Сезон відпусток вже розпочався, тож українські туристи з задоволенням планують подорожі – як у межах нашої країни, так і за кордон. Але якщо в Україні за потреби придбати ліки можна в будь-якій аптеці, то в інших місцевостях це може стати справжньою проблемою.

Якщо ви збираєтеся в закордонну поїздку, особливо з дітьми, то повинні заздалегідь потурбуватися про аптечку в дорогу. Ми розкажемо, як грамотно її скласти, та дамо кілька цінних порад, які можуть значно спростити вашу подорож.

Аптечка в дорогу: корисні поради

Комплектування аптечки – це не просто складання всіх медикаментів в один загальний пакет. Зверніть увагу на деякі моменти, які у випадку необхідності допоможуть вам швидко зорієнтуватися і не втрачати дорогоцінний час:

1. Напишіть список

Перш за все, рекомендуємо вам підготувати перелік всіх проблем зі здоров’ям, які можуть виникнути, і вказати відповідні рішення у вигляді тих чи інших ліків, які потрібно приймати. Ви можете написати його від руки або роздрукувати і вкласти в аптечку, або хоча би сфотографувати і зберегти в телефоні в режимі офлайнового доступу. Це дуже спрощує пошук відповідних медикаментів, особливо у тривожних ситуаціях, коли ви хвилюєтесь.

2. Не викидайте упаковку

Не намагайтеся зекономити місце у валізі, витягаючи блістери з таблетками з їхніх упаковок. На упаковці та в інструкції, яка додається, зазначена важлива інформація: строк придатності, повна назва препарату, хімічний склад ліків, спосіб застосування та інше. Все це може відіграти вирішальну роль, наприклад, у випадку, якщо фармацевту в іншій країні потрібно буде підібрати вам аналог українських ліків.

жінка складає аптечку в дорогу

©Sélection du Reader’s Digest

3. Перевірте строк придатності

До речі, про строк придатності: обов’язково перевіряйте його перед тим, як класти ліки в аптечку! І ніколи не приймайте медикаменти після того, як їхній строк придатності закінчився. В кращому випадку вони вам просто не допоможуть, а в гіршому – можуть ще більше нашкодити.

4. Візьміть достатню кількість

Кількість ліків, які ви берете з собою, повинна бути достатньою з розрахунку на всіх членів сім’ї і на весь період відпустки.

5. Обирайте перевірені медикаменти

Намагайтеся не купувати в дорогу препарати, яких ви не приймали раніше. Не варто сліпо довіряти рекламі, краще надайте перевагу тим лікам, які ви вже випробували на собі і впевнені, що переносите їх добре.

6. Потурбуйтеся про органайзер

Правильна аптечка в дорогу – це НЕ звичайний пластиковий пакет, який може легко пошкодитися або промокнути. Потурбуйтеся про збереження цілісності упаковки ліків і придбайте зручний герметичний органайзер з кількома відділеннями.

Дотримання цих порад не займе у вас багато часу, але допоможе спростити пошуки необхідних ліків і пришвидшити надання першої медичної допомоги.

аптечка в дорогу, органайзер для ліків

Колаж: ©rozetka.com.ua/©rozetka.com.ua

Що класти в аптечку: стандартний набір

Набір ліків, які потрібно зібрати в дорогу, залежить від тривалості подорожі, кількості подорожуючих та особливостей їхнього здоров’я. Зрозуміло, що ті люди, які постійно приймають певні медичні препарати, повинні обов’язково взяти їх із собою в достатній кількості. А в загальному типовий набір ліків для подорожі повинен включати наступне:

  • адсорбенти – смекта, активоване вугілля;
  • анальгетики-антипіретики – парацетамол, цитрамон, анальгін, ацетилсаліцилова кислота, солпадеїн;
  • антигістамінні засоби – кларитин, цитрин;
  • антибіотики – флемоксин, ніфуроксазид, офлоксацин;
  • антисептики від болю в горлі – фарингосепт, септефрил, стрепсілс;
  • засоби для зняття свербіння після укусів комах – феністил;
  • зовнішні антисептики – йод, спирт етиловий, перекис водню;
  • протизапальні препарати – диклофенак, долобене, фастум-гель;
  • від кашлю і муколітики – лазолван, мукалтин, амброксол;
  • серцево-судинні препарати;
  • таблетки від закачування та нудоти;
  • протидіарейні таблетки;
  • проносні препарати;
  • судинозвужувальні засоби;
  • спазмолітики;
  • ферментні препарати для покращення травлення – мезим;
  • набір перев’язочних матеріалів (бинт, лейкопластир, вата)
  • електронний термометр (скляний може легко розбитися).
аптечка в дорогу

©gooddoctor.ru

Щоб швидко зорієнтуватися, коли і які препарати потрібно приймати, скористайтеся нашими підказками:

аптечка в дорогу

аптечка в дорогу

аптечка в дорогу

Важливо: у кожному випадку серед вказаних варіантів ліків потрібно обрати лише один!

Якщо ви їдете на море

Подорожуючи в теплі країни, не забувайте взяти с собою сонцезахисні засоби з високим рівнем захисту SPF: це можуть бути спреї, лосьйони, пінки чи креми. Обов’язково читайте інструкцію і вчасно поновлюйте їх шар на шкірі, особливо після перебування у воді. Також варто придбати і засоби, які заспокоять вашу шкіру після засмаги. Чудово рятує від сонячних опіків Пантенол – він просто незамінний при поїздках на море! Також цей засіб згодиться для обробки шкіри при подряпинах, алергічних висипаннях та ранках.

молода сім'я подорожує з дітьми, аеропорт

©cupofnews.ru

Правильно зібрана в дорогу аптечка – необхідна умова кожної подорожі, особливо, якщо ви плануєте мандрівку з дітьми. Звичайно, краще б вона вам не згодилася, але потрібно бути готовим до всього. Гарного і здорового вам відпочинку!

Читайте також: Жителі різних країн дали поради туристам, які вперше збираються до них