чому птахи літають ключем

Восени ми звикли спостерігати за зграями пернатих, які злагоджено й організовано відлітають у теплі краї. Але чому птахи літають ключем, і які уроки це може дати нам, людям?

Вчені дослідили причини, за якими птахи навіть не намагаються долати великі відстані самотужки. Виявляється, це далеко не випадкове явище, і приводить воно до чудових результатів! Радимо замислитися над тим, чому в деяких випадках крилаті створіння можуть діяти розумніше за людей.1. Взаємна підтримка

чому птахи літають ключем

©goodfon.ru

Формуючи в небі клин, птахи забезпечують потужну підтримку один одному. На чолі завжди летять найсильніші і помахами своїх крил забезпечують потік повітря, який допомагає піднятися іншим. Завдяки цьому опір повітря зменшується, і рухатися стає легше. Таким чином кожний птах економить до 25 % своєї енергії в порівнянні з тим, якби він летів самостійно, а швидкість польоту збільшується аж на 71%!

Урок для людей: якби ми навчилися так само злагоджено рухатися до спільної мети і підтримувати один одного, то досягли б її набагато швидше і з меншими зусиллями.

2. «Один в полі не воїн»

чому птахи літають ключем

©goodfon.ru

Якщо стається так, що один із птахів відбивається від зграї, від намагається повернутися назад або приєднатися до іншого ключа. Таким чином у нього з’являється набагато більше шансів витримати важку дорогу і долетіти до місця призначення.

Урок для людей: не варто намагатися долати труднощі наодинці. Краще залишатися в товаристві тих, хто веде нас вперед і навчитися приймати допомогу. Так само потрібно допомагати іншим.

3. Заміна головного гравця

чому птахи літають ключем

©goodfon.ru

Клин завжди очолюється найсильнішим птахом – ватажком, який задає темп і напрям руху для всієї зграї. Обабіч нього летять не менш витривалі птахи, готові в будь-яку мить підмінити ватажка. І якщо він втомлюється (а це, рано чи пізно, стається), то переміщується в кінець клину, а на чолі стає інший міцний птах.

Урок для людей: не намагайтеся взяти на себе всю відповідальність, адже бути лідером непросто. Будь-яку важку роботу зробити легше, якщо працювати по черзі і взаємно замінювати один одного.

4. Моральна підтримка

чому птахи літають ключем

©badfon.ru

В кінці зграї летять найслабші птахи, які користуються підйомною силою тих, хто попереду. Але в них теж є важлива функція: вони постійно кричать, закликаючи перших не зупинятися і не знижувати швидкість.

Урок для людей: на жаль, люди дуже рідко підтримують своїх лідерів, натомість вигукують зовсім інші слова. Це не може не впливати на те, як швидко і куди прилетить вся наша «зграя».

5. Допомога найслабшим

чому птахи літають ключем

©goodfon.ru

Бувають випадки, коли птахи хворіють або отримують травму і не можуть продовжувати політ. Вони випадають з клину, але їх ніколи не залишають наодинці! Два сильних птаха слідують за слабким, щоб допомогти йому й підтримати. Вони залишаються разом з них до тих пір, поки птах не відновить сили або не загине, а потім наздоганяють свою зграю або приєднуються до чужої.

Урок для людей: підтримка слабких дуже важлива, тому що ми не знаємо, коли вона знадобиться нам самим. Допомагайте один одному!

Тепер вам відомо, що птахи літають ключем не просто так. Використайте ці уроки в своєму житті, і нехай у вас все вдається!

За матеріалами: Facebook.com

Читайте також: «У моїй темряві спалахнув промінчик…» Зворушливий допис дівчини після виснажливої хвороби