День всіх святих

День всіх святих в Україні традиційно відзначається 1 листопада і присвячується тим мученикам, які залишилися невідомими, неканонізованими або не мають свого дня в церковному календарі. З цим святом тісно пов’язана також традиція поминання померлих, коли сім’ї згадують близьких людей, які відійшли у вічність. Іноді ці спогади можуть бути важкими, але це не привід уникати їх та забувати тих, кого ми любили. Навпаки, цього дня варто зібратися разом й підтвердити свою віру та надію на вічне життя, що може бути дуже позитивним досвідом.Зробіть цей день особливим для зближення своєї сім’ї й обов’язково організуйте деякі духовні заходи. Якщо ви не знаєте, як правильно поводитися, вам допоможуть наші поради.

1. Помоліться за душі в чистилищі

День всіх святих, Вервиця, молитва, руки

©Shutterstock

Почніть свій день з молитви, і обов’язково згадайте про душі, які перебувають в чистилищі, особливо про душі ваших близьких. Попросіть дітей подумати про тих членів сім’ї, яких вже немає поряд з вами, і яких варто згадати в цій спільній молитві.

2. Запаліть свічки за померлих

День всіх святих, свічки, церква

©Shutterstock

Ви можете зробити це вдома чи в церкві, але в Україні 1 листопада традиційно це роблять на цвинтарі. Запалюючи свічку за померлих близьких, ви згадуєте про них та маєте можливість поміркувати над тим, що ці люди принесли у ваше життя. Не поспішайте, помоліться та подумки подякуйте їм за все.

3. Відвідайте могили та покладіть квіти

цвинтар, кладовище, лампадки, хрести

©goodfon.ru

Обов’язково знайдіть час на те, щоб усією сім’єю відвідати могили померлих близьких. Принесіть з собою свічки та лампадки, а також живі квіти. До речі, традиція нести на цвинтар штучні квіти вже відходить у минуле, адже це може обернутися справжньою екологічною катастрофою. В Європі це давно заборонено, та й у нас священики закликають не купувати штучних букетів, адже це не має нікого церковного обґрунтування. Найдоречнішим подарунком для померлої людини буде щира молитва і живі рослини – як символ вічного життя.

4. Здійсніть міні-прощу

День всіх святих, скульптура, ангел, пам'ятник, цвинтар

©badfon.ru

Якщо у вашій місцевості є духовне або символічне для вашої сім’ї місце, до якого можна піти пішки, відвідайте його. Потурбуйтеся про зручне взуття, візьміть з собою закуски та напої в термосах і здійсніть цю маленьку спільну прощу разом. Дорогою поговоріть про місце, до якого ви прямуєте, та подумайте, яке значення воно має для вашої родини.

5. Діліться історіями та перегляньте старі фотографії

День всіх святих, старі фотографії, листи

©goodfon.ru

Наприкінці всіх буденних справ та заходів знайдіть час на те, щоб зібратися разом з членами своєї сім’ї і пригадати особливі історії про тих, кого вже немає поряд. Дістаньте альбоми з фотографіями, старі листи та листівки і розкажіть дітям про їхніх родичів, яких вони, можливо, навіть не бачили. Це допоможе зберегти пам’ять про них для наступних поколінь.

6. Приготуйте поминальну вечерю

День всіх святих, святкова вечеря, стіл, свято

©goodfon.ru

Щоб відзначити завершення цього дня, зберіть близьких за столом і повечеряйте разом. У пам’ять про тих, кого вже немає поряд з вами, додайте в меню їхні улюблені страви. Спілкуйтеся і згадуйте приємні миті, які були у вашому житті за їхньої участі. Будьте вдячними за це.

7. Помоліться перед сном разом

День всіх святих, молитва перед сном, мама і діти моляться

©Shutterstock

Перед тим, як вкласти дітей спати, помоліться разом з ними і ще раз згадайте про душі тих членів сім’ї, які відійшли у небуття. Назвіть їх кожного окремо і попросіть про заступництво, подякуйте їм за участь у вашому житті.

Цими простими заходами ви можете відзначити День всіх святих та пом’янути померлих членів родини у перші дні листопада. Обов’язково залучіть до цього всю сім’ю, навіть найменших її членів! Це виховує в дітях шанобливе ставлення до тих, кого вже немає поряд, а також дозволяє м’яко підняти непросту, але важливу тему смерті. Постарайтеся дати відповіді на дитячі питання і зробити це свято якомога теплішим і родиннішим.

За матеріалами: aleteia.org

Читайте також: Хеловін в Україні: безневинна розвага чи язичницький ритуал?