чоловічий манікюр

Чоловічий манікюр зі сміливим дизайном на нігтях вважається одним із наймодніших трендів 2020-2021 років. Але ця тенденція має багато противників, які гаряче обговорюють тему в соцмережах. То навіщо чоловіки фарбують нігті, і чи не втрачають вони через це мужності? Давайте розбиратися!Історія чоловічого нейл-арту

За іронією долі, майже три тисячі років тому фарбувати і доглядати за нігтями почали саме чоловіки, підкреслюючи цією процедурою свій високий соціальний статус. Однак до початку XX століття косметичні компанії почали випускати лаки для нігтів, орієнтовані на жіночу аудиторію. Так утворилася традиція, яка відібрала у чоловіків ритуал манікюру та привласнила його жінкам.

При цьому сучасна тенденція фарбувати нігті чоловікам з’явилася далеко не вчора: у золоті дні рок-н-ролу чоловічий манікюр був усюди. Під час епохи Зіггі Стардаста на початку 1970-х бірюзові нігті Девіда Боуї круто грали на контрасті з його полум’яною зачіскою. Фронтмен Aerosmith Стівен Тайлер демонстрував свій фірмовий нейл-арт із графічними чорними смугами. Потрісканий лак на нігтях Курта Кобейна був символом бунтівного духу в 1990-ті роки. Панк-субкультура використовувала чорний лак для нігтів, щоб повстати проти очікувань суспільства. А на початку 2010-х Snoop Dogg наносив на свій ідеальний французький манікюр малюнки у вигляді листя конопель. З тих пір для багатьох зірок нейл-арт став способом творчого самовираження.

чоловічий манікюр

Девід Боуї, 1972 (фото: @davidbowie)/ Курт Кобейн (фото: Pinterest)

Чоловічий манікюр сьогодні

У 2020 році люди все частіше кидають виклик стереотипам і підтримують ідею гендерної нейтральності. Чоловічим манікюром вже нікого не здивуєш, адже в новому десятилітті чоловіки доглядають за собою не менш активно, ніж жінки.

Зараз чоловічий манікюр знаходиться на піку популярності. Зухвалі репери Post Malone і A$AP Rocky, новий хлопець Меган Фокс – Колсон Бейкер, співак Гаррі Стайлс, Бруклін Бекхем, дизайнер Марк Джейкобс – всі вони підтримують тренд на чоловічий нейл-арт і без краплі сорому фарбують нігті в найяскравіші відтінки.

чоловічий манікюр

Марк Джейкобс (фото: @themarcjacobs)/Бруклін Бекхем (фото: @brooklynbeckham)

Не відстають і наші українські знаменитості: зокрема, чоловік відомої блогерки Аліни Френдій – Петро Заставний. Нещодавно в своєму Інстаграмі він продемонстрував мінімалістичний дизайн на нігтях, чим викликав цілий шквал коментарів, як позитивних, так і негативних.

чоловічий манікюр

Манікюр Петра Заставного (Фото: @petro_zstvn)

Коментарі на Інстаграм-сторінці Петра Заставного

То як відноситися до чоловічого нейл-арту?

Незважаючи на те що західні медіа і знаменитості вже не перший рік борються з гендерними стереотипами і наполягають на тому, що самовиражатися можна будь-якими способами, в нашій країні справи з цим йдуть інакше. Багато людей вважають, що яскравий манікюр – це виключно жіноча прерогатива, тому чоловіків із нафарбованими нігтями просто не розуміють.

Прихильники тренду вважають, що чоловічий манікюр має право бути хоча б тому, що в краси немає статі. І якщо існує гендерно-нейтральна косметика, то чому б не підтримати і лак на чоловічих нігтях? А ось противники в один голос кажуть: доглянуті чоловічі нігті – це нормально, а ось малюнки на них вже примушують замислитися про самоідентифікацію цього конкретного мужчини. Мовляв, одна справа дивитися на чоловічий манікюр десь у світській хроніці, і зовсім інша – зустріти свого хорошого знайомого з вишуканим дизайном на нігтях!

чоловічий манікюр

Фото: hochu.ua

І справді, чоловічий манікюр – питання дуже суперечливе. А як ви відноситеся до цього явища?

Читайте також: Психологія моди: чому наш одяг повинен бути красивим