Ви до людей зі всім серцем, а вони до вас – із образами, наклепами та кпинами? На жаль, таке часто трапляється із тими, хто занадто відкривається оточуючим. Надмірно вразлива людина завжди важко переживає будь-які життєві ситуації, але виправити це можливо!

Пропонуємо вам декілька порад, як опанувати свої емоціії та не сприймати неприємності занадто близько до серця.1. Не відкривайте душу перед кожним зустрічним

Уявіть, що би сталося, якби ви вийшли на вулицю без одягу. Найбільш імовірно, що оточуючі люди сміялися би з вас, пліткували би за вашою спиною, а найбільш нахабні навіть могли би скористатися із вашого вразливого стану собі на користь. Тож якщо ви розумієте, що не варто оголювати перед іншими своє тіло, то чому оголюєте перед ними ще сокровенніше – свою душу? Не відкривайте її перед кожним зустрічним, і тоді люди не зможуть вас образити.

©Pixabay

2. Уважніше обирайте тих, кого допускаєте в свій особистий простір

Як квітка відкриває свої пелюстки не відразу, а поступово, так і ви намагайтеся розкриватися перед людьми поволі, не поспішаючи і вивчаючи їх. Адже далеко не всі з нашого оточення такі милі і приязні, як намагаються себе показати. Уважно придивляйтеся до тих, кого допускаєте в свій особистий простір, і ретельно фільтруйте коло свого найближчого оточення. Пам’ятайте, що один справжній друг, якому ви можете довіряти, кращий, ніж десять приятелів, які знають про вас усе.

©Pixabay

3. Навчіться боротися зі стресами

В наш час це дуже потрібна навичка, адже стреси супроводжують нас буквально щодня! По-перше, завжди об’єктивно оцінюйте ситуацію і намагайтеся не робити поспішних висновків: можливо, серйозного приводу для хвилювань і немає. А по-друге, якщо неприємності, все-таки, сталися, то прийміть те, чого не можете змінити, і живіть далі! А ще не зайвим буде опанувати кілька технік релаксації – підійде ароматерапія, заняття улюбленим хобі, прогулянка в парку, приємна музика чи погладжування за вушком улюбленого котика.

©Pixabay4. Не живіть минулими переживаннями

Постійне прокручування в думках однієї і тієї ж стресової ситуації властиве всім вразливим людям. І чим більше ви про це думаєте, тим у гіршому світлі вона вам бачиться, а негатив у результаті лише поглиблюється. Не варто вести постійну війну з минулими негараздами, адже таким чином ви тільки накопичуєте агресію і біль. Залиште неприємності в минулому і продовжуйте насолоджуватися життям!

©Pixabay

5. Не намагайтеся зберегти добрі стосунки зі всіма

Просто прийміть це як факт: бути добрим до всіх, без винятку, неможливо! Рано чи пізно у вашому житті настануть миті, коли ви не зійдетеся у думці з кимось із знайомих, а це може призвести до непорозумінь, сварки і образ. Але, якщо ви будете намагатися догодити всім, то вимушені будете пожертвувати власними переконаннями чи, наприклад, комфортом. Тому не намагайтеся осягнути неможливе.

©Pixabay

Пам’ятайте, що весь той негатив, який трапляється нам на життєвому шляху, має здатність розвіюватися із часом, а утримувати його чи ні – вирішуєте лише ви. Поганий досвід – це теж корисний досвід, тому винесіть з нього цінні уроки і живіть далі!