як розслабитися після роботи

Повертаючись увечері додому, не несіть із собою вантаж пережитих протягом дня стресів та неприємностей. Щоб відпочити та відновитися повноцінно, ви повинні знати, як розслабитися після роботи. І для цього зовсім не обов’язково пити алкоголь чи заспокійливі ліки, адже існує кілька перевірених здорових методів.

Пропонуємо 9 надійних способів зняття напруги після робочого дня, які не зашкодять вашому здоров’ю:

1. «Обійміть» своє обличчя

Звучить не зовсім звично, зате діє! Покладіть руки на обличчя так, щоб мізинці опинилися на закритих повіках, а вказівні пальці – на вухах. Під час такого «обіймання» намагайтеся кілька хвилин не думати ні про що, зосередитися на собі й просто розслабитися.

©Pixabay

2. Підніміть ноги догори

Для цієї вправи можна лягти на підлогу або на ліжко, а ноги підняти і притулити до стіни. Завдяки цьому кров відтече до серця, знімаючи напругу з кінцівок. Ви розслабитеся фізично, а якщо спробуєте закрити очі і подумати про щось приємне – то й психологічно!3. Зігрійте руки

Під час стресу організм терміново спрямовує кров до життєво важливих органів: серця та мозку. В результаті ваші кінцівки залишаються холодними! Іноді достатньо просто підставити руки під струмінь теплої води, щоб нервова система отримала сигнал: «Все знову добре, можна розслабитися».

©Pixabay

4. Випийте заспокійливого чаю

Це може бути настій ромашки, меліси чи вербени. Трав’яні чаї вже давно вважаються одним із найкращих методів релаксації – недарма саме їх пропонують у масажних салонах.

©Pixabay

5. Прийміть ванну

Про цей спосіб зняття стресу знають, мабуть, всі, та не всі його застосовують. А дарма, бо ця процедура справді допомагає розслабитися! Наберіть повну ванну теплої води, додайте морської солі та кілька крапель улюбленого ефірного масла (лавандове – найкраще перед сном), запаліть свічки і відпочиньте!

©Pixabay

6. Послухайте спокійну музику

Музика має надзвичайну властивість – вона може буквально «підключатися» до нашого емоційного стану і впливати на нього! Скористайтеся цим для зняття напруги – оберіть приємну медитативну мелодію, яка вам подобається, і слухайте протягом півгодини після робочого дня.

©Pixabay

7. Погуляйте

Не нехтуйте жодною можливістю прогулятися після роботи, адже це один із найкращих способів «перемкнутися» на режим відпочинку! Свіже повітря, звуки природи, випадкові зустрічі – все це розслабляє людину і покращує нічний сон, що важливо для повноцінного відпочинку.

©Pixabay

8. Запишіть свої думки на папері

Іншими словами, почніть вести щоденник! Але тут є важливий момент: писати потрібно саме ручкою на папері, а не друкувати на клавіатурі. Коли ми записуємо свої думки в блокноті чи зошиті, то маємо можливість гарно їх упорядкувати. Паралельно врівноважується і наш емоційний стан, чого і треба було досягти.

©Pixabay

9. Займіться улюбленою справою

Читайте, вишивайте, плетіть гачком, малюйте, вирізайте фігурки з дерева чи печіть торти – ваше улюблене хобі стовідсотково відволіче вас від робочих проблем та неприємностей. Вчені довели, що одноманітні монотонні дії – шурхіт пензля по паперу, протягування голки з ниткою і т.д. – мають потужний заспокійливий ефект. Додатковий бонус – реалізація у творчості, що теж позитивно впливає на ваш емоційний стан!

©Pixabay

Скористайтеся одним із цих здорових способів зняти напругу після робочого дня і набирайтеся сил для нових звершень!