коли день батька

Про День матері, який українці щорічно відзначають у другу неділю травня, знають всі. А от коли День батька, і як виникло це свято? Розповідаємо в подробицях, адже наші татусі також заслуговують найтепліших привітань!

Як почали святкувати День батька

Це родинне свято вперше було відзначене в Америці і має доволі зворушливу історію. Його ініціаторкою стала жінка на ім’я Сонора Смарт, як росла у великій сім’ї (крім Сонори, там було ще п’ять дітей). Мати дівчини померла після шостих пологів, тож усі турботи про малечу взяв на себе багатодітний батько.

Одного разу під час святкування Дня матері Сонора подумала про свого тата, який прикладав максимум зусиль заради благополуччя своїх дітей. В жінки виникла ідея заснувати свято, яке стало б своєрідним еквівалентом до Дня матері. Вона звернулася з цим проханням до міської ради свого міста і її підтримали. Вперше День батька був відзначений у штаті Вашингтон 19 червня 1909 року, а згодом ідею перейняли й інші штати.

Пройшло ще чимало років, перш ніж це свято стало загальнонаціональним в Америці. А в 1972 році Президент США Річард Ніксон оголосив його офіційним. Потім ця гарна традиція перейшла і до інших країн, в тому числі й до нашої.

коли день батька

Коли День батька в Україні

В нашій країні це свято лише набуває популярності, але вже затверджене за офіційному рівні. Так, згідно Указу Президента №274/2019 від 18 травня 2019 року було призначено дату святкування – це третя неділя червня.

Дата цього свята є плаваючою, як і у випадку з Днем матері. У 2022 році вона припадає на 19 червня.

У Сполучених Штатах Америки, Великобританії, Канаді та інших країнах світу День батька відзначається також у третю неділю червня.

з днем батька

7 цікавих фактів про День батька

Знайшли для вас ще декілька цікавинок про це свято:

1. Задовго до появи Дня батька католики вшановували святого Йосипа, який був названим батьком для Ісуса. В Ірландії та Польщі досі святкують цей день, який припадає на 19 березня.

2. Перший законопроект, який використовував формулювання «День батька», намагався офіційно встановити це свято ще в 1913 році.

3. У 1920-х роках в США на День батька масово дарували чоловікам шовкові краватки. Їх виробництво спеціально збільшували до цієї дати, щоб задовольнити великий попит.

4. У 1972 році на екрани вийшов фільм «Хрещений батько» за участю Марлона Брандо та Аль Пачіно. Його показ приурочили спеціально до Дня батька.

коли день батька

5. Німецька версія Дня батька називається Männertag. Відзначається це свято через 40 днів після Великодня. Цього дня німецькі татусі традиційно снідають у ліжку і п’ють багато пива.

6. У 2015 році у США День батька став найбільш завантаженим днем телефонних дзвінків. Кількість вітань була такою великою, що випередила навіть День матері, День Святого Валентина та Різдво.

7. В 2019 році витрати американців на День батька досягли нових висот. За даними Національної федерації роздрібної торгівлі, цього року люди витратили на свято більше, ніж будь-коли (15,3 мільйона доларів).

Ну що ж, тепер вам відомо, коли День батька в Україні та світі. Не забудьте гарно привітати своїх татусів і нагадати, як сильно ви їх любите!

Читайте також: Вітання з Днем батька: красиві вірші та листівки українською мовою