щасливого подружжя у цей день – ваша увага.

Але можна подарувати й речі, які будуть потрібні у побуті: нові меблі чи техніку.

70 років шлюбу: «Вдячне весілля»

Цього дня разом збирається уся родина – діти, онуки, правнуки. Такий ювілей – великий привід пишатися та захоплюватись подружжям. На сімдесяту річницю весілля прийнято дякувати парі за те, що дали життя усій родині, й дарувати усе, що вони забажають!

Відзначати річниці весілля – прекрасна традиція, котра допомагає зміцнити шлюбні зв’язки, освіжити почуття та подарувати гарне свято. Бажаємо вам відсвяткувати якомога більше річниць у парі з коханою людиною!

Текст: Вечера Тетяна

Читайте також: Науково доведено: наш успіх залежить від того, з ким ми вступаємо в шлюб