Енді Уорхол

Ви могли тисячу разів бачити постери, які намалював Енді Уорхол, але не замислювалися, наскільки його творчість вплинула на нас із вами. Завдяки своїм епатажним ідеям художник буквально перевернув світ з ніг на голову. До Уорхола ніхто й подумати не міг, що банка супу може вважатися мистецтвом! Але сприйняття людей змінилося, і в цьому є заслуга однієї великої людини.

Енді Уорхол: коротка біографія художника

Енді Уорхол народився в Пенсільванії в 1928 році, хоча мав зовсім інше походження. Його батьки – вихідці з місць серед Карпат, які зараз знаходяться в складі Словаччини. У дитинстві хлопчик серйозно захворів і довгий час був прикутий до ліжка. Саме тоді маленький Енді почав малювати, збирати вирізки з газет і фотографії зірок. З цього моменту він був твердо впевнений, що хоче стати художником.

Енді Уорхол

Кар’єра Уорхола почалася в Нью-Йорку з ролі оформлювача вітрин. Поступово він обростав зв’язками, знайомився з редакторами модних журналів. Перший успіх прийшов до епатажного художника після замовлення від взуттєвої компанії «І. Міллер». Для цієї компанії він створював незвичайні рекламні плакати, про які незабаром пішов поголос. Реклама приносила солідний дохід, так що Уорхол жив на широку ногу просто посеред Манхеттена.

Серії картин «Кока-кола» і «Суп Кемпбелл» принесли йому всесвітню популярність. Знаменитого художника обожнювали всі: від простих робітників до голлівудського бомонду. Вплив творчості Уорхола був настільки величезним, що породив ціле покоління художників з новим баченням.

Якою людиною він був?

Енді Уорхол

Як і будь-який геній, Енді Уорхол був складною і суперечливою особистістю: схильний до самотності й одночасно спраглий загальної уваги. Слава принесла художнику творчу свободу, але в той же час відібрала можливість нормального спілкування. Більшість бачили в Енді не друга, а шанс «потрапити в тусовку» або просунутися по кар’єрних сходах.

Довгий час художник не міг знайти визнання через навмисну гомосексуальність та епатажність. Світ був просто не готовий до такого оригінального способу життя. Але коли Енді говорили, що в ньому щось надмірне, він підсилював це в сотні разів. Наприклад, робив ходу ще більш жіночною, а перуки носив набакир, щоб підкреслити їхню присутність.

Творчість Енді Уорхола

Енді Уорхол

На сайті магазину Print4you.com.ua зібрана величезна галерея картин Енді Уорхола. Якщо ви небайдужі до творчості короля поп-арту, обов’язково повісьте вдома репродукції його робіт. До речі, на початку кар’єри твори Уорхола було так само легко купити, як сьогодні – надруковану копію будь-якої його роботи. Полотна з банками супу Кемпбелл роздавалися ледь не за копійки. Ось вже пощастило щасливим власникам, коли ціна на них злетіла до небес!

Стиль поп-арт – головний напрямок у творчості майстра. Він писав ядучо-барвисті портрети, зображення американських повсякденних речей і продуктів масового споживання в соковитих відтінках. Гроші, їжа, ікони поп-культури – все це було в основі поп-арту. Це не було сатирою або, навпаки, вихвалянням споживчого товариства. Швидше за простою констатацією факту: такий світ 20 століття і такі його цінності!

ТОП-5 найбільш відомих картин Енді Уорхола

виставка Енді Уорхола

Складно виділити головні роботи майстра, адже популярністю користуються сотні його творів. Але найкращий критерій – це вартість! Отже, найвідоміші й найбільш дорогі картини автора:

  1. «Бірюзова Мерилін» – портрет головної красуні Голлівуду, який став найбільш упізнаваним образом у творчості Уорхола.
  2. «Аварія срібної машини» – величезне полотно, виконане в техніці шовкографії. Це колаж із багаторазово скопійованої фотографії, яку художник побачив у газеті.
  3. «Револьвер» – зображення копії пістолета, з якого в Уорхола одного разу стріляли. Тоді він отримав три кульові поранення в живіт, але лікарі повернули його до життя.
  4. «Зникаючі види» – серія робіт, які зображують рідкісних тварин. Картини створені на замовлення Товариства захисту природи.
  5. «200 однодоларових купюр» – колаж із 200 купюр, виконаний в техніці шовкографії. Одного разу художнику дали пораду: «Намалюй те, що любиш найбільше». Тоді Енді Уорхол і приступив до роботи над цим шедевром.

Зараз ми звикли до філософії поп-арту, плакатів та дивних ілюстрацій сучасних художників. Але уявіть, якою була б реакція людей на творчість Енді Уорхола 70 років тому? Його ідеї були інноваційними і настільки зухвалими, що не могли залишити байдужими. Він був унікальною людиною і залишив нам прекрасну спадщину!

Читайте також: Діснею би сподобалось! Сучасні принцеси з мультиків від ілюстраторки Isabelle Staub