дівчина в окулярах з книгами

Справжні любителі книг добре знають, якою чарівною силою володіють аромат свіжої друкарської фарби і тихий шелест паперових сторінок. Ця книжкова магія захоплює увагу і веде за собою у світ невичерпної фантазії та краси слова! Якщо ви любите читати, насолоджуєтесь цим процесом і жадібно вбираєте у себе цікаві сюжети та нескінченні історії, тоді вам точно згодяться наші лайфхаки для книголюбів.

Сьогодні ми вирішили поділитися кількома цінними порадами, які спростять ваше життя бібліомана та допоможуть читати більше й ефективніше!

1. Придбайте підставку

Ця порада актуальна і для паперових, і для електронних книг. Для паперових існує безліч варіантів зручних підставок, які надійно зафіксують вашу книгу в потрібному положенні. Для електронних книг і планшетів є чохли, які можна складати під різними кутами. Зручна підставка знімає навантаження з рук, і ви зможете читати довше. Якщо книжка нерухомо встановлена на стійкій поверхні, це означає, що вашим очам буде легше сприймати текст.

дівчина в бібліотеці

©Goodfon

2. Щоб краще запам’ятати текст, тренуйтеся виділяти домінанту

Домінанта – це основна ідея в абзаці, розділі, чи книзі в цілому. Потренуйтеся: читаєте один абзац – коротко формулюєте основну думку; другий абзац – формулюєте ідею і т.д. Спочатку на це буде витрачатися кілька секунд, а з часом процес буде відбуватися паралельно читанню. Аналогічно виділяйте основну думку кожного розділу і книги.

3. Користуйтеся навушниками

Спокійна музика без слів буде створювати хороший фон для концентрації уваги, і ви будете менше відволікатися. Ви навіть можете завантажити на смартфон спеціальні плейлисти для читання, наприклад звуки природи або мелодії, призначені для медитацій та концентрації. Якщо ж ви любите читати в тиші, але наразі перебуваєте в громадському місці, можете просто одягти навушники, не вмикаючи музику. Це приглушить навколишні звуки і послужить сигналом для інших людей, що ви зайняті.

4. Пишіть відгуки на прочитані книги

По-перше, так ви можете допомогти у виборі книг іншим, а по-друге, закріпите в пам’яті прочитане.

дівчина біля озера з книгами

©Goodfon

5. Запам’ятовуйте цитати, що сподобалися

Часто в книгах нас чіпляють цікаві цитати. Як правило, ми просто копіюємо такі вислови в цитатник і забуваємо про них. Якщо ж ви хочете, щоб мудрі слова відклалися в голові, відразу ж спробуйте запам’ятати їх, проговоривши кілька разів вголос. Придумайте ситуації, в яких вони б стали вам у нагоді, або відразу вставте в документ, де вони були в доречними (допис, підпис до фотографії і т.д.).

6. Зв’язуйте прочитане з тим, що вже знаєте

Це ще один прийом, який допоможе краще запам’ятати прочитане. Коли ви «прикріплюєте» таким чином нову інформацію до тієї, яку вже знаєте, у вашому мозку фізично створюються нові синапси – зв’язки між нейронами. Це набагато ефективніше, ніж просто завантажити нову інформацію в мозок. Уявіть, що нова інформація – це повітряна куля. Щоб вона не полетіла за вітром, її потрібно прив’язати до чогось на землі.

7. Робіть нотатки на полях

Використовуйте порожній простір і поля паперової книги для нотаток, пишіть коментарі в електронних книгах. В майбутньому ці записи допоможуть вам швидко освіжити в голові матеріал.

кіт в окулрах, книга

©Goodfon

8. Випийте склянку води, щоб збадьоритися

Якщо хилить на сон, а прочитати щось дуже треба, існують екстрені способи себе підбадьорити. Випити склянку води – це чудовий спосіб струсити мізки! Людський мозок на 80% складається з води. Для того, щоб підтримувати нормальний рівень енергії, пийте воду під час навчання і читання. Також помасажуйте мочки вух, розітріть скроні, зробіть масаж голови – все це допоможе покращити кровопостачання головного мозку.

9. Тримайте під рукою книги різних жанрів

Іноді хочеться почитати щось про квантову фізику, а іноді – перечитати «Алісу в країні див». Настрій буває різним, тому краще, щоб під рукою виявилося щось йому до пари, а інакше ви будете просто вбивати час в інтернеті.

10. Приєднайтеся до флешмобу

Раз вас цікавлять лайфхаки для книголюбів, значить, хорошою мотивацією послужить і участь у книжковому флешмобі. Наприклад, ви можете читати по книзі в тиждень, або поставити собі інші мету – написати рецензію на кожну прочитану книгу. Це не тільки заохочує, а й стимулює ваш розумовий розвиток!

книга, кава, троянда

©Goodfon

11. Спочатку книга, потім вебсерфінг

Перед тим, як зайнятися вебсерфінгом або переглянути фотографії в Інстаграмі, заведіть собі правило 10 хвилин почитати книгу.

12. Читайте декілька книг одночасно

Наш мозок влаштований так, що зміна сюжету, як і зміна обставин, дозволяє перемкнутися і діяти з новим зарядом сил. Тому, якщо ви «застрягли» на одній книзі, не зупиняйтеся і візьміть менш складний для сприйняття роман.

13. Скорочуйте відстань

Якщо ви читаєте в основному перед сном – покладіть книгу на приліжкову тумбу. Якщо в улюбленому кріслі біля вікна, то залиште її на відстані простягнутої руки.

14. Оточуйте себе читаючими людьми

Недарма кажуть, що людина – це збірний портрет п’яти інших людей, з якими вона найтісніше спілкується. З любителями випити пива в барі ви навряд чи почнете більше читати.

дівчинка і хлопчик на лавці читают книгу

©Goodfon

15. Розставте пріоритети

Скоротивши час на соцмережі та телебачення, ви зможете вивільнити від 1 до 3 годин в день на корисне читання.

16. Придумайте собі тригер для читання

Тригер – це певні обставини, які «нагадують» вам про те, що настав час для конкретних дій. Наприклад, ви можете завести невеличку традицію перед читанням запалювати аромалампу або заварювати смачний чай. Згадайте, як в кінотеатрі вам відразу хочеться попкорну – тут принцип дії аналогічний. Такий психологічний прийом працює на всі 200%, тому створіть асоціативний зв’язок з буденними речами: поїздка в громадському транспорті – книга; вранішня кава – книга; нудно – знову книга.

17. Відзначайте книжкові свята

Це стане додатковим нагадуванням про корисність читання! Ось перелік кількох знакових дат в світі літератури та поезії:

  • 14 лютого – Всесвітній день дарування книг
  • 3 березня – Всесвітній день письменника
  • 21 березня – Всесвітній день поезії
  • 2 квітня – Міжнародний день дитячої книги
  • 23 квітня – Всесвітній день книги й авторського права
  • 9 серпня – День книголюба.

Об’єднуйтеся з однодумцями й святкуйте ці події разом!

ключ, книга

©Goodfon

Сподіваємося, ці лайфхаки для книголюбів стануть вам корисними і допоможуть краще організувати свій час. Читайте самі й обов’язково привчайте до цього дітей, адже читаюча людина – це людина мисляча!

За матеріалами: blog.mann-ivanov-ferber.ru, articlerepublic.com.ua.

Читайте також: Найцікавіші вислови, афоризми та цитати про книги