День без поліетилену

Відмовитися від використання пластику та поліетиленових пакетів? Це цілком реально, особливо, якщо така акція підтримується на державному рівні! А розпочати можна з малого, наприклад, з підтримання одноденного флешмобу «День без поліетилену», долучитися до якого закликає міністр екології Остап Семерак.В чому суть акції #День_без_поліетилену

Зовсім скоро, вже 3 липня, світ відзначатиме Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day). Десятки і сотні громадян та організацій у багатьох країнах вживатимуть різноманітних заходів, що допоможуть звільнити планету від пластикового зашморгу. Україна не залишається осторонь, тому Міністерство екології спільно із Програмою розвитку ООН, міжфракційним об’єднанням депутатів «Зелена енергія змін» та Zero Waste Alliance Ukraine прийняли рішення провести в цей день загальноукраїнську акцію «День без поліетилену».

Як пояснив на своїй Facebook-сторінці Остап Семерак, долучитися до флешмобу можуть будь-які заклади торгівлі, ринки, супермаркети, а також всі бажаючі українці. Їм пропонується заповнити просту реєстраційну форму і на один день повністю відмовитися від використання поліетиленових пакетів. Таким чином Міністерство екології планує привернути увагу суспільства до проблеми забруднення довкілля, яка, на жаль, набуває все більших масштабів.

©facebook.com

Що можете зробити особисто ви

Якщо ви є свідомою відповідальною людиною, яка дбає про довкілля, то питання відмови від поліетилену (хоча би на один день) вирішиться для вас саме по собі. Ваш внесок в боротьбу з забрудненням планети може полягати в наступних діях:

• відмова від використання пластикових пакетів та перехід на більш екологічні альтернативи;
• участь у відповідних флешмобах;
• поширення інформації про такі акції та заходи всіма можливими шляхами, в тому числі й через соцмережі.

Звичайно, ви повинні розуміти, що вам доведеться поступитися певними зручностями – бо набагато простіше купити пластиковий пакет в магазині, ніж заздалегідь підготувати полотняну торбинку. Але якщо замислитися про те, що в середньому пакет виконує свою функцію лише протягом двадцяти хвилин (по дорозі від супермаркету до вашого дому), а потім потрапляє на звалище, де не розкладеться ще кілька десятків років, то це не така вже й велика жертва, чи не так?

планета в поліетиленовому пакеті

©Constant Contact

Долучитися до флешмобу та не втратити в практичності

Як влучно зазначив міністр екології Остап Семерак, людина не може жити тільки без кисню, а без решти речей – може. На щастя, існує досить багато альтернативних рішень, які допоможуть вам легко обійтися без шкідливих для довкілля поліетиленових пакетів. Пропонуємо взяти на замітку наступні варіанти:

1. Полотняні еко-торби

Головною перевагою тканинних сумок є їхня компактність та можливість багаторазового використання. Таку торбинку можна скласти в багато складань і носити з собою в звичайній жіночій сумочці, де вона не займе багато місця, а при потребі використати для перенесення продуктів. Крім того, невеликі мішечки з цупкої тканини чудово підходять для домашнього зберігання сипучих продуктів, таких як цукор, борошно чи крупи. А якщо ви попередньо прокип’ятите торбинки в сольовому розчині, то ще й забезпечите надійний захист від шкідників.

еко-торба

©Paulina B

2. Плетені сумки-сітки

Пам’ятаєте надзвичайну популярність колишніх «авосьок»? Так от, в наш час вони повертаються в якості екологічної альтернативи пластиковим пакетам та навіть модного аксесуару! Вони чудово підходять для перенесення продуктів та інших товарів, щоправда, мають невеличкий недолік – крізь них добре видно, що саме ви несете. Зате сумки-сітки можна прати і використовувати багато разів, що знано зменшує відходи та забруднення довкілля.

3. Паперові пакети

Папір швидко розкладається і не наносить шкоди навколишньому середовищу, тому паперові пакети можна вважати хорошою і досить безпечною альтернативою поліетилену. Хоча і цей варіант має також певні недоліки: одноразові пакети з паперу не досить міцні, а також дорожчі, ніж поліетиленові пакети. Щоб мінімізувати шкоду для природи, ви можете здавати їх на повторну переробку.

©media.price.ua

4. Біопластик

Виробники біопластикових пакетів запевняють, що їхня продукція повністю розкладається на воду, гумус та вуглекислий газ протягом лише 3 років. До того ж, приставка «біо» вселяє довіру покупцям. Але не все так безхмарно: до прикладу, повний розпад біопластику відбувається лише при певній температурі та дотриманні відповідних умов. Тому цей варіант хоч і кращий, ніж використання поліетилену, але досить суперечливий.

5. Повна відмова від одноразової тари на користь упаковки багаторазового використання

Як стверджують експерти, цей спосіб – найкращий. Суть полягає в тому, щоб скоротити відходи, а не замінити один різновид сміття іншим, адже тільки так можна зменшити шкідливий вплив людства на планету. Існує навіть таке поняття як «low waste» – життя з низьким рівнем відходів. Прихильники цієї філософії намагаються використовувати тару, яка може служити десятки років (наприклад, кошики з лози), а також давати нове життя старим речам, віддаючи їх на переробку.

Як бачимо, альтернатива поліетиленовим пакетам існує, потрібно тільки захотіти її побачити. А ще важливо виробити нові корисні звички – на випадок, якщо ви вирішите відмовитися від пластику більше, ніж на один день. Привчіться завжди носити з собою еко-торбину чи сітку, а також відмовлятися від пакетів у магазинах. Ви здивуєтеся, наскільки простим це може бути, а також наскільки зменшиться відсоток вашого сміття! Долучайтеся!

Читайте також: Рожевий лате, матча та інші кольорові напої: що зараз модно пити замість кави