Міжнародний день чоловіків

Міжнародний день чоловіків, присвячений сильній половині людства, відзначається 19 листопада. Що це за свято і як воно виникло? Дізнайтеся про всі подробиці й привітайте своїх дорогих мужчин!

Міжнародний день чоловіків: історія свята

Першою країною, в якій офіційно відсвяткували День чоловіків, стала невелика острівна держава Трінідад і Тобаго – це відбулося у 1999 році. Автором ідеї став доктор Джером Тілуксінгх з Університету Вест-Індії. Свою пропозицію він мотивував наступним чином: «Я зрозумів, що жоден день в календарі не є суто чоловічим… Деякі люди можуть заперечити, що існує День батька, але як щодо тих хлопчиків, підлітків і чоловіків, які ще мають власних дітей?»

Датою святкування професор обрав 19 листопада – день народження свого батька, котрого він вважав зразком чудового мужчини. Згодом це свято було визнане світовою спільнотою і його почали відзначати у понад 80 країнах світу, в тому числі в Україні, Австралії, країнах Європи, Азії та Північної Америки. Міжнародні організації ООН та ЮНЕСКО також підтримали цю ідею.

Як змінювалися дати святкування

Думка запровадити в календарі окремий чоловічий день з’явилася ще в 1960-х роках. Тоді висувалися пропозиції відзначати це свято за аналогією з Міжнародним жіночим днем, а датою називали 23 лютого. У США на початку 1990-х років у лютому навіть проводилися певні урочисті заходи. Зокрема в 1994 році професор Томас Оастер, який керував Центром чоловічих досліджень при Університеті міста Міссурі-Канзас, успішно провів святкування цього дня. Проте спроба зробити це в наступному 1995 році виявилася невдалою, і професор відмовився від організації урочистостей в подальшому.

Згодом від ідеї святкувати Міжнародний день чоловіків 23 лютого відмовилися й інші країни, і єдиною державою, де все ще відзначали свято саме цього дня, залишилася Мальта. Так тривало до 2009 року, доки дату святкування не перенесли на 19 листопада, щоб не відокремлюватися від інших країн світу.

Міжнародний день чоловіків вітання картинки листівка

Для чого вигадали Міжнародний день чоловіків

Метою запровадження цього свята було привернення уваги до проблем дискримінації чоловіків у різних сферах, зокрема в питаннях батьківства. Міжнародний чоловічий день був покликаний акцентувати увагу на здоров’ї хлопчиків і чоловіків, підкреслити важливий позитивний вплив мужчин на сім’ю та виховання дітей, а також визнати їхній внесок у суспільство та державу в цілому.

Отже, тепер вам відомо все про Міжнародний день чоловіків та його глибинне значення. Тому можете сміливо привітати своїх батьків, синів, братів, знайомих та друзів!

Читайте також: 21 листопада – свято Михайла: головні традиції та прикмети цього дня