Першою допомогою при стресі, напруженому й тривожному стані може виступити самостійно приготована валеріана, а точніше чай з коренів цієї лікарської рослини. Показаний такий відвар також при порушенні серцебиття, напрузі в м’язах, розладах кишечника.

Чим корисна валеріана для людини

Валеріана є чи не найбільш популярним лікарським фітотерапевтичним засобом для усунення безсоння і зниження рівня стресу, про який чув кожен. Продається вона як у вигляді таблеток або спиртової настоянки, так і у вигляді висушених коренів і кореневищ. Придбати натуральну і високоякісну валеріану пропонує компанія «Ліктрави». Доступна валеріана як окремо, так і в складі заспокійливих, шлункових зборів. Також ця рослина продається як компонент чаю для детоксу організму.

У лікувальних цілях коріння і кореневище валеріани використовуються вже понад двадцять століть! Також ця рослина дуже цінується в парфумерії. У перекладі з латини валеріана означає «бути здоровим», що говорить про лікувальні властивості рослини.

Рослина сприятливо діє на людину завдяки наявності в її складі наступних речовин:

  • ізовалеріанової кислоти;
  • антиоксидантів;
  • валеріанової кислоти.

Коли в організмі зростає рівень ГАМК (гамма-аміномасляної кислоти), людина впадає в стрес, з’являється безсоння та інші негативні симптоми. Доведено, що валеріанова кислота не дає ГАМК погано впливати на мозок. Прийом валеріани знижує стрес і допомагає усунути дисфункцію сну. Крім цього, ліки є помічником в боротьбі з хворобою Паркінсона і синдромом неспокійних ніг. Під час менструації валеріана знижує біль і покращує настрій.

чай з валеріани

Як готувати валеріану

Вживати висушене коріння валеріани потрібно виключно в свіжозавареному вигляді. На один раз буде достатньо 2 чайних ложок ліків на 2 склянки окропу. Відвар потрібно залишити настоюватися на 10 хвилин, а потім випити.

За допомогою куплених в аптеці коренів валеріани можна самостійно зробити спиртову настойку. Спирту потрібно взяти в 5 разів більше, ніж є коренів. Настоюється валеріана не менше 14 днів. Для заспокійливого ефекту потрібно прийняти не більше 30 крапель настоянки.

Популярним також є «холодний» спосіб отримання настою з коріння і кореневищ валеріани. Для цього чайну ложку валеріани заливають склянкою кип’яченої води, яка вже вистигла до кімнатної температури води. Почекати потрібно як мінімум 10 годин, а отриманий настій розділити на 4 прийоми.

Пам’ятайте, що лікувальну настоянку та чай потрібно готувати лише з натуральної валеріани високої якості. Будьте здорові!