День державності

День Державності України – нове свято, яке вперше відзначається саме сьогодні, 28 липня 2022 року. Як воно було започатковане, яке його значення і чому саме така дата? Читайте далі, щоб дізнатися про все!

Що таке державність і чому вона важлива

За визначенням Володимира Винниченка, державність є комплексом інститутів економіки, політики та культури, що діють на території, населеній національним колективом, і зв’язують його в компактну цілість, забезпечують розвиток у сучасному та майбутньому. Іншими словами, державність – це своєрідний фундамент, коріння держави, яке забезпечує її існування.

Лише власна сильна держава є найкращим способом збереження життя і розвитку народу, а без державності це неможливо.

Становлення української державності має більш ніж тисячолітню традицію і зв’язує між собою багато поколінь українців. І сьогодні ми як ніколи розуміємо усю важливість цього процесу.

Як започаткували День Державності

Відзначати це нове для України свято запропонував Президент Володимир Зеленський. Таку ідею він висловив ще минулого 2021 року, під час святкування Дня Незалежності нашої країни. Тоді ж він підписав указ про затвердження Дня Української Державності, який співпадатиме із днем Хрещення Київської Русі 28 липня.

Дата була обрана невипадково, адже день Хрещення Русі князем Володимиром можна вважати початком становлення справжньої державності нашої країни. Саме ця подія ознаменувала перетворення Київської Русі на повноцінну й повноправну християнську державу.

Згодом, 31 травня 2022 року, Верховна Рада України ухвалила відповідний закон. За ним дата 28 липня була офіційно встановлена Днем Української Державності і святковим днем.

Значення Дня Української Державності

День державності

Джерело: facebook.com/zelenskiy.official

Це нове для нас свято матиме надзвичайно велике значення, особливо сьогодні, під час війни з росією. Воно затвердить та укріпить тисячолітній зв’язок українців з предками, які здавна розбудовували державність України. Завдяки цьому дню кожен громадянин повинен усвідомити незаперечну істину: українській самосвідомості, культурі та державності налічується вже не одна сотня років. Тому жодні намагання ворогів переконати нас в протилежному, мовляв, «України як держави не існує», не матимуть успіху.

Той факт, що День Державності вперше відзначається в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну, має особливе значення. Адже в умовах ведення інформаційної війни та постійних маніпуляцій агресора історичними фактами надзвичайно важливо розуміти і усвідомлювати наше справжнє минуле.

Іншими словами, це свято нагадує всім: історія становлення України як сильної держави налічує не 30 чи 100 років, а багато століть!

Ми впевнені, що День Державності України обов’язково стане ще одним чудовим святом, яке зміцнить нашу віру в себе і в свою країну. Вітаємо вас, дорогі українці!

Читайте також: Найкрасивіші вітання на День Володимира українськю мовою