Вдало підібрані штори та фіранки здатні кардинально змінити зовнішній вигляд кімнати та збагатити інтер’єр приміщення яскравим акцентом. Текстиль для вікон виконує не тільки сонцезахисну функцію – при вмілому використанні він виступає у ролі повноцінного елементу декору. Виконання цієї задачі суттєво полегшить магазин штор «Ланіта». Широкий вибір гардин та фіранок, представлений на сайті, задовольнить потреби найвибагливіших покупців. А на які моделі звертати увагу в 2022 році, щоб стильно прикрасити сучасний інтер’єр, читайте далі!

Популярні тенденції у дизайні штор 2022: курс на функціональність

Котрий рік поспіль у моді залишаються такі стилі як скандинавський, японський, мінімалізм, high-tech, лофт, еклектика та контемпорарі. Не здає позицій також функціоналізм. У всіх цих стилевих напрямків є декілька спільних рис:

  • лаконічність – ніяких зайвих деталей;
  • стриманість – ніяких занадто яскравих кольорів та агресивних орнаментів;
  • акцент на практичність (стосується дизайну та якості пошиву).

Таким чином, у 2022 році штори для спальні, залу, офісу та будь-яких інших приміщень із сучасним інтер’єром повинні бути у першу чергу функціональними. Не має значення, підйомні вони, розсувні, рулонні чи взагалі обрані жалюзі або портьєри.

До уваги: великі монолітні штори вийшли з моди, сучасні дизайнерські рішення в оформленні приміщень потребують легкості. Так само більш не актуальні рюші, багатошаровість, вичурне драпірування та ламбрекени. У моді простий пошив та стримані візерунки – комбінація, що не обтяжує простір навколо вікна.

Які варіанти штор обирають дизайнери

Виробники пропонують широкий асортимент гардин та фіранок, які поєднують простоту й оригінальність. І це відкриває великий простір для творчості!

Які штори в інтер’єрі виглядатимуть актуально:

• римські – один із наймодніших стилів у 2022 році (рулонні гардини з щільної тканини з обтяжувачами внизу та стрижнями по боках);

• японські (панелі або екрани на петлях чи люверсах з багатошаровим карнизом);

• французькі (із багатьма секціями зі складок тканини – шовку, атласу, мусліну);

• австрійські (система управління, як у римських, складки полотна у зібраному вигляді – як у французьких);

• італійські (не переміщуються по карнизу, кріпляться на кільцях чи шнурі);

• варіант у стилі «кафе» (закриває зазвичай лише нижню половину вікна);

• гардини на підхватах.

Ще один вдалий варіант оформлення вікна – поєднання лаконічних рулонних штор, що намотуються на спеціальний валик, з легким тюлем.

Щодо матеріалів, то тканина для штор повинна виконувати основну функцію – захищати від сонячних променів та прикрашати інтер’єр. Не бійтеся комбінувати щільні матеріали с невагомим тюлем, це завжди виглядає вдало.

Як підібрати фіранки та гардини під площу приміщення

Для вдалого оформлення вікон скористайтеся наступними порадами:

  1. Обираючи текстиль на вікна маленької кімнати, віддайте перевагу фіранкам з невагомих напівпрозорих тканин.
  2. Якщо площа приміщення досить велика, ви не обмежені у виборі моделей та тканин. Гарно та доречно виглядатимуть навіть щільні матеріали та моделі з активним великим малюнком.

Порада: якщо на стінах є візерунок, обирайте однокольорові гардини й навпаки. Поєднувати орнаменти на стінах та шторах також можна, але це складніше.

Дизайнери сміливо міксують кольори в сучасних інтер’єрах, поєднуючи теплу та холодну гаму. Секрет органічності тут – у правильному виборі схожих по насиченості тонів. Як бачите, вибір величезний, і з цього розмаїття можна обрати вдале рішення під будь-яке приміщення.