Смартфони, ноутбуки, комп’ютери та планшети стали головними іграшками сучасних дітей. З одного боку це безпечно і ваша дитина не бігає десь по будівельних майданчиках. Але з іншого – реального спілкування з однолітками стає все менше, а основна навичка, яку отримує ваша дитина, це тицяння пальцем в екран. Також діти все менше граються з іграшками та предметами, а призводить це до формування примітивного розуміння реальності.

Дитяче дозвілля колись і зараз

До появи комп’ютерів діти постійно експериментували з підручними предметами, гралися іграшками, при цьому робили це не 1-2 дні, а від дня покупки і до кінця існування цієї забавки! Пригадайте, скільки в нас було поламаних іграшок, гратися якими було не менш прикольно, ніж новими!

Весь цей досвід розвивав наше мислення, ми вчилися робити з поламаної речі щось цікаве, вчилися ремонтувати іграшки, вигадували ігри з усім цим. Такі захоплення задіювали дрібну моторику і уяву, що допомагало нашим мізкам розвиватися краще. На жаль, сьогоднішня реальність зовсім інша. Для веселого дозвілля дітям достатньо смартфона і доступу в інтернет. Але насправді тільки живе спілкування і офлайн-захоплення та досягнення роблять нас реально щасливими! Чим же можна зайняти школярів, щоб вони проводили менше часу за гаджетами?

Головоломки й спідкубінг

Спідкубінг – неймовірно захоплююче хобі, яке дозволить вашій дитині не тільки розвивати свій мозок, але і знайти багато нових друзів!

Зазвичай все починається зі складання кубика Рубика. Мета: перемогти головоломку, знайти метод її рішення самостійно в інтернеті, розібратися і все ж зібрати кубик 3 х 3. Після певної практики у дитини може з’явитися бажання збирати головоломку все швидше і швидше. Таким чином через кілька місяців рубіж в 1 хвилину буде побитий, а ще через кілька місяців ваша дитина може збирати кубик Рубика за 40 секунд!

Для подальшого прискорення збірки потрібна підвищена концентрація, тренування і вивчення безлічі формул. Також не зайвим буде купити професійний кубик Рубика з вбудованими магнітами і додатковими інструментами для налаштування. Підібрати сучасну модель можна тут: https://cubes.in.ua/.

Любителі головоломок часто збираються групами для проведення невеликих змагань, а також для спілкування на улюблену тематику. Кожна подібна зустріч дозволяє вивчити прості, але дуже ефективні прийоми для прискорення збірки не тільки кубика 3 х 3, а й інших головоломок, які збираються на спеціальних змаганнях зі спідкубінгу.

Змагання зі спідкубінгу

Ви не повірите, але кожен, хто вміє збирати кубик Рубика, може взяти участь в офіційних змаганнях зі спідкубінгу! Для цього не потрібно проходити кваліфікацію, збираючи головоломку за 20 або 30 секунд. Достатньо вміти збирати кубик за 1-2 і навіть за 5 хвилин, і ваша дитина буде допущена до змагань! А ось якщо вона захоче зайняти призове місце, тоді бажано збирати кубик 3 х 3 до 10 секунд, інакше шансу у неї, швидше за все, не буде.

Що ж дають офіційні змагання? Після того, як ваш син чи донька зберуть головоломки на змаганнях, всі їхні результати потраплять на сайт www.worldcubeassociation.org, де кожний учасник має власний профіль. Також на цьому сайті можна перевірити свій рейтинг у світі або, наприклад, у вашій країні. Тому відвідування нових змагань буде сильно стимулювати дітей збирати головоломки все швидше, щоб побити свої старі рекорди, а також щоб піднятися все вище в рейтингу спідкуберів!

Звичайно ж, таке захоплення буде набагато корисніше смартфонів і планшетів, оскільки буде відмінно розвивати мозок дитини, навчить її концентруватися на завданні і долати труднощі на шляху до мети.

Автор: Геннадій Раков (фахівець Cubes.in.ua)
Головне зображення: blog.praha.kudyznudy.cz

Читайте також: Як зібрати кубик Рубіка за 10 секунд