залежність від інстаграму

Щопівгодини перевіряєте кількість лайків та скролите стрічку новин у смартфоні? Та у вас залежність від Інстаграму! Не вірите? Тоді перевірте себе по кожному пункту з нашого переліку.

Хоча психологи все частіше попереджають про те, що не можна порівнювати своє реальне життя з чужими картинками в соцмережах – ми все одно неусвідомлено робимо це. Нехай і знаємо, що подібна поведінка загрожує негативним впливом на нашу роботу і відносини з близькими. Де ж та червона лінія, за якою соціальні мережі перетворюються з розваги в нездорову залежність? Як злізти з Instagram-голки?

Читайте також: Ідеальний Інстаграм за 5 кроків: інструкція для красивого оформлення

Розповідає психіатр Сара Вохра, автор «Здорового керівництва з використання Instagram»:

«Хоча офіційно я поки не можу поставити комусь діагноз «залежність від соціальних мереж», але вважаю його цілком реальним. Це щось схоже на алкоголізм: так само як люди з нездоровою тягою до випивки вранці насамперед шукають алкоголь, так і люди, схильні до залежності від соціальних мереж, після пробудження відразу тягнуться до телефону»

Лікарка вивела п’ять тривожних дзвіночків, які свідчать про нездорові відносини з соцмережами, після яких варто задуматися про діджитал-детокс.

©unsplash.com

1. Ви знімаєте stories і робите селфі, ледь відкривши очі вранці

Якщо ви постите свіжий контент в Instagram, коли більшість людей ще сплять, п’ють каву або приймають ранковий душ – це ознака того, що соціальні мережі порушують здоровий режим вашого дня.

2. Не можете обходитися без фільтрів і фоторедакторів

Всі ми час від часу вдаємося до рятівних хитрощів для покращення невдалих фото. Але якщо жодне селфі або відео не обходиться без ретуші, а підписники не впізнають вас у реальному житті – ви в зоні ризику. Пристрасть до редакторів зображень може призвести до труднощів з адекватним сприйняттям власної зовнішності і проблем з самооцінкою.

залежність від інстаграму

©unsplash.com

3. Ви не висипається, бо півночі скролите Instagram-стрічку

Прокрутка стрічки до самої останньої фотографії в спробі не втратити чогось важливого, моніторинг лайків, відстеження відписок і переглядів stories – все це заважає вам спокійно заснути. А вранці насамперед рука знову тягнеться до телефону… В результаті – сонний стан вдень і неможливість зосередитися на роботі. Це важлива причина увечері замінити телефон на книгу.

4. Вам нудно без телефону в руці

Вам весело і цікаво тільки в тому випадку, якщо ви знімаєте події зі свого або чужого життя для stories. Ви перестали насолоджуватися моментом, якщо не можете поділитися ним з іншими користувачами в режимі реального часу – а це ще один крок до зіпсованих відносин з реальністю.

смартфон в руках

©unsplash.com

5. Ви відчуваєте тривогу з приводу думки інших користувачів про вас

Непокоїтеся через кількість підписників, тишу під фото, недостатню кількість «сердечок» і радієте кожному новому коментарю від віртуальних друзів більше, ніж спілкуванню в реалі? Це свідчить про те, що ви міцно сидите на гачку соціального схвалення.

Якщо ви впізнали себе в двох або більше пунктах, можливо, прийшов час змінити спосіб взаємодії з соціальними мережами. З чого почати? Ввести комендантську годину для користування Інстаграмом.

«Дайте собі від 30 до 60 хвилин вранці і ввечері без телефону. Але при цьому зробіть щось, що дасть вам позитивний фідбек, наприклад, розтяжку або приготування смачного сніданку. І не потрібно постити це в соціальні мережі!» – радить Сара Вохра.

Дослідження, проведене в університеті Пітсбурга, показало, що використання соціальних мереж протягом 30 хвилин перед сном ставало причиною безсоння – незалежно від того, скільки часу люди проводили в інтернеті до цього. Тому оберіть спеціальний час для виходу в онлайн і окресліть чіткий період перебування в мережі. Не поглиблюйте свою залежність від Інстаграму, а вчасно скоректуйте підхід до соціальних мереж!

Джерело: harpersbazaar.com.ua