Роман Грегорі Девіса Робертса «Шантарам» розійшовся кількома мільйонами примірників і отримав безліч схвальних відгуків як від критиків, так і від читачів. У ньому йдеться про неймовірну історію чоловіка з непростим минулим, який волею долі опинився в барвистій Індії. Саме там він відкрив для себе багато важливих істин, якими щедро ділиться з читачем – і вони точно варті уваги! Пропонуємо вам найкращі вислови з роману «Шантарам» українською мовою.

Влучні цитати з роману «Шантарам» українською

«Минуле відображається в нашій свідомості відразу двома дзеркалами: одне яскраве, в ньому видно те, що ми колись сказали або зробили, друге темне, наповнене невимовленим і незробленим»

«Бідність та гордість нерозлучно супроводжують одна одну, поки одна з них не вб’є іншу»

«Новина повідомляє тобі про те, що люди робили. А плітка розповідає, яке задоволення вони від цього отримали»

«Таємниця лише тоді буває справжньою таємницею, коли ти мучишся, зберігаючи її»

«Цивілізація складається з того, що ми забороняємо, а не з того, що ми допускаємо»

«Ти просто зобов’язаний любити котів! Коли всі люди будуть такими, як кіт о другій дня, світ досягне досконалості»

Шантарам українською

«Коли ти живеш поза законом, в твоєму сміхові завжди чується луна брехні, кожний вияв любові стає частково крадіжкою»

«Немає більш прекрасного свідоцтва Божого промислу, ніж щедрість бідняків»

«Інколи, намагаючись з найкращих спонукань виправити щось, ми своїми діями лише посилюємо зло»

«Дуже часто, намагаючись виправити щось, ми робимо тільки гірше. Але все ж, якщо ми будемо чинити правильно, світ може змінитися на краще»

«У хоробрості є цікава риса, що надає їй особливої цінності. Риса ця полягає в тому, що набагато легше бути хоробрим, коли треба рятувати когось іншого, ніж в тих випадках, коли треба рятувати себе самого»

Шантарам українською

Про людей

«Людина, яка нікуди не поспішає, нікуди не потрапляє»

«Коли намагаєшся оцінити силу людини, потрібно зрозуміти, що вона являє собою як друг і як ворог»

«Сказати, що у людини на душі, можна лише після того, як почнеш відбирати у неї одну надію за іншою»

«Страх та почуття провини – це два демона, які переслідують багатих людей … Що стосується бідних, то їхні демони – відчай та почуття приниження»

«Політик – це той, хто обіцяє побудувати міст там, де немає ніякої ріки»

«Істина в тому, що немає хороших чи поганих людей. Люди залишаються просто людьми, а з добром чи зі злом їх пов’язує те, що вони роблять – або що вони відмовляються робити. Істина в тому, що в одній миті справжньої любові, в серці будь-якої людини – і найбільш благородної, і найбільш пропащої – міститься, наче в чашечці лотоса, все життя, весь його сенс, зміст та призначення. Істина в тому, що всі ми – кожний з нас, кожний атом, кожна галактика і кожна часточка матерії у Всесвіті – прямуємо до Бога»

«Можна змусити людину не чинити погано, але не можна змусити її чинити добре»

«В’язниця зриває маску з людини. У в’язниці ти не можеш приховати свою сутність. Ти не можеш прикинутися крутим. Ти або є таким, або ні, і це видно всім оточуючим»

«Світом керують мільйон лиходіїв, десять мільйонів тупих і сто мільйонів боягузів»

Шантарам українською

Про кохання

«Твоє серце стає схожим на перевантажений рятувальний човен. Щоб не втонути, ти викидаєш за борт свою гордість і самоповагу, свою незалежність. А через деякий час ти починаєш викидати людей – своїх друзів та всіх інших, кого ти знав роками. Але і це не рятує. Човен занурюється все глибше, і ти знаєш, то потонеш разом з ним»

«Мужчина стає мужчиною тільки після того, як він завоює любов жінки, заслужить її повагу і збереже її довіру, а без цього він не мужчина»

«Одна з причин, чом ми так прагнемо любові і так відчайдушно шукаємо її, полягає в тому, що любов – єдині ліки від самотності, від почуття сорому та печалі. Але деякі почуття так глибоко заховані в серці, що тільки в повній самотності ти можеш їх виявити»

«Коли ми по-справжньому любимо когось, то спочатку найбільше боїмося, що він розлюбить нас. Але насправді нам треба боятися, що ми розлюбимо його, коли він помре і залишить нас»

Про щастя

«Якщо в тебе є шанс бути по-справжньому щасливим, потрібно хапатися за нього, чого би це не вартувало»

«Істина в тому, що в яких би обставинах ти не опинився, яким би щасливим або нещасним ти не був, ти можеш повністю змінити своє життя однією думкою або одним вчинком, якщо вони сповнені любові»

«Іноді піймати удачу – означає опинитися в потрібному місці в потрібний момент і зробити саме те, що потрібно, і саме так, як потрібно. Але для цього необхідно забути всі свої амбіції, честолюбні думки та плани і цілком віддатися чарівному доленосному моменту»

Шантарам українською

«Шантарам» українською: про головне

«Душа не є продуктом культури. Душа не має національності. Вона не відрізняється ні за кольором, ні за акцентом, ні за способом життя. Вона вічна і єдина. І коли настає момент істин і печалі, душу неможливо заспокоїти»

«Те, що ми називаємо Всесвітом, – це лише наша ідея, і до того ж, не надто вдала»

«Є істина, глибша життєвого досвіду. Її неможливо побачити очима чи якось відчути. Це істина такого штибу, де розум виявляється безсильним, де реальність не піддається сприйняттю. Ми, як правило, беззахисні перед її обличчям, а пізнання її, як і пізнання любові, деколи досягається настільки високою ціною, яку жодне серце не захоче сплачувати по добрій волі. Вона далеко не завжди пробуджує в нас любов до світу. Але вона утримує нас від ненависті до нього. І єдиний спосіб пізнання цієї істини – передача її від серця до серця»

Сподіваємось, вам сподобалась наша добірка мудрих висловів з книги «Шантарам» українською мовою! Нехай ці істини подарують вам нове бачення життя та нашої ролі в ньому.

Читайте також: Життєві уроки, які варто засвоїти: найкращі цитати Пауло Коельо українською