В останні роки надзвичайної популярності набула так звана «позитивна психологія», яка ґрунтується на дослідженні щастя, оптимізму, радості та інших приємних аспектів психіки людини.
Зі всіх сторін нас раптом оточили позитивні поради, які вчать відкинути все погане і просто насолоджуватися життям.

Але чи діють ці поради насправді, і чи підходять вони кожному з нас? Адже якби насправді все було так легко, то світ давно забув би про депресії й занурився в рожеву хмару суцільного щастя! Ми знайшли 10 порад позитивної психології, в які ви повірили помилково.1. Не носіть в собі негатив – змінюйте відношення до ситуації

Ця порада має сенс в тому випадку, якщо від вас особисто нічого не залежить: ви не в змозі вплинути на світ, тому вирішуєте не нервувати і шукати плюси в безвихідному становищі. З іншого боку, якщо ви просто боїтеся змінити життя і поборотися за те, що вам дороге, позиція «радій тому, що є» буде провальною. Вона змушує закрити очі на внутрішній дискомфорт і змиритися зі своєю поразкою замість того, щоб вирішувати назрілий конфлікт.

©stocksnap.io

2. Будьте щирі, завжди говоріть правду

Ніхто не любить брехунів, але це не означає, що потрібно завжди говорити правду в очі кожному. Світ навколо влаштований на порядок складніше, в ньому повно умовностей, заплутаних ситуацій, та й мораль іноді буває з подвійним дном. А що, якщо ваша правда розтопче почуття близької вам людини, принесе їй біль, розчарування? Що, якщо сказані на емоціях слова виявляться помилкою? Не поспішайте бити людей під дих своєю правдою, іноді мовчання – золото.

3. У справі викладайтеся по максимуму

«Хочете досягти успіху? Тоді викладайтеся на 200%», – кажуть нам позитивні психологи. Передбачається, що керівництво оцінить таку самовідданість і посприяє вашому просуванню по службі. Але в реальному житті така установка заганяє в глухий кут, перетворюючи людину в безвідмовного добряка, на якому їздять всі, кому не ліньки. Зайвий перфекціонізм позбавляє нас відпочинку і радості. І, до речі, начальство не буде підвищувати того, хто відмінно працює за трьох. Навіщо йому втрачати ломового коня?

©stocksnap.io

4. Не концентруйтеся на негативі – перемикайтеся

Злість, розчарування і агресія деморалізують нас, змушують жити в постійному стресі, псують наші стосунки з оточуючими. Ось чому психологи радять перемикатися на корисні справи – спорт, прибирання, подорожі – і не думати про погане. Але хіба це вирішення проблеми? Негативні емоції – сигнал тіла, що ми рухаємося не туди, що потрібно шукати причину внутрішнього дискомфорту і працювати з нею. Пригнічений гнів потрібно відігравати, інакше він проявиться у самий невдалий момент і серйозно вдарить по здоров’ю.5. Намагайтеся змінювати професію кожних 5-7 років

Сучасна література вселила нам думку, що немає більшого гріха, ніж засиджуватися на одному місці і в одному статусі. Мовляв, потрібно постійно розвивати навички, пробувати щось нове, нарощувати зв’язки. Проблема в тому, що не всім людям підходить такий стиль життя – стрибати з місця на місце, змінювати колектив, місце проживання. Ніхто не заважає рости і розвиватися в межах однієї компанії і напрацьовувати ті ж зв’язки, досвід, ставати професіоналом. Якщо ви вже знайшли себе і своє призначення, навіщо позбавляти себе опори в житті?

©stocksnap.io

6. Припиніть себе жаліти

Ви не жертва, а творець, нерозумно звинувачувати навколишній світ у власних невдачах. І начебто це так, але жалість – це ж не тільки про ниття, але і про співчуття до себе, вміння приймати свої слабкості, ставити світ на паузу, якщо потрібен відпочинок. Так, важливо долати біль, йти крізь терни до зірок. Але необхідно також і думати про свою душу, оцінювати адекватність пред’явлених до себе вимог, прислухатися до своїх можливостей. Це називається турботою про себе.

7. Не думайте про втрати, думайте про можливості

«Подумаєш, розлучилися з коханою людиною, у тебе ще сотня таких буде!», «Пішов важливий клієнт? Не переймайся, знайдеш нового», «Не дали підвищення? З ким не буває». Але такий підхід знецінює попередній досвід, виконану роботу, відносини. Ми закриваємо очі на власні помилки, ризикуємо знову наступити на ті ж граблі. Втрату потрібно брати до уваги хоча б для того, щоб робити висновки і ставати кращими.

©stocksnap.io

8. У будь-якій ситуації залишайтеся собою

Як правило, людина, яка хоче бути собою, це особистість, якій складно йти на компроміси, змінюватися і працювати зі своїми недоліками. Тут на допомогу й приходить підказка, мовляв, не подобаюся – не моя проблема, бути зручним я не наймався. Але давайте копнемо глибше: бути собою – це як? Чи знаємо ми себе справжніх, чи уявляємо, на що ми здатні? Чи нам просто ліньки копатися в собі й хочеться впасти мішком комусь на шию? А це вже, як кажуть в Одесі, дві великі різниці.9. Відмовтеся від егоїзму, будьте щедрими

Нам вселяють необхідність ділитися емоціями, грошима, любов’ю. Нібито чим більше ми віддаємо, тим більше отримуємо. Звучить красиво, але чи завжди працює? Зрештою, здоровий егоїзм допомагає захищати свої потреби, відбудовувати кордони, чесно розподіляти ресурси. Як би не вийшло так, що ми віддали світу все, а отримали дулю – нами скористалися і просто викинули. Бо світ, на жаль, побудований так, що далеко не всі в ньому цінують подарунки і добре ставлення.

©stocksnap.io

10. Частіше думайте про хороше

Позитивне мислення допомагає зберегти внутрішній оптимізм, вчить радіти дрібницям, любити життя у всіх його проявах. Але це не означає, що чорні смуги, помилки і кризи – неіснуюча деталь. Важливо все – чорне і біле, просте і складне, позитивне і негативне – так як це допомагає прожити життя у всій його повноті. Однобокий погляд ще нікого не зробив щасливим.

А що думаєте про ці позитивні поради ви? Діліться статтею з друзями!

За матеріалами: flytothesky.ru

Читайте також: Чим корисна самотність, або чому кожний з нас потребує часу наодинці