День кота, день котів

Сьогодні, 8 серпня, у всьому світі відзначають День котів. І погодьтеся – ці лагідні пухнасті створіння заслуговують на те, щоб мати своє свято в календарі!

Як почали святкувати День котів

Всесвітній День котів відзначають 8 серпня, починаючи з 2002 року. Ініціатором свята виступив Міжнародний фонд Animal Welfare. Таким чином працівники фонду намагалися привернути увагу до проблеми тварин-безхатьків та провести пропаганду хорошого ставлення до них.

В деяких країнах, зокрема в Польщі та Італії, це свято відзначають 17 лютого, а також додатково відзначають Національні дні котів: у Японії – 22 лютого, у Росії – 1 березня, в США – 29 жовтня.

Сьогодні «котяче» свято об’єднує мільйони людей по всьому світу, які мають вдома котиків та кішечок. В цей день люблячі господарі шанують своїх пухнастиків і всіляко їх балують – купують різні делікатеси, нові будиночки та іграшки. А в країнах Європи до Дня котів навіть було приурочено відкриття спеціальних котячих магазинів, кафе і готелів, де можна на деякий час з комфортом поселити свого вихованця, а також парків для вигулювання котиків!

рудий кіт, рыжий кот

Як? Сьогодні День котів, а мене не привітали??? / ©oir.mobi

Цікаві факти про котів

Ми підготували добірку фактів про муркотиків, яких ви, скоріше за все, ще не чули!

1. У середньому коти витрачають дві третини свого життя на сон. Виходить, що, наприклад, дев’ятирічний кіт не спав всього три роки свого життя.

2. Виявляється, мозок кота біологічно більш наближений до нашого мозку, ніж мозок собаки. У нас із котами за емоції відповідають одні і ті ж ділянки сірої речовини.

3. Найбільший кіт, який існує в наші дні – тигр. Він може вирости до 4 м, а вага може перевищувати 300 кг.

4. Британці й австралійці вважають зустріч з чорним котом великою удачею, в той час як в Європі та Північній Америці це, навпаки, вважається поганим знаком.

5. Найбільш популярна в світі порода котів – персидська, потім йдуть мейн-куни та сіамці.

кіт в коробці, котик, киця

©oir.mobi

6. Є порода кішок, яка обожнює воду! Це турецький ван. Її представники люблять купатися і з задоволенням роблять це завдяки своєму водонепроникному хутру.

7. Багато кішок здатні знайти шлях додому, не зважаючи на відстань. На думку експертів, кішки або визначають своє місце розташування по куту сонячного світла, або у них є намагнічені клітини в мозку, які діють як компас.

8. Найстарішою кішкою, занесеною до Книги рекордів Гіннесса, була Crème Puff з Остіна, штат Техас, яка жила з 1967 р. по 2005 р. і померла через три дні після свого 38-го дня народження.

9. Так само, як людей можна ідентифікувати за відбитками пальців, котів можна розрізнити за відбитками носів.

10. У котів немає потових залоз по всьому тілу, як у людей. Вони потіють тільки через лапи.

кіт виглядає з-за дверей, киця, котик

©oir.mobi

11. Кішки дуже чутливі до вібрацій. Вони можуть відчути поштовхи землетрусу на 10-15 хвилин раніше людей.

12. Кішки зазвичай правші, а ось коти – лівші.

13. У власників кішок на 30% знижується ймовірність інфаркту або інсульту.

14. Раніше вважалося, що перші приручені коти з’явилися в Єгипті, але знахідка 1936 року спростувала цей факт. На Кіпрі, в 9500-річній могилі, була знайдена мумія кошеняти: його умертвили, щоб поховати разом з господинею. Це випереджає перші єгипетські згадки про кішок більш ніж на 4000 років!

15. Згідно іудейської легенди, Ной молився Богу, просячи захистити їжу на Ковчезі від щурів. У відповідь на це Бог змусив лева чхнути, і з нього вискочив кіт.

котик, киц, сірий кіт, кіт прикрив лапкою мордочку

©oir.mobi

Цікаво, правда? А ще коти вміють заспокоювати, покращувати настрій і навіть знімати біль! Ну чим не причина завести вдома симпатичного пухнастика?

Всесвітній День котів – це не лише гарний привід зайвий раз побалувати домашніх улюбленців. Він також нагадує нам про те, щоб озирнутися навколо і побачити беззахисних вуличних тваринок, які потребують нашої допомоги. Подумайте, чим ви можете їм допомогти, і обов’язково вчіть своїх діток гуманному поводженню з тваринами. Адже саме людяність робить нас людьми!

вуличний кіт спить, котик, киця

©oir.mobi

За матеріалами: prm.ua, uk.wikipedia.org

Читайте також: 10 причин, чому домашні улюбленці повинні бути у вашій сім’ї!