католицьке Різдво

Різдво – одне з найбільших християнських свят, яке щороку з пошаною відзначається у всьому світі. Відтепер українці матимуть змогу обирати, коли святкувати народження Ісуса Христа: 25 грудня (католицьке Різдво) або 7 січня, адже влада зробила обидва цих дні вихідними. Для багатьох із нас це ще досить незвично, бо традиційно за різдвяним столом родини збиралися саме 7 січня.

Редакція сайту «Твій світ» вирішила провести опитування, як святкуватимуть католицьке Різдво звичайні українці. Ми поспілкувалися із кількома нашими співвітчизниками і запитали їх, що вони думають про запровадження нової дати Різдва в Україні, а також як відзначатимуть це свято.

Оля, 32 роки, Київ

«Мені здається, що робити два вихідних – 25 грудня і 7 січня – це зайве. Все-таки, у нас в країні не так багато католиків, по такому ж принципу можна робити вихідні і на рамадан та хануку. Було б краще узгодити святкування католицького та православного Різдва в один день. З моїх знайомих всі святкуватимуть Різдво 7 січня».

Католицьке Різдво

©Pexels

Наталія, 31 рік, Малага (Іспанія)

«Думаю, це позитивне рішення. Якщо дійсно перенесуть – я перейду без проблем. Але цього року ще святкувати не буду. З точки зору зручності для мене особисто так навіть краще, адже я живу і працюю в Іспанії. Вдома інакше, а якщо живеш в іншій країні, яка святкує 25 грудня, то 7 січня – не свято. А в загальному особисто мені дата не принципова, я не проти святкувати Різдво 25 грудня».

Юлія, 35 років, Івано-Франківськ

«Моя думка – краще святкувати Різдво разом зі світом, ніж з росіянами. Але, мабуть, людям довго доведеться звикати до нової дати. Та й що тоді буде з іншими святами – Водохрещам, наприклад? Я сама поки що святкувати Різдво буду, як завжди, 7 січня. Але з часом, думаю, ми звикнемо».

Наталія, 38 років, Львів

«Моє ставлення щодо перенесення дати святкування Різдва дуже позитивне. Буду святкувати!»

Католицьке Різдво

©Pexels

Петро, 60 років і Людмила, 60 років, Тернопіль

«Ми не проти перенесення дати Різдва на 25 грудня. Це добре, якщо таке свято всі святкуватимуть разом. Хоча, поки що це й незвично для багатьох. До речі, в Білорусії Різдво також святкуватимуть 25 грудня і 7 січня, так що такі спроби робляться не лише в нашій країні».

Як бачимо, скільки людей – стільки й думок. Одні ставляться до можливої дати перенесення Різдва прихильно, а інші ще не сприймають цієї ідеї. В будь-якому випадку, погодьтеся, що непогано мати можливість обрати дату святкування, яка вам найближча. Та й додаткові вихідні зайвими не будуть!

Католицьке Різдво

©Pexels

Коли б ви не святкували Різдво – нехай воно буде для вас затишним і родинним святом!