Прогулянка під час карантину

Прогулянка під час карантину – річ необхідна і для вашого імунітету, і для гарного настрою. Розповідаємо, як знизити ризик зараження коронавірусом на вулиці.

Чи є прогулянка під час карантину виправданою?

Наша імунна система потребує свіжого повітря і фізичної активності – саме тоді вона починає активніше контактувати з патогенами і долати їх. Люди, які уникають прогулянок на вулиці, а особливо на природі, у скверах чи парках, позбавляють себе цієї переваги. Якщо ви живете у власному будинку, не втрачайте можливості регулярно виходити на подвір’я і обов’язково спонукайте до цього дітей. Якщо ж такої можливості немає, намагайтеся виходити в найменш людні місця і обирайте сонячну погоду – під дією променів сонця вірус гине швидше.

прогулянка під час карантину

©Getty Images

Як уникнути зараження під час прогулянки

Сайт The Healthy опублікував рекомендації американських медиків щодо того, як убезпечити себе від зараження коронавірусом на вулиці.

1. Намагайтеся не торкатися поверхонь

За даними університету Алабами в Бірмінгемі, на деяких поверхнях (нержавіюча сталь, пластик) вірус може жити до трьох днів. Це означає, що ви можете заразитися, якщо торкнетеся лавки в парку або кнопки вмикання світлофора. Тому намагайтеся уникати контакту з будь-якими поверхнями без зайвої необхідності. Якщо ж так сталося, не чіпайте обличчя, доки не помиєте руки з милом або не обробите їх санітайзером.

©depositphotos.com

2. Носіть маску

Експерти ще не вивчили до кінця, як вірус поводиться на відкритому повітрі, але захист рота і носа за допомогою маски є одним зі способів уникнути зараження. Якщо ви гуляєте наодинці, можна не хвилюватися, але якщо в парку є багато людей, тоді всі повинні носити маски. Це обмежує потенційне розповсюдження вірусу від перехожих.

жінка в масці, медична маска

©Getty Images

3. Дотримуйтеся дистанції та обирайте правильні маршрути

Коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом, тобто при прямому контакті з зараженою людиною – тут вам допоможе дотримання дистанції. Але він також може впродовж певного часу залишатися в повітрі, яким ви дихаєте! Тому теоретично можливо, що пройшовши вслід за зараженою людиною, ви «захопите» вірус з собою. Дійте продумано: шукайте порожні стежки, а якщо ви знаходитеся поруч з іншими, уникайте йти відразу за ними. Так ви убезпечите себе від мікрочастинок вірусу, які можуть затриматися в повітрі.

©Getty Images

4. Дезінфікуйте взуття

Крапельки вологи потрапляють в повітря після того, як хвора людина кашляє, чхає, голосно розмовляє або навіть співає. Деякі частинки вірусу можуть залишатися на землі й прикріплюватися до підошви вашого взуття, а потім переноситися у ваш дім. Тому перед тим, як зайти в квартиру чи будинок, використовуйте дезінфікуючу серветку або антисептик для очищення підошов.

мужчина дезінфікує взуття

©Getty Images

5. Носіть сонцезахисні окуляри

Деякі дослідження вказують на те, що коронавірусом можна заразитися через слизову оболонку ока. Медичні працівники носять спеціальні екрани для обличчя поверх масок, а ви можете носити сонцезахисні окуляри, щоб отримати певний захист для очей. Однак, щоб бути в безпеці, все одно не забувайте про дотримання належної дистанції.

медик в масці проводить досліди

©Depositphotos

Дотримуйтеся цих порад, і ваша прогулянка під час карантину буде безпечною і корисною!

Читайте також: Як зміцнити легені для боротьби з коронавірусом: вправи та рекомендації