мама донька

Ми звикли, що саме дорослі повинні вчити дітей. Про це сказано і написано вже дуже багато, тож ми намагаємося дати своїм синам та донькам якомога більше корисної інформації, щоб підготувати їх до дорослого життя. Та чи не думали ви, що наші малюки теж можуть навчити нас чомусь новому?

Діти, приходячи в цей світ, несуть своїм батькам певні уроки. Ми навчаємося разом з ними й здобуваємо ті знання, яких не отримали у своєму юному віці. Сьогодні пропонуємо поговорити про те, чому матусям варто повчитися у своїх донечок.

1. Ви можете просити і отримувати щось тільки тому, що ви існуєте

Уявіть собі такий випадок: ви ведете за ручку свою трирічну донечку і зустрічаєте хлопчаків, які вилізли на високе дерево. Вони настільки задоволені своєю свободою та можливостями, що не звертають увагу ні на кого, вони насправді круті! І раптом ваша донька тихенько просить одного з них дістати їй листочок з найвищої гілки.

Через кілька хвилин розбишаки, роблячи вигляд, що їм не дуже й хотілося, збивають коліна і обдирають руки, але таки дістають наввипередки той листочок, а ваша дівчинка тільки лагідно посміхається у відповідь.

Результат: хлопці отримали свою порцію адреналіну та дівчачого захвату, а ваша донька втілила своє бажання. Це насправді дуже цінне для жінки знання – вміти просити і отримувати щось просто так, без будь-яких умовностей!

дівчинка стоїть спиною

©unsplash.com

2. Ви маєте природжену внутрішню гідність

Кожна з нас повинна цінувати себе і мати право на свої особисті рішення. Але багато хто починає розуміти це тільки завдяки дорослішанню власної доньки, коли вона в підлітковому віці сміливо заявляє: «Я не дозволю так зі мною поводитися!»

Подумайте над цим: ваша донька вже зараз знає, як з нею можна поводитися, а як – ні! Вона вміє захиститися і не дозволяє себе принизити. Погодьтеся, що дехто з нас починає розуміти це лише в досить дорослому віці.

Тому не намагайтеся «зламати» та «перевиховати» свою доньку, якщо вона говорить вам такі слова. Підтримайте в ній цю природжену гідність, і згадайте, що ця гідність є також і у вас!

дівчинка стоїть біля верби

©unsplash.com

3. Ви – окрема людина, а не продовження своїх батьків

Це настільки важливо для кожної жінки – бути окремою особистістю, а не частиною свого батька чи матері! Так, родинні зв’язки і впливи бувають дуже сильними, але ваші бажання та потреби можуть бути кардинально іншими. Не варто підлаштовувати себе під чиїсь нереалізовані мрії чи чиєсь бачення світу. Ви – це ви, і ви повинні щасливо прожити своє власне життя.

Усвідомити це можна інколи лише тоді, коли наша вже майже доросла донька вперто прагне діяти по-своєму, все більше відокремлюючись від нас. Вона робить гучні заяви, подає документи «не в той» інститут, зустрічається «не з тим» хлопцем… Але вона має на це право, як маєте право жити по-своєму ви.

Чим більше дорослішає ваша донька, тим більше повинні дорослішати й ви. Визнайте її право не бути вашою частиною і усвідомте, що ви теж – не частина, а цілісна особистість. Це може стати найважливішим уроком для багатьох жінок.

Стосунки матері й доньки не завжди бувають простими, але вони можуть дати одна одній щось надзвичайно цінне. І як дівчатка, дивлячись на маму, хочуть бути схожими на неї й відкривають перед собою цілий світ, так і матусі можуть навчитися у своїх доньок багатьом важливим речам. Любіть одна одну і обов’язково підтримуйте цей особливий зв’язок!

Читайте також: Як виховувати доньку: 5 цінних порад для турботливих батьків