Відпустка – це час для відпочинку та оновлення, але багатьох з нас вона просто-таки вибиває зі звичного ритму життя! Ми починаємо дозволяти собі те, чого не допускаємо у щоденному житті, відпочиваємо на повну, а організм тим часом переживає справжній стрес. То як провести відпустку, щоб не довелося додатково відпочивати ще й після неї?

Пропонуємо вам кілька рекомендацій від психологів, як провести відпустку без стресу і уникнути крайнощів.


1. Встановіть для відпустки режим дня, якого ви зможете дотримуватися

Відпустка – не привід впадати в крайнощі і міняти місцями день та ніч. Звичайно, на цей час ви позбавляєтеся від суворого режиму дня, якого дотримувались під час робочих буднів, але хоча би мінімальні межі дозволеного, все-таки, повинні існувати. Це стосується і часу вашого прокидання зранку, і харчування, і занять спортом. Дайте собі послаблення, але не відмовляйтеся від звичних дій зовсім: якщо лягаєте спати пізніше ніж зазвичай, то лише на годину; якщо пропускаєте заняття в спортзалі, то лише одне чи два за весь період відпустки і так далі.

©Pixabay

2. Виберіть кілька обов’язкових дій і виконуйте їх

Навіть у той час, коли ви знаходитесь у відпустці, немає нічого поганого у виконанні деяких звичних для вас дій. Якщо ви протягом року звикли підніматися з ліжка дуже рано і відчуваєте, що так вашому організму найкомфортніше, то продовжуйте робити це і під час відпочинку. А поспати зайву годинку зможете і після обіду – у вас же відпустка! А ось стандартна процедура перевірки електронної пошти на час відпочинку може і зачекати.

©Pixabay

3. Спитайте себе, чи насправді вам хочеться «відірватися на повну»?

Знаєте, що найцікавіше? Більшість речей, про які ми кажемо всім, що дуже їх хочемо, насправді знаходяться далеко за межами нашої зони комфорту. Тому перед тим, як стрибати з парашутом чи провести всю ніч на дискотеці в незнайомому місті, запитайте себе, чи дійсно це вам потрібно. Якщо у вас виникають сумніви і занепокоєння, то відкидайте такі пригоди і не піддавайте себе зайвому стресу.

©Pixabay

4. На час відпустки знайдіть креативні варіанти фізичної активності

Замість того, щоб проводити години в тренажерному залі готелю, спробуйте віднайти нові способи зробити активним свій день. Організуйте пішохідну екскурсію, щоб дослідити незнайому місцевість, плавайте у природніх водоймах, бігайте вздовж узбережжя! Якщо вдома ви звикли тренуватися в залі, це зовсім не означає, що потрібно виконувати достоту те ж саме й на відпочинку.

©Pixabay

5. Слідкуйте за своїм харчуванням

Так, ми знаємо, що відпустка – це таке собі гастрономічне свято, коли ви дозволяєте собі більше солодкого, більше смаженого і більше алкоголю. Повністю уникнути шкідливої їжі не вдасться (та й не хочеться), але постаратися хоча би зменшити її кількість ви повинні! Потурбуйтеся про те, щоб швидкі закуски, які ви берете з собою в подорож, були корисними: нехай це будуть горішки (без шоколадної глазурі!), йогурти та фрукти. Важливо також мати почуття міри – не переїдайте і не зловживайте алкоголем, бо це знову ж таки стрес для організму! І зайві кілограми, як результат.

©Pixabay

6. Дозвольте собі не робити нічого

Якщо ви звикли постійно кудись їхати, дзвонити і щось вирішувати, то вам буде здаватися дивним під час відпустки просто сидіти чи лежати і не робити нічого. Але вашому тілу і особливо мозку потрібне таке перезавантаження, тож дайте їм можливість відновитися! Якщо ж дуже хочеться зайняти себе чимось, знайдіть час на довгі телефонні розмови та зустрічі з друзями і родичами, з якими ви вже давно не спілкувалися.

©Pixabay

7. Що б ви не робили, не звинувачуйте себе

Провина – це емоція, яка може звести нанівець весь ефект від вашої відпустки! Тож, якщо ви навіть з’їли кілька зайвих шматків торта та трохи перебрали на тій відпускній вечірці з друзями, не потрібно себе мучити. Просто зробіть висновки на майбутнє, щоб більше не повторювати помилок цієї відпустки наступного разу!

©Pixabay

Відпочивайте повноцінно і правильно, набирайтеся свіжих сил та вражень, і нехай цьогорічна відпустка стане одним із ваших найприємніших спогадів!