найкрасивіші моря світу

Хто не любить відпочивати на морі? Навряд чи такі знайдуться, адже магія морських хвиль і ясного сонечка підзаряджає нашу внутрішню батарейку на всі 100%! У цьому матеріалі розповідаємо про  найкрасивіші моря світу – переглядайте, милуйтеся і, якщо ще не бачили цю красу на власні очі, обов’язково спробуйте це зробити!

1. Середземне море

Один лише погляд на нескінченний синій простір Середземного моря примусить ваше серце завмерти від захвату! Воно омиває одночасно Європу, Африку і Азію, тому є сполучною ланкою різноманітних менталітетів, культур і звичаїв. Середземне море також славиться своїм привабливим ландшафтом. Особливо чарівними є французька та італійська Рів’єри, околиці Неаполя, Адріатичне узбережжя Хорватії з численними островами, береги Греції та Лівану, де височіють круті схили гір.

Середземне море

Середземне море. Фото: ©wallpapercave.com

2. Червоне море

Найкрасивіші моря світу важко уявити без Червоного моря. Це одне з найчистіших та найтепліших морів на планеті, у нього не впадає жодна річка, а відпочинок тут протягом багатьох років вважається одним з найкращих. Розташоване воно у внутрішніх водах Індійського океану і відокремлює Аравійський півострів від Африки. Про неймовірно різноманітний і яскравий підводний світ Червоного моря можна складати цілі легенди! Якщо ви хоч раз бували в Єгипті і занурювалися під воду біля коралових рифів, тоді зрозумієте, про що мова. А якщо ще не були – дуже радимо спробувати, враження обіцяємо неймовірні!

Червоне море, Найкрасивіші моря світу

Червоне море. Фото: ©kecemedia.com

3. Мертве море

Незвичайне Мертве море знаходиться на території Ізраїлю та Йорданії, це найнижча точка планети (412 метрів нижче рівня моря). Завдяки такому положенню, а також тому, що у Мертве море впадає тільки одна річка Йордан, тут сформувалася унікальна структура води. У кожному літрі морської води міститься 275 грамів різних солей, через що тут не можуть жити живі істоти. Відпочинок на Мертвому морі має магічну лікувальну силу, про яку говорили ще Арістотель та Клеопатра. А неймовірна краса цієї місцевості просто вражає уяву!

Мертве море

Мертве море. Фото: ©magazine.columbia.edu

4. Карибське море

Кубинські сигари, пірати і реггі – все це створює особливу атмосферу Карибського моря, яке омиває узбережжя Куби, Ямайки, Панами, Колумбії та інших країн. Туристи обожнюють це море за його чисті блакитні води, чудові піщані пляжі та густу тропічну рослинність. Підводний світ на Карибах також вразить вашу уяву – він тут дуже різноманітний і багато в чому нагадує Червоне море. Додайте до цього чудові краєвиди, смачні фруктові коктейлі і райські пляжі – і ви закохаєтеся в цей куточок нашої планети!

Карибське море

Карибське море. Фото: ©trailfinders.com

5. Коралове море

Це мальовниче море належить до Тихоокеанського басейну і омиває береги Австралії, Нової Гвінеї та Нової Каледонії. Саме тут знаходиться Великий Бар’єрний риф – найбільший кораловий риф у світі. Якщо плисти вздовж нього, то окрім безкрайньої водної гладі та ласкавого сонця, ви можете побачити летючих риб та дельфінів! Ну а про красу підводного світу слід згадати окремо, адже Великий Бар’єрний риф – це величезний осередок морського життя, в якому мешкають сотні видів живих організмів, від крихітних рослин та мікроскопічних рибок до величезних коралів та морських черепах. Цим видовищем можна милуватися годинами!

Коралове море, Найкрасивіші моря світу

Великий Бар’єрний риф у Кораловому морі. Фото: ©abberley-yachts.com

6. Аравійське море

Аравійське море називають також Зеленим, Оманським, Перським та Індо-Арабським, а розташоване воно в північно-західній частині Індійського океану. Це одне з найчистіших, найбільших та найглибших морів світу! По своїй красі воно нічим не поступається іншим морям у цьому переліку. Зокрема острови Лакшадвіп, які знаходяться поблизу узбережжя Індії, дуже нагадують знамениті Мальдіви і приваблюють чимало туристів. А місцевий індійський курорт Гоа вже давно став одним з найпопулярніших місць для відпочинку.

Аравійське море

Узбережжя Гоа на Аравійському морі. Фото: ©travelelog.com

7. Чорне море

Так, наше рідне Чорне море також можна сміливо включити до переліку найкрасивіших морів світу! Це розкішне творіння природи, яке вважається ще дуже молодим і продовжує змінюватися. Чорне море є одним з найбільших курортних регіонів Євразії, і недарма: його краєвиди і привабливий клімат обіцяють чудовий відпочинок. Щоправда, в останні роки тут значно збільшилася кількість сміття, зокрема пластику. Поки що вода приховує цей непотріб, але ми не повинні легковажити цією проблемою. Потрібно свідомо ставитися до збереження чистоти цього моря, адже це один із наших найбільших природніх скарбів!

Чорне море, Найкрасивіші моря світу

Турецьке узбережжя Чорного моря. Фото: ©goturkeytourism.com

Ці та інші найкрасивіші моря світу володіють магічною силою, адже вони вміють піднімати настрій та лікувати душу. Тому потрібно берегти їх, щоб цю красу побачили не лише ми, а й наші нащадки!

Читайте також: Дивовижно красиві місця світу: 10 локацій, де перехоплює дух від вражень!